Особливості виховання малюка без партнера

Adoption
Date
  • 478 Переглядів
Сьогодні обговоримо тривогу майбутньої матері, яка має виховувати малюка самостійно.

3276_366d0f2981c31354c176ccb6a10acde2.jpg (31.34 Kb)


Питання про те, як розповісти дитині про батька, якого немає поряд, дуже складне. Вагітність — один із найнезвичайніших періодів у житті, а майбутній матері доводиться одночасно переживати радість свого становища та сумувати за відсутнім партнером.

Жінка, яка зробила свій вибір народити без чоловіка, перебуває у ситуації усвідомленого вибору. Хоча вона може зіткнутися з такими емоціями, як вина, сумніви, невпевненість та інші.

А ось жінка, партнер якої вирішив піти, дізнавшись про вагітність, перебуває зовсім в іншому стані. Будь-яке розлучення приносить багато різних емоцій. Для одних розлучення може стати полегшенням і подарує почуття волі. Хтось із спокоєм прийме завершення стосунків та привітає початок нового етапу у своєму житті. А хтось відчуватиме біль і розчарування. Варіантів розвитку подій безліч і залежить від особистого досвіду кожної окремої жінки і самої ситуації.

Вам доведеться докласти зусиль, щоб зберегти холодну голову в даній ситуації. Зрештою, емоції і питання про те, як сказати дитині про батька, сьогодні вторинні порівняно з завданнями, що постають вже зараз. Швидше за все, на перший план вийдуть побутові завдання та питання матеріального забезпечення себе та дитини. Якщо є можливість, спробуйте обговорити з батьком дитини питання фінансової допомоги вам, хоча б спочатку після пологів. Навіть якщо ви не були розписані, батько за законом зобов'язаний забезпечувати дитину.

Спробуйте звернутися по допомогу до близьких та друзів. Можливо, вони зможуть допомагати вам після пологів.

Якщо у вас немає серйозних матеріальних проблем, вам є де і на що жити, важливо сконцентруватися на тому, щоб благополучно виносити дитину, народити та відновитись після пологів.

Приділіть усю свою увагу собі, своєму самопочуттю, своїй майбутній дитині. Виберіть лікарів, яким ви довірятимете, виконуйте їх рекомендації та призначення. Слідкуйте за своїм станом.

Важливим аспектом будь-якої вагітності є психологічна складова. Гормональне тло жінки сприяє перепадам настрою. Виникаючі складнощі з оточуючими часом лише посилюють емоційність. Не покращують ситуації та думки, які можуть крутитися у вашій голові, про те, що ви погана мати, що якщо вам погано, то й малюкові теж. Це зовсім негаразд. Пам'ятайте, що сильні емоції, як і негативні думки, не шкодять дитині. А ось тривалий стрес, постійний стан тривоги, втома, емоційне вигоряння, що плавно переходить у стан депресії, можуть мати набагато серйозніші наслідки для розвитку та зростання малюка, ніж відсутність поряд батька дитини.

Намагайтеся забезпечити собі максимальний спокій. Не вступайте у стосунки з тими, після спілкування з ким ви почуваєтеся виснаженою. Відкладіть з'ясування стосунків на майбутнє. Обмежте спілкування з тими, хто замість підтримки вселяє у вас тривогу, занепокоєння та напругу, навіть якщо йдеться про ваших близьких та друзів.

Немає жодної гарантії того, що тільки у повній сім'ї (де є і тато, і мама), в оточенні всіх ваших близьких та рідних, ваш малюк виросте щасливим. Малюкові потрібен хоча б хтось один з надійних батьків. Саме надійною опорою можете стати ви.

Прямо зараз вам потрібно дбати про себе і навчитися приймати цю турботу - ця навичка збереже вам нерви, а також допоможе правильно розставляти пріоритети в майбутньому. Керуючись принципом, що дитині потрібна спокійна мати, ви зможете приймати рішення з огляду на благополуччя обох. А для цього ви вже на стадії вагітності можете підібрати способи відновлення, емоційної розрядки та турботи про себе. Подумайте, що зараз робить вас щасливою. Що допомагає вам зберегти та підтримувати ваш емоційний стан у позитиві.

Втім, якщо вам хочеться сумувати, то дозвольте ці емоції, в сльозах немає нічого поганого, зате це допоможе вам випустити пару, зняти напругу і не довести себе до стресу.

Тема батька у житті дитини рано чи пізно все одно спливе. У вас буде кілька років для того, щоб підготуватися до розмови з дитиною про батька та розібратися зі своїми емоціями до цієї ситуації та вашого партнера.

Що важливо пам'ятати, готуючись до обговорення такої непростої теми? Дитина – це плід відносин його мами та тата. І зовсім не важливо, чи це тривалі стосунки, чи лише одна зустріч. Важливо тепер правильно сформувати образ батька в очах дитини, тому що від цього залежатиме сприйняття дитиною самої себе в майбутньому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, батька, дитині, ситуації, дитини, питання, важливо, зовсім, пологів, емоції


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

В якому віці дитина повинна стати абсолютно самостійною, автономною? 18-й день народження для деяких батьків вважається тим заповітним рубежем, коли ч

Чи можна виганяти дитину з дому, якщо їй вже виповнилося 18 років?

Сімейні справи | 02:00, 30.09.2023

В якому віці дитина повинна стати абсолютно самостійною, автономною? 18-й день народження для деяких батьків вважається тим заповітним рубежем, коли чадо чарівним чином має перетворитися в самодостатню та успішну людину. Але життєві реалії можуть пок

Ніколи не помічали: як тільки стаєш мамою, навіть сторонні починають роздавати поради? Може, люди відчувають страхи та сумніви молодої мами, можливо,

Безглузді поради, які дають мамам бездітні подруги

Мама | 08:20, 29.09.2023

Ніколи не помічали: як тільки стаєш мамою, навіть сторонні починають роздавати поради? Може, люди відчувають страхи та сумніви молодої мами, можливо, вони щиро намагаються допомогти. На ділі ж більшість порад тільки вганяють у зневіру. Замість того щ

Повчальна розповідь для всіх-всіх батьків!

Чому дуже важливо давати дитині право на помилку?

Мама | 07:30, 29.09.2023

Повчальна розповідь для всіх-всіх батьків!

Діти, які лаються матом, обзивають однолітків і дорослих, висловлюють лють з будь-якого приводу... Така поведінка – помилка методів впливу батьків на

Якщо дитина хамить дорослим

Дитина | 06:20, 29.09.2023

Діти, які лаються матом, обзивають однолітків і дорослих, висловлюють лють з будь-якого приводу... Така поведінка – помилка методів впливу батьків на дитину. Розповідаємо, що батьки роблять неправильно.

Якщо дитину систематично соромили в дитинстві, то таке не проходить безслідно і дійсно може виявитися травмуючим. А, по-друге, дорослі, які виростають

«Як тобі не соромно?» Якими виростають діти, котрі часто чують ці слова?

Виховання | 02:00, 29.09.2023

Якщо дитину систематично соромили в дитинстві, то таке не проходить безслідно і дійсно може виявитися травмуючим. А, по-друге, дорослі, які виростають з засоромлених дітей, відчувають себе некомфортно і мають труднощі в житті. Які саме?

Як впливає на сина любляча мама?

5 цікавих фактів про зв'язок між мамою і сином

Мама | 00:35, 29.09.2023

Як впливає на сина любляча мама?

Трапляється, що дитина починає раптово сильно плакати і дорослим важко її заспокоїти. Ми починаємо хвилюватися, або ж навіть злитися. А що потрібно ро

Що робити, якщо дитина сильно плаче?

Дитина | 08:20, 28.09.2023

Трапляється, що дитина починає раптово сильно плакати і дорослим важко її заспокоїти. Ми починаємо хвилюватися, або ж навіть злитися. А що потрібно робити насправді?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: