В якому віці діти починають запам'ятовувати образи і сварки батьків?

Adoption
Date
  • 675 Переглядів
Абсолютно всі знають, що сварки в присутності дитини завжди негативно позначаються на її майбутньому. Однак більшість батьків впевнені, що в ранньому віці діти нічого не запам'ятовують, тому сміливо лаються при малюкові. Чи так це насправді, зможуть відповісти психологи.

3189_5_.jpg (31.2 Kb)

Вказати однозначно вік дитини, в якому вона починає запам'ятовувати, дуже складно. З цього приводу вже довгий час точаться суперечки психологів. Проте в ході довгих досліджень психологи дійшли висновку, що запам'ятовувати діти починають у віці 3-х років. Саме в такому віці з'являються перші спогади.

Незважаючи на все це, психологи впевнені, що запам'ятовування може проявлятися набагато раніше. Адже якщо у людини спитати про те, які перші її спогади з дитинства, то вона може назвати і те, що відбувалося набагато раніше. При цьому люди думають, що це відбувалося з ними у віці 3-х років, і, зазвичай, помиляються на рік, а то й більше.

Провівши величезну кількість досліджень, психологи дійшли висновку, що дійсно людям здається, ніби перші спогади у них були в більш старшому віці, ніж це є насправді. У науковому світі це називається телескопування.

Виходячи з цього, сварки і скандали батьків діти запам'ятовують з раннього віку. Але вся глибина проблеми не в тому, що вони просто запам'ятовують, а в тому, що ці образи з ними залишаються на все життя, і вся агресія, яка у них проявляється з віком, є наслідком такої дитячої травми.

До чого можуть привести сварки батьків при дитині

Конфліктні ситуації в сім'ї завжди негативно позначаються на дитині, адже вони у неї викликають страх і тривогу. І оскільки маленькі діти абсолютно не вміють справлятися з цими емоціями, вони починають кричати і вередувати. Дитина намагатиметься будь-яким чином звернути на себе увагу.

Оскільки сварки батьків для дитини є величезним стресом, то, звичайно ж, вони будуть позначатися і на її здоров'ї. У першу чергу це стосується імунітету. Саме тому, якщо дитина постійно знаходиться в конфліктному середовищі, то у нього з'являються психосоматичні хвороби.

Однак і на цьому проблеми дитини, що росте в сім'ї, в якій батьки постійно лаються, не закінчуються. Далі починає страждати психіка дитини. Це проявляється в нічних кошмарах, заїканні, нетриманні сечі і, найстрашніше, психічними розладами.

З огляду на те, що діти завжди вчаться на прикладах, то таку модель поведінки вони будуть брати і для себе. Тому й не дивно, що в сім'ях, де постійно сваряться батьки, ростуть скандальні і агресивні діти. Більш того, такі діти в майбутньому будуть відчувати труднощі і в побудові власної сім'ї, так як ідеальною моделлю для них буде сім'я з постійними скандалами.

Що робити батькам, якщо дитина побачила їх сварку

Як би батьки не намагалися ладити між собою і в усьому знаходити спільну мову, проте без сварок обійтися неможливо. І навіть в найбільш ідеальній родині час від часу можуть бути сварки. Але одна справа, коли це відбувається між батьками наодинці, а інша справа, коли це бачить дитина.

Якщо дитина стала свідком сварки батьків, то дуже важливо в цей час поводитися спокійно і не переходити на підвищені тони, адже це може налякати малюка. При цьому треба пам'ятати, що розбитий посуд або розпускання рук для дитини виявиться травмою на все життя. Тому у всьому варто себе контролювати.

Дуже важливо під час сварки не опускатися до образ і принижень, адже дитина дуже відчуває ці емоції і запам'ятовує їх. Але найважливіше, що варто запам'ятати, — при сварці не можна втягувати дитину в конфлікт і питати її думку. Оскільки мама і тато для неї однаково улюблені, це може призвести до серйозної травми.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, батьки, сварки, образи


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Бактеріальний вагітніт - це не лише захворювання дорослих, у дітей воно теж трапляється. І батькам часто складно зрозуміти, що відбувається з дитиною.

Симптоми бактеріального вагініту в дітей

Хвороби | 07:40, 24.06.2024

Бактеріальний вагітніт - це не лише захворювання дорослих, у дітей воно теж трапляється. І батькам часто складно зрозуміти, що відбувається з дитиною. Тож дуже важливо знати симптоми хвороби і вчасно відвести дитини до лікаря на огляд.

З кожним роком зростає кількість дітей, у яких виявлено алергію на молоко та молочні продукти. Про лактозну недостатність тепер знають не лише немовля

Чим замінити молоко при алергії на білок коров'ячого молока в дитини?

Алергія | 06:20, 24.06.2024

З кожним роком зростає кількість дітей, у яких виявлено алергію на молоко та молочні продукти. Про лактозну недостатність тепер знають не лише немовлята, а й дітки шкільного віку, у яких раніше не було жодних скарг після споживання молока і молочних

Батькам не легко дається виховання сучасних дітей. Вони зовсім інші, ніж були ми з вами в їхньому віці. Це і добре, і не надто водночас. Вони не боять

Корисні фільми про виховання дітей

Сімейні фільми | 00:30, 24.06.2024

Батькам не легко дається виховання сучасних дітей. Вони зовсім інші, ніж були ми з вами в їхньому віці. Це і добре, і не надто водночас. Вони не бояться бути такими, як є, вони знають, чого прагнуть, і практично завжди досягають бажаного, однак їхні

У діток, особливо немовлят, може бути білий наліт на язиці. Що це - норма чи захворювання? Чи потрібно знімати цей наліт самостійно? І чи є лікування

Лікування білого нальоту на язиці у дитини

Хвороби | 09:30, 23.06.2024

У діток, особливо немовлят, може бути білий наліт на язиці. Що це - норма чи захворювання? Чи потрібно знімати цей наліт самостійно? І чи є лікування даної проблеми? Про це читайте далі.

Усі діти різні і розвиваються в індивідуальному тмпі. Та все ж є певні стандарти, на які орієнтуються як медики, так і вчителі. Наприклад, коли дитина

Коли дитині потрібні заняття з логопедом?

Дитина | 01:20, 23.06.2024

Усі діти різні і розвиваються в індивідуальному тмпі. Та все ж є певні стандарти, на які орієнтуються як медики, так і вчителі. Наприклад, коли дитина вже йде до школи, вона має вміти вимовляти усі звуки, включаючи "л" та "р". Тож якщо ваш малюк має

Найгірше - коли хворіють діти. Особливо - найменші. Адже вони не вміють розповісти, що саме і як їх болить, чого їм хочеться і як їм комфортніше. Тож

Червоне горло у новонародженого: що робити?

Хвороби | 12:10, 22.06.2024

Найгірше - коли хворіють діти. Особливо - найменші. Адже вони не вміють розповісти, що саме і як їх болить, чого їм хочеться і як їм комфортніше. Тож батькам потрібно бути дуже пильними до стану своєї дитини, особливо коли вона почала нездужати.

Якщо у вашої дитини сухий кашель, відчувається першіння в горлі, закладений ніс і є багато виділень з носа, можна запідозрити ринофарингіт. До цих сим

Основні симптоми ринофарингіту в дітей

Хвороби | 11:20, 22.06.2024

Якщо у вашої дитини сухий кашель, відчувається першіння в горлі, закладений ніс і є багато виділень з носа, можна запідозрити ринофарингіт. До цих симптомів не рідко додається висока температура, загальна слабкість і рясне потовиділення. Що робити в

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: