Вітамін D для дітей літом: чи варто давати та думки лікарів

Adoption
Date
  • 378 Переглядів
Літо - прекрасна пора року, коли діти проводять більше часу на свіжому повітрі. Сонячні промені не лише покращують настрій, але й допомагають організму синтезувати вітамін D. Вітамін D є надзвичайно важливим для здоров'я дітей, оскільки він сприяє розвитку кісткової системи та має багато інших корисних властивостей. У цій статті розглянемо, чи необхідно давати вітамін D дітям літом та поділимось думками лікарів щодо цього питання.

4005_vitam-d.jpg (31.07 Kb)

Роль вітаміну D у розвитку дітей

Вітамін D є важливим фактором для забезпечення нормального росту та розвитку дітей. Він необхідний для правильного усвоєння кальцію та фосфору, які є основними будівельними матеріалами для кісток. Вітамін D також сприяє зміцненню м'язів, підтримує імунну систему та регулює функцію шлунково-кишкового тракту.

Джерела вітаміну D

Один з найпоширеніших способів отримання вітаміну D - це сонячні промені. Коли шкіра дітей відкрита на сонці, вона виробляє вітамін D під впливом ультрафіолетового випромінювання типу B (УФБ). Кількість сонячного випромінювання, необхідного для достатнього синтезу вітаміну D, залежить від багатьох факторів, таких як географічне положення, пори року, час дня, тип шкіри та використання сонцезахисних засобів.

Чи потрібні дітям додаткові джерела вітаміну D літом?

Загалом, якщо дитина регулярно проводить час на свіжому повітрі під прямим сонячним промінням, її організм може синтезувати достатню кількість вітаміну D. Однак, деякі фактори можуть призводити до недостатнього синтезу вітаміну D:

Використання сонцезахисних засобів: Захист від небезпеки ультрафіолетового випромінювання - важливий засіб безпеки для дітей. Але використання сонцезахисних засобів з високим фактором захисту може перешкоджати синтезу вітаміну D. Тому, якщо дитина довгий час перебуває на сонці, лікарі рекомендують використовувати сонцезахисні засоби з помірним фактором захисту або накривати дитину легким одягом та капелюшком з полями.

Недостатній час проведений на сонці: Якщо діти проводять більшу частину часу всередині приміщень або знаходяться під тінню дерев, вони можуть не отримати достатньої кількості сонячного випромінювання для синтезу вітаміну D. Це особливо стосується дітей, які живуть у високих широтах або в умовах зі зменшеною сонячною активністю.

Думки лікарів

Більшість лікарів погоджуються з тим, що сонячне випромінювання є найкращим джерелом вітаміну D для дітей. Однак, в окремих випадках лікарі можуть рекомендувати додатковий прийом вітаміну D, особливо якщо виявлено недостатній рівень вітаміну D у крові.

Консультація з педіатром або лікарем загальної практики є найкращим способом визначити, чи потребує ваша дитина додаткового прийому вітаміну D. Лікарі можуть провести аналіз крові для визначення рівня вітаміну D у дитини та рекомендувати відповідні дози вітаміну D в залежності від її віку, стану здоров'я та інших факторів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Вітамін Д для дітей літом, думки лікарів, вітаміни, літо, вітамін Д, дитина, харчові добавки, консультації, добавки дітям


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Міжнародна група вчених з Австралії та Канади з'ясувала, що в деяких випадках домашні завдання з математики завдають більшої шкоди, ніж користі для ос

Вчені з'ясували, коли домашнє завдання з математики шкодить дітям

Дитина | 12:10, 14.07.2024

Міжнародна група вчених з Австралії та Канади з'ясувала, що в деяких випадках домашні завдання з математики завдають більшої шкоди, ніж користі для освіти школярів.

Читання друкованих книг покращує здатність розуміти текст, на відміну читання з електронних пристроїв.

Друковані книги виявилися кориснішими за електронні для мозку дітей

Дитина | 10:30, 14.07.2024

Читання друкованих книг покращує здатність розуміти текст, на відміну читання з електронних пристроїв.

Завдяки материнському молоку в перші тижні життя в організмі малюка з'являються найважливіші імунні клітини.

Вчені пояснили, чому грудне вигодовування корисне для імунітету

Немовля | 09:30, 14.07.2024

Завдяки материнському молоку в перші тижні життя в організмі малюка з'являються найважливіші імунні клітини.

Вираз «нема грошей», який постійно повторюють батьки, виробляє у дітей звичку жити у стані жертви з обмеженими матеріальними можливостями. У цьому вип

Головні помилки, яких батьки припускаються у фінансовому вихованні дітей

Виховання | 07:40, 14.07.2024

Вираз «нема грошей», який постійно повторюють батьки, виробляє у дітей звичку жити у стані жертви з обмеженими матеріальними можливостями. У цьому випадку у дитини може зникнути вміння мріяти, бажати та дозволяти собі мати більше.

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синд

Вчені виявили, що малювання корисне для дітей з СДУГ

Дитина | 06:20, 14.07.2024

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синдромом дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ).

Їхній мозок реагує на негативні батьківські коментарі так само, як на фізичний біль.

Критика з боку батьків ранить підлітків

Школярі | 01:20, 14.07.2024

Їхній мозок реагує на негативні батьківські коментарі так само, як на фізичний біль.

Вчені з Національного університету Сінгапуру виявили, що діти, які вміють чекати і чинити опір спокусі задля досягнення високих довгострокових цілей,

Названо якість характеру, яка сприяє успіхам у навчанні

Навчання | 14:50, 13.07.2024

Вчені з Національного університету Сінгапуру виявили, що діти, які вміють чекати і чинити опір спокусі задля досягнення високих довгострокових цілей, процвітають у навчанні.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: