Відповідь дитини на вакцину пов’язана зі способом пологів

Adoption
Date
  • 267 Переглядів
Метод, за допомогою якого народилася дитина, пов’язаний з тим, як її імунна система відреагує на дві ключові дитячі вакцини, показує дослідження.

9944_privivka-ot-rotavirusa.jpg (25.63 Kb)

Було виявлено, що діти, народжені природним шляхом, мають більш високий рівень антитіл, ніж діти, народжені за допомогою кесаревого розтину після прийому ін'єкцій, які захищають від бактерій, що викликають легеневі інфекції та менінгіт.

Експерти кажуть, що отримані результати можуть допомогти обговорювати питання про кесарів розтин між майбутніми матерями та їхніми лікарями, а також сформувати дизайн більш адаптованих програм вакцинації.

Дослідники вивчали взаємозв’язок між кишковими мікробами та рівнем антитіл після вакцинації в когорті з 120 немовлят, які були вакциновані на 8 і 12 тижні проти легеневих інфекцій і менінгіту.

Дослідники відстежували розвиток мікробіома кишечника — спільноти мікробів, яка живе в нашому тілі — на першому році життя дитини та її імунну відповідь на вакцини, перевіряючи зразки слини у віці 12 і 18 місяців.

Дослідження було проведено командою з Единбурзького університету, лікарні Spaarne та університетського медичного центру в Утрехті та Національного інституту громадського здоров’я та навколишнього середовища в Нідерландах.

У 101 дитини, перевіреної на антитіла в результаті вакцини, яка захищає від легеневих інфекцій, дослідники виявили подвоєний рівень антитіл у немовлят, народжених природним шляхом, порівняно з тими, хто народився за допомогою кесаревого розтину.

Грудне вигодовування було пов’язане з у 3,5 рази вищим рівнем антитіл порівняно з дітьми, які перебували на штучному вигодовуванні і народилися природним шляхом.

Рівень антитіл у результаті вакцини, що захищає від менінгіту, перевірили у 66 немовлят. Експерти виявили, що рівень антитіл у немовлят, народжених природним шляхом, незалежно від грудного вигодовування, був у 1,7 рази вищий, ніж у дітей, народжених через кесарів розтин.

Кишковий мікробіом закладається при народженні, швидко розвивається протягом перших кількох місяців життя, і на нього переважно впливають спосіб пологів, грудне вигодовування та прийом антибіотиків.

Команда виявила чіткий зв'язок між мікробами в кишечнику цих немовлят і рівнем антитіл.

Наприклад, серед багатьох бактерій у кишечнику високі рівні двох, зокрема, біфідобактерій та кишкової палички, пов’язані з високою відповіддю антитіл на вакцину, яка захищає від легеневих інфекцій.

Високий рівень E. Coli також був пов’язаний із високою відповіддю антитіл на вакцину, яка захищає від менінгіту.

Дитина отримує бактерії Bifidobacterium та E.coli через природне народження, і жіноче молоко потрібне для забезпечення цукром, щоб ці бактерії процвітали.

Команда прийшла до висновку, що мікробіом немовлят у ранньому віці сприяє реакції імунної системи на вакцини та встановлює рівень захисту від певних інфекцій у дитинстві.

Графіки вакцинації також можуть бути скориговані залежно від способу пологів або аналізу мікробіома дитини в майбутньому, кажуть експерти.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Відповідь, дитини на вакцину, пов’язана з, способом пологів, спосіб, пологи, вакцинація, імунітет, мікробіом, бактерії, мама, сайт для мам, вагітність, дитина, дієта, антитіла, немовлята, рівень, вакцини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Перші слова дитини завжди надихають батьків. Дитина починає спілкуватися з навколишнім світом. Але що робити, щоб розвиток мови не гальмувався, і розв

Як допомогти дитині розговоритися

Розвиток дитини | 08:00, 23.03.2023

Перші слова дитини завжди надихають батьків. Дитина починає спілкуватися з навколишнім світом. Але що робити, щоб розвиток мови не гальмувався, і розвивався належним чином?

Дитина має змалечку вчитися відстоювати свою думку, права і бажання. Але як виховати її так, щоб вона не ображала інших і таки чула опонентів у спорах

Як навчити дитину ввічливо відстоювати свою думку

Дитина | 07:00, 23.03.2023

Дитина має змалечку вчитися відстоювати свою думку, права і бажання. Але як виховати її так, щоб вона не ображала інших і таки чула опонентів у спорах? Де знайти ту середину між агресивною розбишакою і пасивною покорою? В психології існує термін «асе

Дитячі капризи завдають чимало проблем та клопоту батькам. Це один із видів прояву негативних емоцій, з яким діти не можуть впоратися самостійно. Якщо

5 ігор, які допоможуть заспокоїти вередливу дитину

Ігри та іграшки | 05:00, 23.03.2023

Дитячі капризи завдають чимало проблем та клопоту батькам. Це один із видів прояву негативних емоцій, з яким діти не можуть впоратися самостійно. Якщо не працювати з цим, капризи та істерики можуть з'являтися знову і знову.

Гречка - це дуже корисний продукт харчування для малюків. Це зерно містить багато поживних речовин і мінералів, які сприяють здоровому розвитку дітей.

Користь гречки для малюків

Дитина | 00:30, 23.03.2023

Гречка - це дуже корисний продукт харчування для малюків. Це зерно містить багато поживних речовин і мінералів, які сприяють здоровому розвитку дітей. У цій статті ми розглянемо детальніше користь гречки для малюків і як включити її в раціон їжі для

Сучасні мультики не перестають дивувати різноманітністю тем та сюжетів. При цьому, знайти, що подивитися на вихідних з дітьми буває не так і просто. О

Цікаві мультфільми для дітей з незвичайним сюжетом

Сімейні фільми | 12:00, 22.03.2023

Сучасні мультики не перестають дивувати різноманітністю тем та сюжетів. При цьому, знайти, що подивитися на вихідних з дітьми буває не так і просто. Особливо, якщо ви полюбляєте організовувати таке спільне дозвілля і вже встигли передивитися всі філь

Дорослі навіть не помічають як їхні необдумані слова можуть вбити самооцінку дитини. Психологиня Катерина Сердюк ділиться простими прийомами, як того

Психологи розповіли, як сформувати у дитини нормальну самооцінку

Психологія | 10:00, 22.03.2023

Дорослі навіть не помічають як їхні необдумані слова можуть вбити самооцінку дитини. Психологиня Катерина Сердюк ділиться простими прийомами, як того уникнути.

Діти значно легше за дорослих адаптуються під нові умови. В тому числі і до навчання під час війни. Але це зовсім не значить, що діти зберігатимуть ко

Чому дитина втрачає концентрацію під час навчання і як їй допомогти?

Дитина | 05:00, 22.03.2023

Діти значно легше за дорослих адаптуються під нові умови. В тому числі і до навчання під час війни. Але це зовсім не значить, що діти зберігатимуть концентрацію весь час. Вони також можуть проживати стрес, піддаватись тривозі, переживати за себе і бл

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: