Речі, яких варто навчити дитину до 10 років

Adoption
Date
  • 2427 Переглядів
У педагогів є чіткі уявлення про те, що учень має знати у певному класі. Лікарі також користуються нормативами здоров'я кожного віку. У соціальному та трудовому плані у десятирічної дитини теж існують норми: дотримуватися без нагадування правил особистої гігієни, прибирати будинок і стежити за своїми речами, вміти користуватися побутовою технікою, готувати прості страви, мити посуд, доглядати домашніх тварин, купувати в магазині, орієнтувати у своєму районі, користуватися громадським транспортом, допомагати дорослим.

8242_371581_0.jpg (9.68 Kb)


Хіба людину, яка ніколи не допускає помилок, можна назвати живою? Навряд чи. Помилки складають наш життєвий досвід: іноді хороший, іноді сумний, але їх не треба соромитися, і діти повинні знати про це.

2. Вміти приймати критику

Завдання батьків – пояснити своїй дитині, що не всім може подобатися її творчість, ігри в її компанії чи вона сама. Не буває, щоб абсолютно всі знаходили щось цікаве чи привабливе. І навчіть своїх дітей ставити запитання: "Чому тобі не сподобався мій малюнок?", "Що не так з моєю новою футболкою?", "Чому ти більше не граєш зі мною?". Якщо опонент зуміє пояснити свою точку зору, дитина зможе проаналізувати його слова і, ймовірно, отримати з них користь.

3. Вміти говорити «ні»

Проблема відмови комусь у проханні була і буде завжди, і ситуацій у житті, за яких складно відповісти «ні», достатньо. Безперечно, допомагати та йти на зустріч необхідно, але треба аналізувати ситуацію, щоб ні наші принципи, ні принципи інших людей не страждали. Усім подобатися неможливо, як і бути добрим для всіх – це необхідно засвоїти. Головне — бути в ладі із собою.

Варто зазначити, що при формуванні незалежної та самостійної особистості батьки неодмінно зіткнуться з оскарженням і своєю волею — «ні, я не робитиму цього». Відмовивши дорослим у проханні, діти, які вміють говорити «ні», не боятимуться, що їх розлюблять чи відкинуть, позбавлять довіри та підтримки.

4. Не давати себе в образу

Страх відкритого конфлікту змушує дітей почуватися беззахисними та безсилими. Це стосується не лише друзів-ровесників, а й дорослих. Часто дітям вселяють, що вчитель завжди правий. Але вчитель теж людина, і може поводитися некоректно. І це зовсім не означає, що образу з його боку треба терпіти.

5. Аргументувати свою думку

Дуже важливо, щоб дитина з ранніх років знала про те, що вона цінна і потрібна, як і її думка з різних питань. Це є основою впевненості у собі.

Вживання фрази «Я так сказав(ла)!» не пояснює запропонованого рішення та не сприяє формуванню власної точки зору.

Варто також роз'яснити дитині, що зазнайки нітрохи не краще за хлопців, невпевнених у собі. Вчіть дітей розмірковувати про свої почуття, емоції, ідеї — чому щось подобається, а щось відштовхує. Це допоможе сформувати в майбутньому розважливість та розвинути індивідуальність.

6. Не робити щось тільки задля схвалення

Багато речей дитина робить «за компанію». І зовсім не факт, що справді хоче робити все, що пропонують друзі. Цілком можливо, малюк просто хоче заслужити їхню повагу. А якщо його ще регулярно підготують: «Ти що, боїшся?» - тим більше. Кому ж подобається бути боягузом?

Поясніть, що виконання чужих умов, які не подобаються вашій дитині, не роблять її крутою, особливою. А справжні друзі зрозуміють та приймуть відмову.

7. Не боятися ставити запитання

Вміння ставити правильні питання — одна з «гнучких» навичок, що допомагають не лише у навчанні, а й у подальшому житті та професії. Часто виникаючі «чому» — ознака допитливого розуму: дитина пропускає інформацію через себе, та й просто уважно слухає. А от якщо немає питань, цілком ймовірно, що вас просто не чують.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, поради, навички для дітей, діти, виховання, розвиток, як навчити дитину, поради дітям, поради для життя


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

В інтернеті можна знайти безліч статей про дитячий сон. Існують навіть наукові підходи, винайдені педіатрами. Ми вирішили поділяться з вами іграми та

Лайфхаки, які допоможуть вкласти дитину спати

Дитина | 00:30, 21.01.2022

В інтернеті можна знайти безліч статей про дитячий сон. Існують навіть наукові підходи, винайдені педіатрами. Ми вирішили поділяться з вами іграми та лайфхаками, які вкладуть спати вашу дитину без сліз та ритуалів.

Ось що виходить, коли у вас є і діти, і домашні тварини.

Фрази, які ми говоримо і дітям, і домашнім улюбленцям

Мама | 14:00, 20.01.2022

Ось що виходить, коли у вас є і діти, і домашні тварини.

Провівши дослідження, медики вияснили, що вживання вітаміну А протягом усіх 9 місяців вагітності здатне вберегти майбутню дитину від безлічі інфекцій

Що захистить дитину від вірусів і інфекцій та чому це потрібно знати вагітним?

Профілактика і лікування | 12:00, 20.01.2022

Провівши дослідження, медики вияснили, що вживання вітаміну А протягом усіх 9 місяців вагітності здатне вберегти майбутню дитину від безлічі інфекцій в дитинстві і в дорослому житті.

Експерти розповіли, як поліпшити стосунки батьків та дітей.

Як налагодити зв'язок між батьками і дітьми

Психологія | 08:00, 20.01.2022

Експерти розповіли, як поліпшити стосунки батьків та дітей.

Якщо ви помітили проблему у вимові малюка, з походом до фахівця краще не затягувати, інакше потім важче виправляти мову.

Як зрозуміти, що дитину треба відвести до логопеда

Дитина | 01:30, 20.01.2022

Якщо ви помітили проблему у вимові малюка, з походом до фахівця краще не затягувати, інакше потім важче виправляти мову.

Мова дитини розвивається як би сама по собі, коли lbnbyа наслідує батьків. І в цьому проблема.

Які помилки дорослих погано впливають на розвиток мови дошкільнят

Дитина | 00:30, 20.01.2022

Мова дитини розвивається як би сама по собі, коли lbnbyа наслідує батьків. І в цьому проблема.

На жаль, багато батьків, частіше за научення бабусь, залишають своїх малюків проплакатися. Мовляв, «нехай прокричиться», «розвине легені». Буває, таке

Вчені з'ясували, чому небезпечно залишати дитину на самоті, коли вона плаче

Дитина | 17:00, 19.01.2022

На жаль, багато батьків, частіше за научення бабусь, залишають своїх малюків проплакатися. Мовляв, «нехай прокричиться», «розвине легені». Буває, таке ігнорування малюка, що плаче, промотивоване виховними ідеями старшого покоління: «Не бери його на р

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: