Чи дітям-лівшам важко навчитися читати?

Adoption
Date
  • 630 Переглядів
Мозок вкладає величезну кількість ресурсів у здатність говорити та розуміти мову. Ці ресурси мають боротися з керуванням інформацією про тисячі слів і побудовою синтаксису в поєднанні зі структурами, які дозволяють дітям розпізнавати звуки та рухати ротом, щоб говорити. Однак іноді виникають проблеми в цих областях мозку, і це може викликати труднощі в навчанні читання.

8142_728x5_1_81e6e2dc60bd6d4661311c4f9798fd3600x2400_0xac120003_9745997501655805098.jpeg (28.87 Kb)Мовна система
Мовна система мозку — це складний набір структур, який забезпечує кілька здібностей, зокрема здатність говорити, читати, писати та отримувати нову інформацію. Ним керує мережа нейронів, які є спеціалізованими клітинами мозку, що виробляють думки та почуття. Ця мережа виникає в двох півкулях головного мозку, що включає в основному кору та білу речовину. Біла речовина містить мільярди волокон, які забезпечують зв’язок між різними ділянками кори. Ці відносини є невід’ємною частиною мови, але спосіб їх виникнення все ще відносно невідомий.

Півкулі головного мозку
Дві половини мозку не зовсім гомологічні одна одній. Для позначення цього явища використовується термін «латералізація мозку». Кожна півкуля має функціональні спеціалізації, нейронні механізми яких розташовані в певній половині мозку. Мова та мовні здібності особливо спеціалізовані. У 19 столітті Поль Брока, французький нейрохірург і німецький невролог Карл Верніке визначили ділянки в лівій півкулі мозку, які керують мовою.

Загальноприйнятим науковим афоризмом є те, що ліворукі люди використовують праві частини свого мозку для обробки мови. Однак близько 70 відсотків лівшів все ще використовують ліву частину свого мозку в порівнянні з майже 95 відсотками правшів. Це може бути тому, що ліва півкуля працює швидше, а час є абсолютно невід’ємною частиною правильного утворення слів і звуків і розуміння граматичних правил. Решта 30 відсотків ліворуких людей мають симетричні мовні процеси.

Розлади
За словами професора психології та медичної освіти Кріса МакМануса, автора книги «Права рука, ліва рука» з Університетського коледжу Лондона, гени, які визначають рукість, також керують розвитком мовних центрів мозку. Цей зв’язок спонукав деяких вчених до теоретизації про те, що може існувати зв’язок між ручністю та мовними розладами.

Дослідження 2010 року, опубліковане в журналі «Human Molecular Genetics» вченими з Оксфордського університету, виявило взаємозв’язок між варіантом гена під назвою PCSK6 і відносною майстерністю рук у дітей з труднощами з читанням. Ті, хто носив варіанти, були набагато вправнішими у володінні однією рукою порівняно з іншими, ніж ті, хто не мав варіанту; іншими словами, вони дуже віддавали перевагу одній руці. Відомо, що білок, що виробляється PCSK6, взаємодіє з іншим білком під назвою NODAL, який відіграє ключову роль у встановленні ліво-правої асиметрії на ранніх стадіях ембріонального розвитку.

Значимість
Сам по собі факт опанування письма не визначає ефективність розвитку мовних здібностей. У багатьох аспектах правша і лівша можуть бути досить схожими. Однак статистика показує, що у лівшів у молодості частіше розвиваються проблеми з навчанням, такі як дислексія, на додаток до багатьох інших розладів. Лівші, особливо ті, хто демонструє сильну схильність до лівої руки, частіше мають аномальну або унікальну анатомію мозку, яка відрізняється від звичайного домінування мови лівого мозку, тому вони схильні до більшого ризику порушень нормальних функцій.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, зв’язок, частина мозку, невід’ємна частина, мережа, півкуля, слова, система, лівша, правша, мова, мовлення, читання, письмо


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Вже не вперше науковці зауважують, що немовлята можуть більше, ніж вважає більшість батьків. Наприклад, новонароджений знає запах мами, вміє відрізнят

Дослідження показують, що немовлята сприймають ритм музики від народження

Немовля | 01:20, 25.05.2024

Вже не вперше науковці зауважують, що немовлята можуть більше, ніж вважає більшість батьків. Наприклад, новонароджений знає запах мами, вміє відрізняти її голос з-поміж інших. А тепер ще й виявилося, що вони вміють вловлювати ритм музики.

Сучасним діткам дають набагато більше солодощів, ніж їхнім батькам чи дідусям і бабусям, тож логічно припустити, що саме через це пуються зуби. Тачи т

Чому в сучасних дітей так швидко псуються зуби?

Дитина | 00:30, 25.05.2024

Сучасним діткам дають набагато більше солодощів, ніж їхнім батькам чи дідусям і бабусям, тож логічно припустити, що саме через це пуються зуби. Тачи так це насправді?

Виявляється, що те, що є у нас в домі, може шкодити здоров'ю як дітей, так і дорослих. І мова зараз не про гаджети. А про те, чим ми користуємося уже

Газові плити збільшують ризик розвитку астми у дітей

Дитина | 10:30, 24.05.2024

Виявляється, що те, що є у нас в домі, може шкодити здоров'ю як дітей, так і дорослих. І мова зараз не про гаджети. А про те, чим ми користуємося уже десятки років. Так, про газові плити.

Вже кілька місяців медики з цілого світу стурбовані тим, що препарат для лікування цукрового діабету (Оземпік) жінки вживають, щоб схуднути. Небезпека

Шокуюча статистика: 9% підлітків вдаються до препаратів для схуднення

Дитина | 09:30, 24.05.2024

Вже кілька місяців медики з цілого світу стурбовані тим, що препарат для лікування цукрового діабету (Оземпік) жінки вживають, щоб схуднути. Небезпека в тому, що почавши приймати його, доведеться це робити все життя! Окрім того, він має серйозні небе

Ніхто не сперечається, що дітям потрібно давати усе найкраще. І якщо дорослим іноді хочеться скуштувати

Енергетичні напої збільшують ризик психічних розладів у дітей

Дитина | 08:30, 24.05.2024

Ніхто не сперечається, що дітям потрібно давати усе найкраще. І якщо дорослим іноді хочеться скуштувати "хімії" (хот-доги, газована вода), то дітям дозволяти це варто вкрай рідко. Особливо коли мова про енергетики.

Не дивно, що у кожного дорослого українця на тлі усіх подій з'явились психологічні травми. Проте, більшість батьків намагаються вберегти своїх дітей в

Майже половина українських дітей страждає від ПТСР - нове дослідження

Хвороби | 06:20, 24.05.2024

Не дивно, що у кожного дорослого українця на тлі усіх подій з'явились психологічні травми. Проте, більшість батьків намагаються вберегти своїх дітей від болю та хвилювань. Та це неможливо здійснити так, щоб дитина не відчувала стрес зовсім.

Діти обожнюють солодощі. А хто їх не любить? Проте, виявилося, що вживання цукру може негативно вплинути на розвиток дитини, зокрема, розумових здібно

Вживання цукру в дитинстві може негативно вплинути на розвиток мозку

Дитяче харчування | 00:30, 24.05.2024

Діти обожнюють солодощі. А хто їх не любить? Проте, виявилося, що вживання цукру може негативно вплинути на розвиток дитини, зокрема, розумових здібностей.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: