Кілька способів зробити навчання дитини ефективнішим

Adoption
Date
  • 444 Переглядів
Процес навчання з кожним роком стає все більш трудомістким і складним, і у школяра в якийсь період може статися криза. Причини можуть бути різні - комусь не вистачає посидючості, хтось прийшов добре не підготовлений, і йому не дуже цікаво на уроках, а для когось, навпаки, темп виявився швидким, і з'явилися невдачі.

5901_efektivnishe.jpg (38.94 Kb)


Батьки можуть допомогти дитині гармонійно влитися в навчальний процес, сформувати навички самоорганізації та зробити процес навчання максимально ефективним. Якщо приступити до вирішення цього завдання вчасно, то дитина навчиться сама організовувати свій час. Ці навички дуже допоможуть у старшій школі, під час студентства. Вони будуть корисні і в дорослому житті, коли доведеться освоювати нові компетенції або нову спеціальність.

Отже, пропонуємо кілька порад, як зробити навчання більш ефективним.

Як підвищити ефективність навчального процесу:

1. Дотримуватися режиму дня

Уже чимало було сказано фахівцями про користь режиму дня для дитини будь-якого віку. Це - одна з умов стабільності, впевненості та безпеки. Крім того, режим допомагає правильно організовувати час.

2. Організувати робочу зону

Умови проживання можуть бути різними, але важливо виділити дитині для навчання максимально ізольоване від сторонніх шумів місце. Якщо у нього є своя кімната - відмінно. Якщо немає, то переконаєтеся, що йому зручно робити уроки. Для цього завжди можна знайти можливість. Наприклад, якщо в сім'ї є молодші діти, то можна відправитися з ними на прогулянку. А тато може замість відволікаючого телевізора почитати книгу або допомогти мамі з вечерею.

3. Підтримувати порядок на столі

Наступний важливий момент - організація безпосередньо навчального місця. У дитини все повинно бути під рукою, щоб вона не переривався для того, щоб знайти канцелярське приладдя, чернетку або підручник.

4. Обов'язково робити перерви

Інтенсивна розумова активність протягом кількох годин знижують ефективність роботи мозку. З'являється відчуття втоми, інформація засвоюється гірше. Щоб цього уникнути, необхідно регулярно давати мозку перепочинок. До слова, такий перепочинок потрібен і всьому тілу. Дуже корисно встати і трохи розім'яти руки і ноги, зняти напругу зі спини.

5. Використовувати відповідні методики

Не секрет, що існує велика кількість різних сучасних методик, що дозволяють поліпшити і прискорити процес навчання. Застосовувати їх бажано. Хороший результат дає чергування різних методів, що дозволяє краще засвоїти і закріпити інформацію.

Як це працює? Наведемо приклад з вивченням іноземної мови. Можна вчити букви, слова, числа, кольору або предмети за підручником звичним способом, а можна за допомогою мнемотехніки. Мнемотехника має на увазі використання різних асоціацій зі знайомими об'єктами, звуками і явищами. Це може бути спеціальна пісенька, в якій співается алфавіт, або віршик для запам'ятовування кольорів і т. д.

Як бачите, в цих прийомах немає нічого складного. Необхідно лише приділити дитині трохи більше уваги і допомогти освоїти навички самоорганізації. Тоді навчання буде приносити задоволення, і результат «виллється» в впевнені знання!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: рекомендації фахівців, школяр, і навчання методи і прийоми, планування кілька способів, зробити навчання ефективнішим


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Розповідає Євген Комаровський.

Чи необхідний йод для дітей?

Здоров'я | 00:35, 04.10.2023

Розповідає Євген Комаровський.

Доктор Комаровський розповів, чи можна розпочинати ремонтні роботи у приміщенні, в якому перебуває дитина. Про це знаменитий педіатр написав на своїй

Комаровський зробив категоричну заяву про ремонт і дітей

Доктор Комаровский | 08:20, 03.10.2023

Доктор Комаровський розповів, чи можна розпочинати ремонтні роботи у приміщенні, в якому перебуває дитина. Про це знаменитий педіатр написав на своїй сторінці в Instagram.

Доктор Комаровський розповів, чи можна зашкодити дитині частим промиванням носа фізрозчином, і як часто можна проводити процедуру зволоження слизових

Комаровський розповів, чи можна промивати носа дитині фізрозчином

Доктор Комаровский | 07:30, 03.10.2023

Доктор Комаровський розповів, чи можна зашкодити дитині частим промиванням носа фізрозчином, і як часто можна проводити процедуру зволоження слизових оболонок маленьким дітям. Про це знаменитий педіатр написав на своїй сторінці в Instagram.

Євген Комаровський дав поради батькам, як можна швидше навчити дітей розмовляти. Відомий педіатр виклав їх у 7 простих, але дієвих рекомендаціях.

Комаровський розповів, як навчити дитину говорити

Доктор Комаровский | 06:20, 03.10.2023

Євген Комаровський дав поради батькам, як можна швидше навчити дітей розмовляти. Відомий педіатр виклав їх у 7 простих, але дієвих рекомендаціях.

Дівчатка часто більш близькі з матерями, ніж з татусями, а ось хлопчики, чим більш дорослими стають, тим сильніше

Як батькам заслужити довіру своєї дитини?

Сімейні справи | 02:00, 03.10.2023

Дівчатка часто більш близькі з матерями, ніж з татусями, а ось хлопчики, чим більш дорослими стають, тим сильніше "тягнуться" до батька. Однак, не завжди вдається встановити довірливі стосунки з дитиною. На жаль. І сьогодні ми поговоримо про те. як з

Марина Меллія — професор психології, автор бестселерів про успішних і свідомих батьків. Жінка консультує відомих мультимільярдерів щодо питань батьків

8 порад батькам від відомого психолога, які допоможуть виховати здорову і щасливу дитину

Психологія | 00:35, 03.10.2023

Марина Меллія — професор психології, автор бестселерів про успішних і свідомих батьків. Жінка консультує відомих мультимільярдерів щодо питань батьківства й виховання дітей. У професорки єдина візія виховання молодшого покоління: вона заперечує сучас

Омега-3 жирні кислоти необхідні для нормального функціонування дитячого організму. Вони беруть участь у всіх етапах росту та розвитку дитини: від форм

Омега-3 та користь для дитячого організму

Дитина | 23:42, 02.10.2023

Омега-3 жирні кислоти необхідні для нормального функціонування дитячого організму. Вони беруть участь у всіх етапах росту та розвитку дитини: від формування органів до роботи мозку і зміцнення імунітету. Ці жирні кислоти не виробляються в організмі с

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: