Як навчити дитину "ковтати жабу" і "їсти слона по шматочку"?

Adoption
Date
  • 69 Переглядів
Ви запитаєте, а навіщо дитині, в принципі, потрібні ці дивні вміння? А ось навіщо. Щоб допомогти подорослішати і головне - адаптуватися до цього стрімкого світу. За великим рахунком – це, мабуть, одні з найкорисніших умінь, які сучасні батьки можуть подарувати розумнику, що росте, з його унікальним характером і своєю картиною світу.

7265_zhabka.jpg (5.2 Kb)


Погодьтеся, дуже багато корисних речей на практиці не дуже приємні для виконання. І не лише дітям, а й нам, дорослим. Вставати вранці до дитячого садка, школи та на роботу, наводити в кімнаті порядок, виконувати домашні завдання та доводити до фіналу проекту, писати контрольні роботи або звіти начальнику.

Інша річ, що ми вже навчилися мотивувати себе, а дітям ця наука поки що не дуже відома і зрозуміла, тому вони через вік і характер опираються щосили навіть дуже корисним речам.

Що означає «З'їсти жабу»?

Як ми, наприклад, мотивуємо себе вранці? Даємо собі ще 5 хвилин полежати, приймаємо теплий душ, варимо чашечку ароматної кави і т.д. Тобто допомагаємо собі скрашувати складну ситуацію, не руйнуючи психіку та гарний настрій. Ми «ковтаємо жабу» - виконуємо неприємний складний обов'язок – нагороджуючи себе до чи після відчуттям свободи та якимось приємним бонусом (вільним часом для відпочинку, смачненьким, візитом у театр та іншим бажаним подарунком).
Наприклад, ми виконуємо складну роботу за заробітну плату та інші приємні речі + корисні бонуси. Є «жаби», які треба навчитися «ковтати» і без явної винагороди, бо так треба здоров'ю, інтелекту. Наприклад, щодня, вранці та ввечері, чистити зуби, читати, вивчати таблицю множення, неправильні дієслова. Дитині важливо навчити виконувати складні завдання ("ковтати жаб"), щоб робити наступний крок і почуватися при цьому переможцем "Я зміг, я зробив, я молодець!"

ВАЖЛИВО. «Жабу ковтати» важливо вчасно і якнайшвидше, не розтягуючи «задоволення». Зробив – і вільний. При цьому спочатку варто допомагати дитині набувати звички разом з батьками: ви разом чистите зуби перед сном, разом робите пробіжку, разом сідайте за читання.

ЯК «їсти слона по шматочку»?

«Їсти слона по шматочку» - значить робити якусь велику і складну справу по маленьких частинах. Буває, дивишся на якийсь проект і… заплющуєшся від жаху. Але очі бояться, а руки (чи мозок) роблять. Починаємо потроху, потроху виконувати роботу, і крок за кроком – долаємо весь обсяг, навіть якщо робота нас спочатку дуже лякала.
Думаєте, дитина не має таких «слонів»? Великий складний вірш, таблиця множення або таблиця хімічних кислот, ті ж неправильні дієслова – всіх цих «слонів» можна успішно поглинати та засвоювати потроху, але регулярно і щодня. Тоді через якийсь час слон стає менше, менше, і в кінці - від нього не залишається нічого. Бінґо!

ВАЖЛИВО. Спочатку дитина не до кінця зрозуміє саму технологію корисної навички «поїдання слона по шматочку» і чаду варто допомогти: скласти певний розклад-«меню» та перевіряти, як дитина справляється з кожним шматочком роботи. Хвалити дитину за кожне маленьке досягнення, зрозуміло, не забороняється.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: діти та батьки, виховання дітей, розвиток дитини від року до трьох років, цікава освіта, виховання


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Якщо ви помітили проблему у вимові малюка, з походом до фахівця краще не затягувати, інакше потім важче виправляти мову.

Як зрозуміти, що дитину треба відвести до логопеда

Дитина | 01:30, 20.01.2022

Якщо ви помітили проблему у вимові малюка, з походом до фахівця краще не затягувати, інакше потім важче виправляти мову.

Мова дитини розвивається як би сама по собі, коли lbnbyа наслідує батьків. І в цьому проблема.

Які помилки дорослих погано впливають на розвиток мови дошкільнят

Дитина | 00:30, 20.01.2022

Мова дитини розвивається як би сама по собі, коли lbnbyа наслідує батьків. І в цьому проблема.

На жаль, багато батьків, частіше за научення бабусь, залишають своїх малюків проплакатися. Мовляв, «нехай прокричиться», «розвине легені». Буває, таке

Вчені з'ясували, чому небезпечно залишати дитину на самоті, коли вона плаче

Дитина | 17:00, 19.01.2022

На жаль, багато батьків, частіше за научення бабусь, залишають своїх малюків проплакатися. Мовляв, «нехай прокричиться», «розвине легені». Буває, таке ігнорування малюка, що плаче, промотивоване виховними ідеями старшого покоління: «Не бери його на р

Часом, вимовляючи якусь фразу, ми навіть не замислюємося, які наслідки можуть мати наші слова, особливо якщо йдеться про дітей.

Фрази батьків, які травмують дитину

Дитина | 14:00, 19.01.2022

Часом, вимовляючи якусь фразу, ми навіть не замислюємося, які наслідки можуть мати наші слова, особливо якщо йдеться про дітей.

не рідко бувають ситуації в сім'ях, що як тільки дитина переступила поріг дитячого садка, вона починає часто хворіти. Низка нескінченних лікарняних у

Що робити, якщо дитина в дитсадку часто хворіє?

Дошкільнята | 10:00, 19.01.2022

не рідко бувають ситуації в сім'ях, що як тільки дитина переступила поріг дитячого садка, вона починає часто хворіти. Низка нескінченних лікарняних у мами, яка тільки вийшла на роботу, додають хвилювань усій родині (і начальству! теж). Що ж робити?

Є чимало ситуацій, де питання про вроджені фактори є дуже актуальним. Дякуємо науці: сьогодні вже для кожного з нас доступні дослідження, які, зробивш

Прийомні діти: небезпека вроджених факторів

Дитина | 09:00, 19.01.2022

Є чимало ситуацій, де питання про вроджені фактори є дуже актуальним. Дякуємо науці: сьогодні вже для кожного з нас доступні дослідження, які, зробивши генетичний аналіз вашої крові, заздалегідь попередять вас про ризик тих чи інших небезпечних захво

Фахівці з Common Sense Media опитали майже 3 000 дітей, аби вияснити, чим полюбляють займатися діти. Виявилося, що 70% з них кожен день слухали музику

Статистика: Що роблять діти, поки дорослі зайняті

Сімейні справи | 08:00, 19.01.2022

Фахівці з Common Sense Media опитали майже 3 000 дітей, аби вияснити, чим полюбляють займатися діти. Виявилося, що 70% з них кожен день слухали музику, більше половини щодня дивилися телевізор, а 45% використовували соціальні мережі.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: