Диснеївські мультики: чим вони шкодять психіці дитини

Adoption
Date
  • 2265 Переглядів
Життєрадісні і щасливі персонажі мультфільмів мають вплив на дитячу психіку, і не найкращий.

2774.jpg (166.2 Kb)

Вчені з Університету Дьюка недавно заявили, що діти формують у себе в голові далеку від реальності картину світу під час перегляду відомих мультфільмів.
 
Щоб прийти до такого висновку, учені змушені були подивитися 36 картин, в числі яких були роботи студій «Дісней» і «Піксар», що не мають вікових обмежень для перегляду, і які заробили на прокаті 100 млн доларів на 1 січня 2014 року.

В ході перегляду соціологи зробили таку статистику:
головні герої мультфільмів - 67 персонажів;
представники вищого та середнього соціальних класів - 38 персонажів;
представники робочого класу - 11 персонажів;
представники нижчого класу або «бідні» - 3 персонажа.
 
Ці цифри вказують на те, що мультфільми відображають нерівнозначно різні верстви населення.
 
Такі приклади нижчого класу, як Попелюшка, Білосніжка, персонажі мультфільму «Тачки» 2006 року, отримують свою винагороду тільки за рахунок важкої і наполегливої праці, або за добрі справи.

Доля решти героїв не має нічого спільного з важкою працею, вони дуже легко і просто отримують все, що захотіли.

Керівник дослідження, соціолог Джессі Стрейб, каже, що в мультфільмах дуже мало акцентують уваги на бідності героїв, в той час як в реальності соціальна нерівність грає велику роль. У сучасних мультиках героям для досягнення успіху досить бути честолюбними і амбітними. Але в нашому світі справи йдуть зовсім інакше.

Для прикладу можна взяти історію Алладіна: бідний бездомний юнак починає зустрічатися з принцесою Жасмін. Така ситуація малоймовірна в наших реаліях. Ось тому популярні мультфільми можуть провокувати у дітей неправильне розуміння соціальної нерівності.

Також соціологи визнають, що мультфільм з реальними сюжетами мало б цікавили публіку.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, виховання, мультики, шкода


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Війна вплинула на кожного українця, навіть якщо мова про найменших. Діти часто не вміють правильно пояснити, що їх хвилює. Проте, якість їхнього сну м

Кожна п'ята дитина має порушення сну через війну

Дитина | 00:30, 16.05.2024

Війна вплинула на кожного українця, навіть якщо мова про найменших. Діти часто не вміють правильно пояснити, що їх хвилює. Проте, якість їхнього сну може багато розповісти про їхній психологічний стан.

Традиційно, з садочку дитину забирає мама, якщо вона не ходить на роботу, або бабуся. У більшості випадків, до садочку ходять діти, чиї батьки працюют

Що потрібно зробити батькам одразу після того, як вони забрали дитину з дитячого садка?

Дитина | 14:50, 15.05.2024

Традиційно, з садочку дитину забирає мама, якщо вона не ходить на роботу, або бабуся. У більшості випадків, до садочку ходять діти, чиї батьки працюють. Отже, забираючи дитину, як почуваються мама і тато? Вони втомлені, можливо, знервовані і їм буває

Дитина

Як впоратися з поганою поведінкою дитини?

Виховання | 10:30, 15.05.2024

Дитина "закатує" істерику в супермаркеті, або погрожує вам вигнати вас з дому, якщо ви не будете робити те, чого вона хоче? Схожих прикладів можна наводити багато, проте батьки мають знати, як вести себе і як донести до дитини, що вона поводиться не

Виховуючи доньку, батьки мають розповісти їй усі деталі дорослого життя, не соромлячись говорити про секс і стосунки з хлопцями/чоловіками, які старші

Що молодим дівчатам потрібно знати про стосунки з дорослими чоловіками і що таке вік згоди?

Психологія | 06:20, 15.05.2024

Виховуючи доньку, батьки мають розповісти їй усі деталі дорослого життя, не соромлячись говорити про секс і стосунки з хлопцями/чоловіками, які старші за них.

На жаль, в Україні більшість людей взагалі не знають, хто такі - біполярні люди. Як вони себе позиціонують, як з ними спілкуватися... І це дуже сумно.

Як розпізнати в дитини біполярний розлад?

Дитина | 09:30, 14.05.2024

На жаль, в Україні більшість людей взагалі не знають, хто такі - біполярні люди. Як вони себе позиціонують, як з ними спілкуватися... І це дуже сумно. Більше того, це можна виявити ще з дитинства. І батькам варто бути обізнаними у цьому питанні.

Через війну в Україні залишилося багато дітей, у яких більше немає батьків. Вони хочуть любові і тепла, материнських обіймів і батьківської підтримки.

Усиновлення в Україні стане простішим

Сімейні справи | 10:30, 13.05.2024

Через війну в Україні залишилося багато дітей, у яких більше немає батьків. Вони хочуть любові і тепла, материнських обіймів і батьківської підтримки. І якщо ви готові їм це подарувати, у нас є хороші новини.

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симпт

Реакція дітей після щеплення: міфи про алергію і справжні симптоми

Щеплення | 09:30, 13.05.2024

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симптоми і нормальна реакція організму. Саме вона і свідчить, що організм відреагував на вакцину.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: