Поради батькам: Щоб дитина краще вчилася в школі

Adoption
Date
  • 4328 Переглядів
Ще тиждень - і українські діти сядуть за парти, або ж вчитимуться онлайн. І тут у кожної мами з татом виникає запитання - що робити, аби дитина мала бажання вчитися?

6750_5.jpg (39.53 Kb)

Деякі науковці вважають, що домашні обов’язки погіршують успішність у школі, тому що такі учні мають менше часу на домашні завдання.

Водночас інші вважають, що домашні обов’язки допомагають дітям стати більш незалежними, відповідальними і з часом позитивно впливають на результати навчання.

Чи впливають гуртки на успішність у навчанні? Під час дослідження якості початкової освіти з’ясували, що участь у будь-якому з гуртків позитивно впливає на результати дітей у навчанні.

Середній бал із математики та читання учасників дослідження був вищий у тих, які брали участь хоча б в одному із гуртків. Звісно, цей зв’язок двосторонній:

- батьки, які зацікавлені в тому, щоби дитина відвідувала гуртки, більше вкладаються в середовище й мотивують дітей до навчання.
- батьки, які цього не роблять, найімовірніше, або не мають таких можливостей, або ще не готові до такої повної комунікації з дитиною щодо освіти.

Тут варто говорити про відповідальність, незалежність, відчуття часу, вміння планувати свою роботу. Як у виконанні домашніх обов’язків, так і коли дитина відвідує гуртки, ці всі риси формуються, і це впливає на результати навчання, – каже Вакуленко.

За її словами, також гуртки – це відчуття приналежності до колективу, бажання комунікувати з його учасниками і поза межами колективу, в тому числі в навчанні.

Водночас у спортивних колективах, наприклад, формуються лідерські якості, бажання бути кращими, конкурентність. І дитина, яка хоче бути кращою в спорті, те саме хоче продемонструвати і в класі.

Є цікаве міжнародне дослідження якості читацької грамотності PIRLS – Progress in International Reading Literacy Study. Воно показує, що спільне читання з найперших років життя – дуже важливе, бо сприяє розширенню словникового запасу, розумінню природи людини, її поведінки тощо.

Також ці дослідження показують, що родини, в яких є книжки вдома, батьки в проводять багато часу за читанням і отримують задоволення від цього – там діти мають вищі результати навчання.

Чи є прямий зв’язок між навчальними результатами й читанням у молодшому віці? Діти, яким читали в дитинстві, мають вищі результати з читання.А це, очевидно, пізніше впливає на навчальні результати. Також, за словами експертів, дуже просто навчитися розв’язувати прості задачі з арифметики в початкові школі.

Чи виявляли взаємозв’язок між успішністю учнів і тим, чи це єдина дитина в сім’ї, чи в неї є старші брати й сестри? В Україні цього не досліджували, але було цікаве дослідження в Саудівській Аравії. Дослідники з’ясували, що хлопці, в яких є старші брат або сестра, мають кращі результати навчання.

Водночас американські дослідження стверджують, що старша дитина мотивує молодшу показувати кращі результати навчання. Адже створює здорову конкуренцію. І що часто середні діти тієї ж статі мають вищі результати навчання.

Шведське дослідження доводить, що сімейні традиції дозволяють дитині відчувати близькість, підтримку, приналежність до своєї родини та впливають позитивно на малечу

Адже якщо дитина перебуває в комфорті й відчуває підтримку, то її результати навчання будуть вищими. Просто тому, що вона може присвятити свої ресурси навчанню, а не стресам і проблемам.

Також вчені радять обговорювати з дітьми їхнє шкільне життя. Адже так ви можете попередити булінг (доведено, що дитина, яка є жертвою або ініціатором булінгу, має нижчі результати навчання). І обов’язково підтримуйте дитину в її починаннях.

Поради батькам учнів
– Найперше – створіть комфортні умови для навчання дитини. Почніть із місця вдома, де дитина навчається. Учень повинен мати місце, де її речі ніхто не чіпає, де вона може почуватися комфортно.
– Комп’ютери, планшети й ноутбуки насправді позитивно впливають на навчання. Тому якщо у вас є фінансова можливість, то важливо забезпечити дитину цією технікою. Особливо це потрібно при дистанційному навчанні.
– Обов’язково створіть атмосферу поваги до всього процесу навчання. Підтримуйте жагу дитини до знань насамперед своїм прикладом. Показуйте, що ви самі любите читати, що вам цікаво досліджувати світ.
– Наступне – не віддавайте дитину в школу раніше чи пізніше. Намагайтесь віддати її до дитячого садочку, якщо є можливість.
– Не робіть уроки за дитину. Якщо дитина потребує допомоги – робіть уроки з нею.
– Говоріть із дитиною про навчання. Це має бути змістовний діалог про те, що сталося.
– Не можна карати за погані оцінки. Тому що це формує величезний страх помилки, страх, що я отримаю погану оцінку – і вдома мені за це прилетить.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, навчання, школа, 1 вересня, успішність, щоб дитина добре вчилася


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Екзема може бути ознакою алергії у дитини. Білки в харчових продуктах можуть проникати в грудне молоко матері та викликати алергічні реакції у деяких

Продукти, яких слід уникати під час годування дитини з екземою

Мама | 00:30, 01.12.2022

Екзема може бути ознакою алергії у дитини. Білки в харчових продуктах можуть проникати в грудне молоко матері та викликати алергічні реакції у деяких немовлят. У немовлят ця алергія часто проходить протягом перших кількох років, і екзема зникає. Якщо

Харчова алергія найчастіше пов’язана з пшеницею, сою, молочними продуктами, яйцями, арахісом, рибою або молюсками та горіхами. Алергія на моркву зустр

Алергія на моркву у немовлят

Дитина | 19:00, 30.11.2022

Харчова алергія найчастіше пов’язана з пшеницею, сою, молочними продуктами, яйцями, арахісом, рибою або молюсками та горіхами. Алергія на моркву зустрічається нечасто. Насправді морква вважається одним з найменш імовірних продуктів, які можуть виклик

Ріст в середовищі, наповненому гучними голосами, може завдати шкоди психічному здоров’ю.

Довгострокові наслідки крику на дітей

Дитина | 14:00, 30.11.2022

Ріст в середовищі, наповненому гучними голосами, може завдати шкоди психічному здоров’ю.

Якщо ви змушуєте дитину робити що-небудь проти її волі, це не допоможе їй стати успішною. Навпаки, дитина може довгий час відчувати втрату, збентеженн

Як реагувати на небажання дитини ділитися своїм з іншими?

Дитина | 09:00, 30.11.2022

Якщо ви змушуєте дитину робити що-небудь проти її волі, це не допоможе їй стати успішною. Навпаки, дитина може довгий час відчувати втрату, збентеження й неможливість діяти самостійно. Тому, якщо в неї є потреба володіти тим, що їй належить, краще до

Багато дітей здаються щасливими, слухняними й готовими допомагати, поки вони отримують те, що хочуть. Поки ви не зіштовхнетеся з ситуацією, коли щось

Як виховувати "вибухову" дитину?

Виховання | 05:00, 30.11.2022

Багато дітей здаються щасливими, слухняними й готовими допомагати, поки вони отримують те, що хочуть. Поки ви не зіштовхнетеся з ситуацією, коли щось іде не за сценарієм дитини, ви можете й не підозрювати, що в її поведінці є й інший бік. Маленькі ді

Для розвитку зору у немовлят потрібен час. Ваша новонароджена дитина бачить дуже мало, тому що вона не може добре сфокусувати очі й зосереджується пер

Чи діти народжуються дальтоніками?

Дитина | 23:25, 29.11.2022

Для розвитку зору у немовлят потрібен час. Ваша новонароджена дитина бачить дуже мало, тому що вона не може добре сфокусувати очі й зосереджується переважно на об’єктах у межах кількох сантиметрів від свого обличчя. Все, що вона бачить, складається з

Уявіть ситуацію: вам потрібно відкрити банку з варенням, але вона ніяк не піддається. Що ви зробите після кількох хвилин зусиль - продовжите спроби чи

Діти вчаться наполегливості у дорослих

Дитина | 12:00, 29.11.2022

Уявіть ситуацію: вам потрібно відкрити банку з варенням, але вона ніяк не піддається. Що ви зробите після кількох хвилин зусиль - продовжите спроби чи просто візьмете іншу банку?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: