Дитина не хоче вчитися: хто винен і що робити

Adoption
Date
  • 7366 Переглядів
repetitor.jpg

Насправді на успішність дитини впливає багато факторів: педагогічних, фізіологічних, психологічних, соціальних. Фактори відставання у навчанні перебувають у складній взаємозалежності між собою. Тому доведеться розплутати цілий клубок, щоб виявити причини неуспішності.


Почати потрібно зі з'ясування, чому дитина ухиляється від виконання домашніх завдань. Дитина не може сконцентруватися на чомусь одному, наприклад, на уроках. Якщо вона не може довго займатися однією справою, це може бути однією з причин небажання вчитися. У такій ситуації батьки не повинні примушувати дитину сідати за письмовий стіл, толку від цього не буде. Він буде раз у раз дивитися у вікно і постійно відволікатися, сидячи перед підручником. Є два способи допомогти вашій дитині: дозволяйте їй відволікатися, а уроки виконувати поетапно, причому перевіряйте тільки кінцевий результат, при необхідності осуджуючи недбайливого учня не за неробство, а за невиконану домашню роботу.

Можливо , у вашої дитини відсутня мотивація. Він виправдовує відсутність свого інтересу до навчання, вимовляючи фрази на кшталт: «Навіщо мені потрібні ці оцінки? Що вони мені дадуть в житті?» Часто батьки навіть не можуть нічого заперечити на подібні заяви своєї дитини. Погодьтеся, нерідкі приклади, коли ваші колишні однокласники добре влаштувалися в житті, а відмінники не знайшли собі гідного місця роботи. Виходить, що хороші оцінки не гарантія життєвого успіху? Ймовірно, так і є, але це не означає, що навчання можна відсунути на другий план. Попросіть вчителя, якого особливо шанує ваша дитина, поговорити з дитиною. Педагог пояснить, що в школі заробляти потрібно не хороші оцінки, а цінні знання, які потім, у дорослому житті будуть оцінювати оточуючі.

Читайте також: плюси та мінуси домашнього навчання.

У школі на дитину лягає дуже велике навантаження. Можливо, ви записуєте свою дитину у всілякі гуртки, навіть не питаючи, чи подобається їй це. Розвантажите її, поговоривши з дитиною про те, які гуртки та секції йому дійсно цікаві, а від яких можна позбутися. Завжди радьтеся, перш ніж кудись записувати. Намагайтеся, щоб додаткових факультативних занять було не надто багато.

Нездорова атмосфера в класі також може бути причиною нелюбові до навчання. Можливо, у вашої дитини конфлікт з учителем або з однокласниками. Поговоріть з дитиною, привчіть її до думки, що не потрібно ховатися від проблем, їх треба вирішувати. Зверніться до дитячого психолога за допомогою, який допоможе з'ясувати причину конфлікту. У важких випадках рішенням буває навіть переклад дитини в іншу школу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, навчання, школа, виховання


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Сьогодні ділимося інформацією про дитячий садок-школу

Обираємо садок у Києві. Все про дитячий садок-школу Плай №8. Відгуки батьків

Дитина | 20:00, 08.12.2023

Сьогодні ділимося інформацією про дитячий садок-школу "Плай" №8 міста Києва.

Антибіотики в педіатрії призначають для прискорення одужання, полегшення симптомів і профілактики ускладнень бактеріальних інфекцій. Прийом антибіотик

Лікування дітей антибіотиками: які можуть бути помилки?

Хвороби | 08:20, 08.12.2023

Антибіотики в педіатрії призначають для прискорення одужання, полегшення симптомів і профілактики ускладнень бактеріальних інфекцій. Прийом антибіотиків також допомагає запобігти поширенню інфекційних захворювань у дітей.

Ми продовжуємо показувати вам, що українські діти - найкращі на всій планеті.

Україна має рекорд. Наймолодша авторка персональної виставки живопису

Дитина | 23:00, 07.12.2023

Ми продовжуємо показувати вам, що українські діти - найкращі на всій планеті.

Сьогодні розповідаємо про київську школу №6.

Куди віддати школяра. Відгуки про школу №6 у місті Київ

Дитина | 21:00, 07.12.2023

Сьогодні розповідаємо про київську школу №6.

Сьогодні ділимося інформацією про дитячий садок №8

Обираємо садок у Києві. Все про дитячий садок №8 Квітка Оболоні. Відгуки батьків

Дитина | 20:00, 07.12.2023

Сьогодні ділимося інформацією про дитячий садок №8 "Квітка Оболоні" міста Києва.

Надмірне споживання дитиною солодощів призводить до ряду проблем зі здоров'ям - розвивається карієс, збільшується ризик появи зайвої ваги та погіршуєт

Як давати дитині солодощі, щоб це не шкодило її здоров'ю?

Дитяче харчування | 07:30, 07.12.2023

Надмірне споживання дитиною солодощів призводить до ряду проблем зі здоров'ям - розвивається карієс, збільшується ризик появи зайвої ваги та погіршується якість сну. Хоч як би батьки не старались, але повністю виключити солодощі із раціону малюка не

Ми продовжуємо показувати вам, що українські діти - найкращі на всій планеті.

Україна має рекорд. Наймолодший учень з володіння боккеном

Дитина | 23:00, 06.12.2023

Ми продовжуємо показувати вам, що українські діти - найкращі на всій планеті.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: