Дитина спеціально шкодить і псує майно: що робити?

Adoption
Date
  • 1105 Переглядів
«Моя дитина спеціально рве книги, розмальовує шпалери, періодично розбиває щось з посуду, і ми ніяк не можемо впоратися з цією ситуацією ...» - подібні скарги батьків - не рідкість. Розберемось, чому ж так.

5978_d0bfd180d0b0d0b2d0b8d0bbd0b0-d0b2-d0b6d0b8d182d182d196-d0b4d0b8d182d0b8d0bdd0b8.jpg (62.68 Kb)


Діти псують речі не без причини, але, як правило, самі не можуть толком пояснити, навіщо це зробили, так як для них це завдання надто складне: проаналізувати вчинок і знайти приховані причини, що підштовхнули на це.

Психологи вважають, що головною причиною деструктивної поведінки дітей стає їх усвідомлювана чи несвідома агресія. Мова йде про дітей старшого дошкільного віку та молодшого шкільного: малюки до 4-5 років пізнають світ, і псують речі в основному з цікавості, у підлітків агресія пов'язана з дорослішанням.

Щоб виправити ситуацію, потрібно постаратися зрозуміти причини деструктивної поведінки дитини.

Причини дитячої агресії

Стійка модель поведінки. Пізнаючи світ, діти пробують різні моделі поведінки, в тому числі і агресивні. Стійкої моделлю стане та, яка дозволяє домогтися бажаного. Наприклад, якщо вийшло в бійці відібрати іграшку, то дитина буде битися знову і знову.

Копіювання поведінки. Особливість дитячого віку - несвідоме копіювання чиєїсь поведінки. Найчастіше - батьків. Діти можуть наслідувати й старшим братам-сестрам, і вчителю, і однолітка, і коханому персонажу мультфільму. Якщо батьки часто з'ясовують стосунки у присутності дитини, вирішують розбіжності силою або часто використовують фізичні покарання, то деструктивна поведінка (в тому числі агресія) обов'язково будуть проявлятися і у дитини.

Вседозволеність. Надмірні турбота і увага батьків часто призводять до того, що дитина стає розбещеною, а часом і зовсім некерованою. Будь-яке невиконання бажання призводить до агресії.

Бажання привернути увагу батьків. Коли батьки проводять мало часу зі своєю дитиною, то вона, псуючи речі, просто хоче, щоб дорослі відволікаючись від своїх розмов або гаджетів і звернули на неї увагу.

Негативна емоційна атмосфера в сім'ї. Будь-яка дитина, а особливо дошкільня - це найкращий індикатор відносин в сім'ї. Якщо він постійно щось псує, грубить і б'ється, значить в сім'ї щось не так.

Самозахист. Дитина може грубити, обзиватися, злитися, протестуючи проти несправедливості чи жорстокості. Це відбувається, якщо її потреби не задовольняються. Так само школярі використовують агресію для захисту своїх інтересів в класі, для відстоювання точки зору. Чим частіше діти стикається з такими явищами, тим стійкіше стає агресія.

Щоб виправити ситуацію, треба визначити, що може викликати агресію саме у вашому випадку.

Прибрати агресію за допомогою таких дій:

Направте енергію дитини в позитивне русло: використовуючи його інтерес, запропонуйте інші, «безневинні» заняття та ігри.

Навчайте дітей контролювати свій емоційний стан, знайомте їх зі спеціальними прийомами саморегуляції. Наприклад, запропонуйте рахувати до 10 кожен раз, як він буде почувати сильну злість.

Розкажіть про допустимі способи вираження агресії і злості. Наприклад, нехай малює те, що викликає агресію, а потім рве малюнок, б'є подушки або боксерську грушу. Дуже виручать в цій ситуації спортивні секції.

Перемикайте увагу дитини. Для розрядки ефективна осмислена корисна робота, наприклад, прибирання. Або гра.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, шкодить, майно, що робити, рекомендації фахівців, проблеми розвитку, дошкільнята, молодші школярі, прийоми виховання, вирішуємо проблеми


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Джанні Родарі - відомий дитячий письменник, який вчить дітей фантазувати і придумувати казкові історії в ігровій формі. Також автор дає поради батькам

Як розвивати уяву дитини: чарівна методика Джанні Родарі

Дитина | 23:00, 23.10.2021

Джанні Родарі - відомий дитячий письменник, який вчить дітей фантазувати і придумувати казкові історії в ігровій формі. Також автор дає поради батькам щодо розвитку уяви малюків в ігровій формі.

Бути хрещеним татом або мамою - почесно! Після обряду хрещення, хресний стає малюкові другим батьком - він бере відповідальність, не тільки за його ду

Що подарувати хрещенику на день народження: ідеї для дітей від року до 18 років

Дитина | 21:00, 23.10.2021

Бути хрещеним татом або мамою - почесно! Після обряду хрещення, хресний стає малюкові другим батьком - він бере відповідальність, не тільки за його духовне, а й мирське виховання, щоб при необхідності зуміти замінити дитині найближчої батька.

Шкала Апгар була запропонована американським лікарем-анестезіологом Вірджинією Апгар в 1952 році. Спочатку, вона призначалася для середнього медперсон

Шкала Апгар: що це таке і навіщо це потрібно?

Дитина | 19:00, 23.10.2021

Шкала Апгар була запропонована американським лікарем-анестезіологом Вірджинією Апгар в 1952 році. Спочатку, вона призначалася для середнього медперсоналу, щоб швидко визначити, якому малюкові слід надавати більше уваги. Стан здоров'я немовляти оцінює

Кроха народилася, але ... зовсім не схожа на милого щокатого карапузика з рекламних проспектів. Тонкі ніжки, голова як динька, очі ніби набряклі, і ко

Перші 100 днів: що може налякати маму здорового немовля?

Дитина | 17:00, 23.10.2021

Кроха народилася, але ... зовсім не схожа на милого щокатого карапузика з рекламних проспектів. Тонкі ніжки, голова як динька, очі ніби набряклі, і колір шкіри такий дивний ... І, хоча малюкові після пологів поставили високий бал за шкалою Апгар і лі

Британський психолог придумав цей тест, щоб оцінити, ким відчуває себе дитина в колективі. Яке вона становище займає - лідируюче або, навпаки, почуває

Тест на перевірку самооцінки дитини

Дитина | 08:30, 23.10.2021

Британський психолог придумав цей тест, щоб оцінити, ким відчуває себе дитина в колективі. Яке вона становище займає - лідируюче або, навпаки, почувається нижче плінтуса.

Люди звикли виставляти в мережі те, що не можна в звичайному житті. Однак вседозволеність часто призводить до втрати обережності.

5 типів дитячих фото, які не варто виставляти в соціальні мережі

Дитина | 23:00, 22.10.2021

Люди звикли виставляти в мережі те, що не можна в звичайному житті. Однак вседозволеність часто призводить до втрати обережності.

Діти - квіти нашого життя, заради яких ми і живемо в цьому світі. Але коли ці милі створіння об'єднуються в загальний «розарій», поблажки нікому чекат

Лідер, тихоня або масовка: хто ваша дитина в дитячому колективі?

Дитина | 14:00, 22.10.2021

Діти - квіти нашого життя, заради яких ми і живемо в цьому світі. Але коли ці милі створіння об'єднуються в загальний «розарій», поблажки нікому чекати не доводиться. Власне кажучи, дитячий колектив - це окрема імперія, в якій існують власні неписані

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: