Що робити, якщо вам не подобаються друзі дитини

Adoption
Date
  • 1275 Переглядів
Кожні батьки бажають своїм дітям добрих і вірних друзів, але досить часто виникають ситуації, коли нам не подобається коло спілкування сина або дочки. Причин для неприйняття друзів своєї дитини може бути багато, але найпоширенішим є страх поганого впливу. Чи потрібно втручатися в дитячу дружбу? Давайте розбиратися.

7150_druzi_ne_podobayutsya.jpg (47.5 Kb)

Друзі дитини: погляд батьків

Більшість батьків розглядає оточення своєї дитини з позиції: «підходить» або «не підходить».

Дитина з благополучної сім'ї. Ідеально підходить один. Він успішний у навчанні, у нього широке коло інтересів, частина з яких розділяє і ваша дитина - ви сподіваєтеся, що діти можуть допомагати один одному в навчанні. Бажано, щоб один жив поблизу. Душевні якості і особливості характеру іншої дитини батьків не дуже хвилюють.

Дитина з іншої соціальної групи. Сім'я дитини відрізняється за рівнем освіти і матеріального достатку. Батьків можуть шокувати як старий одяг, неграмотна мова, обмеженість інтересів, так і щорічний закордонний відпочинок, останні моделі телефону. У першому випадку - страх деградації власної дитини, а в другому - побоювання заздрості і втрати власного авторитету.

Маніпулятор і експлуататор. Завдяки своєму досвіду батьки помічають, що так званий друг використовує дитину: бере речі, списує домашні завдання, постійно їсть його сніданки. Природно, батькам хочеться захистити свою дитину від такого ставлення.

Неуспішна дитина. Батькам хочеться, щоб друг був прикладом успішності, а їх дитина тягнувся за ним, тому їм дуже прикро бачити в друзях слабкого учня в класі. Всі ми знаємо, що оточувати себе потрібно успішними позитивними людьми. А ще пам'ятаємо прислів'я «скажи мені, хто твій друг, і я скажу, хто ти». Це все змушує нас протистояти дружбі зі слабкими і невпевненими дітьми.

Занадто успішний дитина. З одного боку, тут немає нічого поганого. З іншого - батьки розуміють, що їх власне чадо буде завжди в тіні свого приятеля. Красива, струнка подруга завжди буде залучати більше уваги, ніж власна дочка, і їй з дитинства доведеться задовольнятися залишками уваги. Бути завжди другим - цю чи долю ми бажаємо своїм дітям?

Як бачимо, важко знайти ідеального друга. Будь-яка позиція буде мати свої плюси і мінуси. Своя дитина завжди дуже хороша для друзів. Батькам властиво перекладати невдачі і пустощі свого чада на чужі плечі, звинувачуючи друзів.

Не подобається один: що робити

Отже, у дитини з'явився друг. Ви з'ясували все про приятеля, і з висоти власного досвіду тут же оцінили наслідки дружби. Першою реакцією є бажання зруйнувати відносини, причому негайно. Але потрібно зупинитися.

Марно критикувати друзів дитини. Він уже до них прив'язався, а, значить, буде захищатися. Забороняти дружити взагалі марно, ви знаєте, як солодкий заборонений плід. Краще почніть вселяти дитині думку про власну гідність: «ти завжди говорив грамотно, що трапилося?», «В нашій родині так поводитися не прийнято».

Не оцінюйте чужу дитину за зовнішнім виглядом, мовою. Тихий приятель може бути джерелом талантів, які він буде розкривати разом з вашою дитиною, а всередині успішного відмінника буде захований підступний кар'єрист.

Відкиньте стереотипи про неблагополучні сім'яї. Ваші уявлення про інших сім'ї можуть не мати нічого спільного з реальністю. Діти часто мудріші дорослих. Вони відчувають душею.

Пам'ятайте, що друг не ваш, а вашої дитини. Ви не будете за нього дружити. Подруги і друзі на все життя - явище рідкісне. На шляху становлення дружби помилки неминучі.

Не відмахуйтеся від дитини, якщо він приходить за порадою, не потрібно кидати фрази типу: «я попереджала». Краще пошукайте вихід з образливої або проблемної ситуації.

Не перекладайте відповідальність за вчинки на інших дітей. Замість фрази: «це твій друг тебе підбив» або «ось до чого призвела дружба з Н», скажіть, що йому доведеться відповідати за себе в повній мірі - нехай сам робить висновки.

Підвищуйте самооцінку дитини і розвивайте лідерські якості, щоб вона вчилась протистояти чужому впливу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: рекомендації фахівців, соціалізація дитини, організація дозвілля, безпека дитини, дитина в суспільстві, друзі дитини, не подобаються, не подобаються друзі


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Кажуть, ім'я людини визначає все її подальше життя. Так вважають не тільки астрологи і віщуни, а й психологи. Вони назвали трійку Імен для хлопчиків,

Не називайте хлопчиків цими трьома іменами

Вибираємо Ім'я | 08:00, 03.12.2021

Кажуть, ім'я людини визначає все її подальше життя. Так вважають не тільки астрологи і віщуни, а й психологи. Вони назвали трійку Імен для хлопчиків, які згодом можуть стати злими дорослими мужиками.

Батьки завжди хочуть, щоб їх діти були найрозумнішими, талановитими, різнобічними і успішними. Але вони забувають, що дитина — не робот, її фізичні мо

Чому не можна робити з дитини генія?

Розвиток дитини | 07:00, 03.12.2021

Батьки завжди хочуть, щоб їх діти були найрозумнішими, талановитими, різнобічними і успішними. Але вони забувають, що дитина — не робот, її фізичні можливості обмежені, а інтелектуальний розвиток має свої вікові межі. Зараз ми розповімо вам, чому пер

Непослух дитини — це абсолютно природний спосіб вираження власної волі і бажань. Навіть немовлята висловлюють невдоволення, починаючи голосно волати,

Як можна карати дитину без криків і образ

Дитина | 05:00, 03.12.2021

Непослух дитини — це абсолютно природний спосіб вираження власної волі і бажань. Навіть немовлята висловлюють невдоволення, починаючи голосно волати, коли їх одягають, дворічка реве на весь магазин, щоб йому купили іграшку.

Імена для повітряних знаків Зодіаку.

Вибираємо ім'я малюкові за знаком Зодіаку: повітряна стихія

Дитина | 01:30, 03.12.2021

Імена для повітряних знаків Зодіаку.

22 тиждень вагітності – відносно спокійний та комфортний час для майбутньої мами. Крихітка в животі активно ворушиться, реагує на ваші постукування і

Як розвивається дитина на 22 тижні вагітності

Дитина | 00:30, 03.12.2021

22 тиждень вагітності – відносно спокійний та комфортний час для майбутньої мами. Крихітка в животі активно ворушиться, реагує на ваші постукування і голос. Що ще відбувається на цьому терміні?

Іноді батьки заявляють лікарям, що не могли навіть запідозрити свою дитину в згубній пристрасті до наркотиків. Однак такі твердження є спробою зняти з

Підліток та наркотики: як здогадатися і що робити

Дитина | 23:00, 02.12.2021

Іноді батьки заявляють лікарям, що не могли навіть запідозрити свою дитину в згубній пристрасті до наркотиків. Однак такі твердження є спробою зняти з себе провину за нещастя. Не помітити таких явних змін у поведінці підлітка уважні та дбайливі батьк

Перехідний вік, точніше, час прискореного фізичного розвитку в хлопчиків і дівчаток майже однаковий, починається з 11-12 років і триває до 17-18 років

Підлітки та пубертат

Дитина | 14:00, 02.12.2021

Перехідний вік, точніше, час прискореного фізичного розвитку в хлопчиків і дівчаток майже однаковий, починається з 11-12 років і триває до 17-18 років.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: