Як підтримати дітей після травмуючих подій

Adoption
Date
  • 108 Переглядів
Критична ситуація, несподівана катастрофа, травма або інша нестандартна подія може викликати тривогу, страх або панічну атаку навіть у дорослої людини. Діти до подібних ситуацій особливо чутливі, і хтось замикається в собі, а у кого-то стрес виражається через гіперактивність, підвищену тривожність, порушення сну і т. д. Дорослим треба не тільки проявити до дитини, яка потрапила в травматичну ситуацію, підвищену увагу, але і допомогти відновити емоційний баланс.

4770_travmi.jpg (42.73 Kb)


Як поводитись з дитиною, яка пережила травму?

Звичайно, багато що залежить від ситуації, віку дитини, характеру та інших факторів, і в кожному випадку потрібен індивідуальний підхід. Але можна виділити кілька основних моментів.

1. Поговорити з дитиною. Замовчування в будь-якому випадку - не найкращий варіант. Можливо, перша розмова не буде обговоренням ситуації, але потрібно дати зрозуміти дитині, що ви зробите все, щоб захистити її.

2. Правильно вибрати час для розмови. Це повинен бути момент, коли дитина буде готова розмовляти або хоча б слухати. Не варто тиснути, викликати на одкровення або намагатися донести інформацію в повчальному форматі.

3. Бути чесним, обговорюючи емоції і почуття. Якщо дитина готова йти на контакт, обговоріть почуття, які вона відчуває. Дайте зрозуміти, що це нормально - будь то страх, образа чи злість. Підтримайте і переконайте, що всі люди відчувають цілу гаму почуттів, і важливо не залишатися з ними наодинці, а ділитися з близькими людьми. Розкажіть про свої складні ситуаціях: що відчували в той момент, як вам вдалося подолати складності.

4. Приділяти дитині більше уваги. Наслідки травматичної події можуть бути різними. Навіть якщо це не малюк, а підліток, йому потрібно більше уваги. Наприклад, після стресу можуть відзначатися порушення сну - безсоння або кошмари. Посидьте з ним довше, почитайте, дайте улюблену іграшку або разом послухайте музику. Допоможіть йому знайти почуття спокою.

Якщо дитина замикається, і вам тривалий час не вдається вивести її з цього стану, а також у випадках, коли відзначаються інші сильні зміни в поведінці, з якими ви не можете впоратися (агресія, наприклад) рекомендується звернутися до фахівця. І допомога в такому випадку потрібно комплексна - дитині, щоб подолати наслідки стресу, а батькам, щоб навчитися допомагати дитині.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: рекомендації фахівців, страхи і стрес, безпека дитини, проблеми, відносини, підтримка, діти, після травмуючих подій, мама і дитина, психологія, психолог


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Якщо ви помітили проблему у вимові малюка, з походом до фахівця краще не затягувати, інакше потім важче виправляти мову.

Як зрозуміти, що дитину треба відвести до логопеда

Дитина | 01:30, 20.01.2022

Якщо ви помітили проблему у вимові малюка, з походом до фахівця краще не затягувати, інакше потім важче виправляти мову.

Мова дитини розвивається як би сама по собі, коли lbnbyа наслідує батьків. І в цьому проблема.

Які помилки дорослих погано впливають на розвиток мови дошкільнят

Дитина | 00:30, 20.01.2022

Мова дитини розвивається як би сама по собі, коли lbnbyа наслідує батьків. І в цьому проблема.

На жаль, багато батьків, частіше за научення бабусь, залишають своїх малюків проплакатися. Мовляв, «нехай прокричиться», «розвине легені». Буває, таке

Вчені з'ясували, чому небезпечно залишати дитину на самоті, коли вона плаче

Дитина | 17:00, 19.01.2022

На жаль, багато батьків, частіше за научення бабусь, залишають своїх малюків проплакатися. Мовляв, «нехай прокричиться», «розвине легені». Буває, таке ігнорування малюка, що плаче, промотивоване виховними ідеями старшого покоління: «Не бери його на р

Часом, вимовляючи якусь фразу, ми навіть не замислюємося, які наслідки можуть мати наші слова, особливо якщо йдеться про дітей.

Фрази батьків, які травмують дитину

Дитина | 14:00, 19.01.2022

Часом, вимовляючи якусь фразу, ми навіть не замислюємося, які наслідки можуть мати наші слова, особливо якщо йдеться про дітей.

не рідко бувають ситуації в сім'ях, що як тільки дитина переступила поріг дитячого садка, вона починає часто хворіти. Низка нескінченних лікарняних у

Що робити, якщо дитина в дитсадку часто хворіє?

Дошкільнята | 10:00, 19.01.2022

не рідко бувають ситуації в сім'ях, що як тільки дитина переступила поріг дитячого садка, вона починає часто хворіти. Низка нескінченних лікарняних у мами, яка тільки вийшла на роботу, додають хвилювань усій родині (і начальству! теж). Що ж робити?

Є чимало ситуацій, де питання про вроджені фактори є дуже актуальним. Дякуємо науці: сьогодні вже для кожного з нас доступні дослідження, які, зробивш

Прийомні діти: небезпека вроджених факторів

Дитина | 09:00, 19.01.2022

Є чимало ситуацій, де питання про вроджені фактори є дуже актуальним. Дякуємо науці: сьогодні вже для кожного з нас доступні дослідження, які, зробивши генетичний аналіз вашої крові, заздалегідь попередять вас про ризик тих чи інших небезпечних захво

Фахівці з Common Sense Media опитали майже 3 000 дітей, аби вияснити, чим полюбляють займатися діти. Виявилося, що 70% з них кожен день слухали музику

Статистика: Що роблять діти, поки дорослі зайняті

Сімейні справи | 08:00, 19.01.2022

Фахівці з Common Sense Media опитали майже 3 000 дітей, аби вияснити, чим полюбляють займатися діти. Виявилося, що 70% з них кожен день слухали музику, більше половини щодня дивилися телевізор, а 45% використовували соціальні мережі.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: