Коли дітям роблять щеплення АКДП?

Adoption
Date
  • 176 Переглядів
Вакцина АКДП від кашлюку, дифтерії та правця. Введення адсорбованої коклюшно-дифтерійно-правцевої вакцини (АКДП) дозволяє сформувати імунітет до збудників перелічених інфекційних хвороб та є єдиним методом їх профілактики.

7073_8.jpg (32.13 Kb)


Щеплення АКДП робиться в три прийоми новонародженим у віці трьох, чотирьох з половиною та шести місяців. Вакцина АКДП належить до інактивованих вакцин. Тобто вона не містить живих збудників. Щеплення АКДП забезпечує дитині імунітет від кашлюку, дифтерії та правця.

Навіщо потрібне щеплення АДП-М?
Адсорбована дифтерійно-правцева вакцина із зменшеним вмістом анатоксинів (АДП-М) потрібна для захисту від дифтерії та правця. Інших способів убезпечити себе від цих інфекцій немає, а імунітет після перенесеного захворювання дуже нетривалий. Хоча вакцинація від дифтерії через рік-півтора вже не гарантує стовідсоткового захисту від захворювання, у щеплених воно протікатиме у легшій формі на відміну від тих, хто не був вакцинований вчасно. Згідно з національним календарем профілактичних щеплень, першу вакцинацію АДП-М роблять у 16 ​​років, а потім через кожні 10 років у рамках ревакцинації.

Дифтерія та правець характеризуються високим рівнем смертності. За даними статистики ВООЗ, від 50 до 100 осіб з 1000 інфікованих дифтерією, помирають. Це гостре інфекційне захворювання, яке викликається бактерією Corynebacterium diphtheria, що насамперед вражає горло і верхні дихальні шляхи, а також виробляє токсин, що ушкоджує серцево-судинну та нервову системи. Збудник дифтерії передається повітряно-крапельним шляхом (кашель, чхання), а також через предмети, якими користувався хворий. Прояви інфекції на ранній стадії можна сплутати з симптомами ангіни, тому багато хто звертається по медичну допомогу надто пізно. Чим раніше буде встановлено точний діагноз, тим більше шансів на одужання.

Правець — важка інфекційна хвороба, що викликається спорами бактерій Clostridium tetani, що живуть у ґрунті, пилу, гної та кишечнику тварин. Вона потрапляє до організму через глибокі порізи, укуси тварин, травми гострими предметами. Від людини до людини хвороба не передається. Збудник правця виробляє токсини, що викликають важке ураження нервової системи. Інфекція провокує сильні спазми м'язів всього тіла та може стати причиною смерті.

Щеплення від правця та дифтерії — робити чи ні дорослим?
На відміну від імунізації проти вітряної віспи, щеплення від дифтерії та правця є однією з обов'язкових вакцин для дорослих. Кожні десять років необхідно проводити ревакцинацію АДП-М, щоб убезпечити себе від зараження цими небезпечними інфекціями. Згодом вироблений після щеплення імунітет до збудників цих хвороб суттєво знижується. Це тому, що у вакцині містяться не самі бактерії чи їх фрагменти, а ослаблені токсини, що вони виділяють. З роками до них виробляється менше антитіл, тому ревакцинація необхідна, щоб знизити ризик інфікування.

Водночас заразитись цими небезпечними хворобами дуже легко. Дифтерійна паличка на іграшках, білизні, одязі та книгах може жити до кількох тижнів, а збудник правця присутній у ґрунті, з яким іноді контактує навіть міський житель під час прогулянки у парку чи дачних робіт. Якщо дорослий раніше ніколи не щеплювався від дифтерії та правця, йому потрібно отримати як мінімум три дози вакцини АДП-М: спочатку перша, через місяць друга, через шість місяців третя. Дуже важливо дотримуватися рекомендованого часового інтервалу між щепленням.

У якому віці дитині роблять щеплення АКДП?
Щеплення АКДП дітям роблять у 2, 4, 6 та 18 місяців, згідно з національним календарем профілактичних щеплень. Першу ревакцинацію проти дифтерії та правця проводять дітям у віці шести років. Для цього використовується адсорбована дифтерійно-правцева вакцина без вмісту протикоклюшного компонента (АДП). Друга ревакцинація проводиться у 16 ​​років вакциною АДП-М із зниженим вмістом антигенів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: щеплення АКДП


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Мотивом дитячої агресії може стати занижена самооцінка. Коли дитина невпевнена в собі, вона сприймає навколишній світ як агресора, який тільки і норов

Причина дитячої агресії: занижена самооцінка

Дитина | 08:30, 19.07.2024

Мотивом дитячої агресії може стати занижена самооцінка. Коли дитина невпевнена в собі, вона сприймає навколишній світ як агресора, який тільки і норовить його образити.

Дуже часто батьки прагнуть виховати дитину «за образом і своєю подобою», тобто для таких батьків це не просто дитина, а дитина — проект.

Чому не можна виховувати «зручну дитину»?

Виховання | 01:20, 19.07.2024

Дуже часто батьки прагнуть виховати дитину «за образом і своєю подобою», тобто для таких батьків це не просто дитина, а дитина — проект.

Навіть коли дитина зовсім маленька, потрібно вчити її висловлювати бажання та потреби хоча б словонаслідуванням.

Розвивайте емоційний інтелект у дитини

Розвиток дитини | 14:50, 18.07.2024

Навіть коли дитина зовсім маленька, потрібно вчити її висловлювати бажання та потреби хоча б словонаслідуванням.

Діти не бачать перспективи. В одному з експериментів, що проводився в інституті Дурама, Англія, дітям різного віку пропонувалося намалювати картинку ч

Те, що діти знають, набагато важливіше за те, що вони бачать

Дитина | 12:10, 18.07.2024

Діти не бачать перспективи. В одному з експериментів, що проводився в інституті Дурама, Англія, дітям різного віку пропонувалося намалювати картинку чашки, що стояла перед їхніми очима.

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Чому батькам не варто звертати увагу на дрібниці у поведінці дітей?

Виховання | 10:30, 18.07.2024

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Якими мають бути стосунки дитини з мамою?

Мама | 09:30, 18.07.2024

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характ

Хто винен, що дитина хамить батькам?

Психологія | 08:30, 18.07.2024

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характер? І як з цим бути? Давайте дізнаватися.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: