Як зміцнити емоційний зв'язок з дитиною?

Adoption
Date
  • 294 Переглядів
Емоційний зв'язок батьків із дитиною – це основа їх здорових взаємин. Діти, котрі мають із батьками міцний емоційний зв'язок, добровільно дотримуються встановлених правил. Один зі способів зміцнити такий зв'язок із дитиною – навчити її позитивної взаємодії в повсякденному житті. Для цього дотримуйтеся наших рекомендацій.

2525_4.jpg (28.52 Kb)


1. Обіймайте дитину щодня. Діти почуваються в безпеці, коли відчувають фізичний контакт із батьками. Тактильний контакт із батьками в ранньому віці впливає на самооцінку, задоволеність життям і соціальну компетентність у майбутньому, а також має позитивний вплив на фізичний та психічний розвиток дитини.

Обіймайте дитину вранці, перед сном і якомога частіше упродовж дня. Торкайтеся її плеча й підтримуйте зоровий контакт, щоб показати свою турботу.

Старшим дітям може не подобатися фізичний дотик або вони можуть бентежитися, коли ви обіймаєте їх у присутності однолітків. Не наполягайте. Будьте тактовними, дайте зрозуміти дитині, що обійми як вияв любові – це добре.

2. Грайтеся з дитиною. На час гри поверніться в дитинство. Так ви краще порозумієтеся зі своєю дитиною. Зберіть разом із нею конструктор, пограйтеся в ігри на уяву, комп'ютерні або спортивні ігри.

3. Знайдіть, над чим посміятися разом із дитиною. Виховання не завжди має бути серйозним. Веселі моменти, пережиті з дитиною, створюють чудові спогади й допомагають і вам, і вашій дитині долати тривоги.

4. Виділяйте час, щоб поспілкуватися з дитиною наодинці. У своєму робочому графіку щодня відводьте час для спілкування з дитиною. Давайте їй змогу розповісти про її потреби, виявляйте свою любов, грайтеся з нею і спільно виконуйте ті чи інші справи.

5. Живіть сьогоднішнім моментом. Як часто ви знаходитеся тут і зараз, не думаючи про майбутнє і не згадуючи минулого? Не перевантажуйте себе безліччю повсякденних справ. Хоча б іноді відволікайтеся від них і насолоджуйтеся теперішнім моментом. Це чудовий спосіб пробудити свої почуття.

6. Зачісуйте дитину. Такі маленькі жести уваги добре зміцнюють ваш зв'язок із нею. Підліткам це може не подобатися, але діти дошкільного віку зазвичай люблять таке заняття.

7. Під час спілкування з дитиною не використовуйте електронні пристрої. Переконайтеся, що ваш мобільний телефон вимкнений або у беззвучному режимі, а інші пристрої – поза полем зору. Це дасть дитині зрозуміти, що ви цінуєте час, проведений разом із нею, і допоможе зміцнити емоційний зв'язок між вами.

8. Розмовляйте з дитиною перед сном і обіймайте її. Дитина повинна лягати спати в спокійному стані, а не з примусу батьків. Дитина в цей момент має почуватися в безпеці. Якщо її щось турбує, у неї повинна бути змога поділитися з вами своїми почуттями. Вислухайте дитину, прийміть її почуття. Заспокойте її і дайте зрозуміти, що з вами вона в безпеці.

Дотримуючись цих рекомендацій, ви закладете основу для здорових взаємин із дитиною й подальшого зміцнення емоційного зв'язку з нею.

Принципи здорових взаємин між батьками й дітьми

Психологи стверджують, що добрі стосунки з батьками важливі для здорового розвитку дітей. Щоб такий зв'язок був гармонійним, батьки повинні виявляти чуйність і любов, а також заслужити довіру дитини. Розгляньмо декілька порад, як зміцнити взаємини з дитиною.

1. Починайте якомога раніше. Зв'язок дитини з мамою формується, коли дитя ще перебуває в материнському лоні, а з батьком – із моменту народження. Дослідження психологів показують, що батьки, які з перших днів життя дитини встановлюють із дитиною емоційний зв'язок, зберігають його на довгі роки.

2. Вкладайте в стосунки з дитиною час і зусилля. Чим більше часу ви присвячуєте дитині, тим міцнішим буде ваш зв'язок. Зрозуміло, усі батьки люблять своїх дітей, але цілеспрямовані зусилля й час необхідні, щоб показати їм цю любов. Підлітки потребують особистого простору, а маленькі діти – керівництва батьків і взаємодії з ними.

3. Взаємини з дитиною повинні бути в пріоритеті. Продемонструйте дитині, що вона для вас – на першому місці. Приділяйте їй стільки часу, скільки зможете, а не просто вписуйте спілкування з нею у свій розклад.

4. Будьте завжди доступними для дитини. Реагуйте на її фізичні та емоційні потреби. Для батьків надзвичайно важливо дивитися на різні ситуації з точки зору дитини, приділяти їй увагу та виявляти свою любов.

5. Співчувайте дитині. Допоможіть дитині висловлювати її емоції. Це може бути непросто, якщо ви виховуєте першу дитину, але практика допоможе вам розвинути таку навичку. Подивившись на ситуацію з точки зору дитини, ви зможете зрозуміти причини її поведінки.

6. Спілкуйтеся. Спілкування з дитиною має бути чесним, теплим і доброзичливим. Поясніть дитині свої очікування від неї, а також дайте зрозуміти, чого вона може очікувати від вас. Розкажіть дитині про правила й наслідки, які настануть у випадку порушення правил. Водночас не дозволяйте дитині маніпулювати вами. Реагуйте на такі спроби непохитно і спокійно.

7. Цікавтеся навчанням, заняттями й колом спілкування дитини. Батьки, які беруть активну участь у житті дитини, формують із нею міцні взаємини. Цікавтеся подіями в житті дитини, її успіхами у навчанні, познайомтеся з її друзями. Регулярно спілкуйтеся зі шкільними вчителями дитини.

8. Використовуйте активне слухання під час спілкування. Коли ви слухаєте дитину мимохідь і час від часу киваєте, вона робить висновок, що вам не цікава ця розмова. Коли дитина хоче поговорити з вами, відкладіть усі справи й вислухайте її. Ставте запитання або уточнюйте, що вона сказала. Не забувайте підтримувати зоровий контакт із дитиною під час розмови.

9. Цінуйте час, що його ви проводите з родиною. Влаштовуйте сімейні вечері й обговорюйте, що сталося за день. Заведіть традицію разом ходити в кіно, на різні заходи або прогулянки.

10. Довіряйте дитині і самі заслужіть її довіру. Довіра – це основа всіх взаємин. Дитина повинна знати, що в будь-якій ситуації може на вас покластися і при цьому почуватися в безпеці. Заслужіть довіру дитини: дотримуйтеся своїх обіцянок, зберігайте секрети й давайте дитині почуватися впевнено. Однак це не означає, що потрібно сліпо вірити всім її словам. Довіряйте, але перевіряйте.

11. Заохочуйте дитину. Діти потребують постійної підтримки й мотивації. Так вони стають впевненішими в собі й учаться самоповаги. Якщо ви будете постійно критикувати або поправляти дитину, вона відчуватиме, що її думки або дії не мають для вас цінності.

12. Поважайте дитину. Ставтеся до дитини як до окремої особистості, визнайте її думки й переконання. Певною мірою ви відповідальні за формування переконань вашої дитини, але на це впливає і багато інших чинників. Поважайте думку дитини – і вона поважатиме вашу.

Любов і турбота, що їх ви виявляєте у ставленні до своєї дитини, формують міцні взаємини з нею. Однак цьому можуть перешкодити деякі проблеми дитини з поведінкою.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: емоційний зв'язок з дитиною


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Цей оригінальний рецепт смаженої риби відрізняється тим, що смачною стане будь-яка риба навіть непримітна за смаковими якостями. Такою її робить спеці

Готуємо Ескабече - смажена риба, замаринована в гострому соусі

Харчування | 21:00, 29.01.2023

Цей оригінальний рецепт смаженої риби відрізняється тим, що смачною стане будь-яка риба навіть непримітна за смаковими якостями. Такою її робить спеціальний маринад, який використовується при готуванні. Рибу спочатку смажать, а потім уже витримують у

У пошуках нових цікавих рецептів варто звернути увагу на цей дуже смачний американський салат. Його обов'язково варто приготувати на якесь свято.

Готуємо американський кобб-салат

Харчування | 17:00, 29.01.2023

У пошуках нових цікавих рецептів варто звернути увагу на цей дуже смачний американський салат. Його обов'язково варто приготувати на якесь свято.

Смачні та ситні млинці з сиром урізноманітнять ваш щоденний раціон.

Готуємо млинці, фаршировані сиром

Харчування | 09:00, 29.01.2023

Смачні та ситні млинці з сиром урізноманітнять ваш щоденний раціон.

Психологи багато говорять про те, що починаючи з року дитина повинна спати в окремому ліжку більшу частину ночі. Цей процес є визначальним етапом у ро

8 хитрощів про те, як "переселити" дитину до власного ліжка

Сімейні справи | 08:00, 29.01.2023

Психологи багато говорять про те, що починаючи з року дитина повинна спати в окремому ліжку більшу частину ночі. Цей процес є визначальним етапом у розвитку самостійності дитини і полегшує життя батькам.

Яскраво-рожеві кекси з вишнею, вкриті глазур'ю — веселе та святкове частування. Десерт завжди можна подати на свято. Або просто приготувати для тих, х

Готуємо вишневі кекси

Харчування | 02:30, 29.01.2023

Яскраво-рожеві кекси з вишнею, вкриті глазур'ю — веселе та святкове частування. Десерт завжди можна подати на свято. Або просто приготувати для тих, хто хоче чогось солодкого.

Смачний та незвичний салат чудово підійде на вечерю!

Готуємо салат з авокадо та апельсином у лимонно-медовій заправці

Харчування | 21:00, 28.01.2023

Смачний та незвичний салат чудово підійде на вечерю!

Деякі жінки кажуть, що за кілька тижнів до пологів у них виникають симптоми, схожі на грип, такі як закладеність, кашель і втома.

Грипоподібні симптоми перед пологами: чи варто вам хвилюватися?

Вагітність та пологи | 19:00, 28.01.2023

Деякі жінки кажуть, що за кілька тижнів до пологів у них виникають симптоми, схожі на грип, такі як закладеність, кашель і втома.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: