Перехідний вік - як порозумітися з підлітком

Adoption
Date
  • 10903 Переглядів
Так часто називають підлітковий вік, настання якого з тривогою чекають всі батьки.

Складний вік - це проміжок від 12 до 16 років, і саме цей період в житті дитини не без причин вважається кризовим, перехідним, вибухонебезпечним. Саме в цей час відбувається дорослішання, змінюється як зовнішність вчорашньої дитини, так і її внутрішній світ.

Дитина, яка вступила у перехідний вік, прагне швидше стати дорослою, позбутися контролю батьків і школи. Вона шукає себе, часом роблячи при цьому помилки і необдумані вчинки. Підліток переживає в цей період справжню життєву драму. Його фізичний розвиток і статеве дозрівання, що відбуваються на цьому етапі, здаються йому доказом дорослості. А безглузді помилки і неправильні рішення нагадують йому, що він ще дитина, яка не має достатньо досвіду, знань і мудрості.

Якщо дорослі не підтримують, а, навпаки, картають підлітка за його поведінку, він закривається від них, йде у свій світ, все частіше прагне до згуртування з іншими підлітками. Часом під впливом підліткових компаній змінюються і його цінності, і погляди на життя, що нерідко призводить до нехороших наслідків.

Перехідний вік - важка і дуже відповідальна пора. І батькам слід пережити це разом з дитиною. Існує кілька видів типових помилок, які роблять батьки в спілкуванні з підлітком. Таке спілкування не тільки не сприяє зближенню поколінь, але може і відштовхнути дитину.

У першу чергу це, так звана, гіпопротекція. Такий стиль виховання підлітка передбачає повну свободу і вседозволеність. Батьки не цікавляться своєю дитиною, не знають, де і з ким вона проводить час, чим займається. Чи варто говорити, що надана сам собі дитина може потрапити в погану ситуацію.

Гіперпротекція, навпаки, припускає підвищений контроль над дитиною. У цьому випадку батьки ігнорують особистість підлітка. Вони не вважаються з його думкою і бажаннями. Така ситуація може призвести або до бурхливого протесту з боку підлітка або до розвитку безпорадності у нього в майбутньому.

Іноді дитина стає загальним улюбленцем. Це теж неправильний підхід до виховання підлітка. Якщо метою батьків стає задоволення всіх потреб дитини, вона перетворюється в егоїста і втрачає здатність самостійно справлятися з життєвими труднощами. У сім'ях, де не одна дитина буває, що підліток, навпаки, відчуває емоційне відчуження батьків. Це трапляється, коли друга дитина, як правило, молодша отримує більше уваги і турботи. Такий підліток стає замкнутим і вразливим.

Чи варто говорити про те, що неправильним буде виховання, засноване на жорстокості. Якщо дитину суворо карають за будь-який, навіть дрібний вчинок, це може викликати тільки відповідну жорстокість, яка найчастіше скеровується не на батьків, а на оточення підлітка.

Всі ці принципи виховання, до яких часто вдаються батьки, неправильні і тільки ускладнюють взаємини з дітьми. Не треба панікувати, коли дитина вступає у важкий вік і винаходити якісь нові шляхи взаємодії з нею. Адже найголовніше для дитини, скільки б їй не було років - батьківська любов. А ще - впевненість у тому, що її люблять такою, якою вона є, з усіма її дивацтвами і недоліками. Люблять просто за те, що вона є, зовсім безкорисливо і щиро.

Треба довіряти своїй дитині, частіше говорити з нею і тепер уже на рівних. Треба постаратися стати для підлітка старшим другом і, очікуючи щирості від нього, самим бути щирим з ним. Адже підлітки дуже гостро відчувають фальш. І якщо в основі стосунків з підлітком будуть любов і довіра, тоді перехідний вік залишить про себе тільки позитивні спогади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: Підліток, вік, виховання, статеве дозрівання, розвиток


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Дитячий сон: кілька корисних порад

Дитина | 20:00, 15.01.2021

Щоб дитина спала добре, треба дотримуватись декількох порад.

Чаї, відвари і навіть лимонад - корисно для дітей. А які напої краще не давати дитині?

Які напої можуть бути небезпечними для здоров'я дитини?

Дитяче харчування | 08:50, 15.01.2021

Чаї, відвари і навіть лимонад - корисно для дітей. А які напої краще не давати дитині?

Як відівчити дитину малювати на шпалерах?

Дитина | 15:30, 14.01.2021

Кілька корисних порад для батьків маленьких художників.

Перш за все, ви повинні знати, що засоби для прання, якими ви перете

Як правильно прати дитячий одяг?

Дитина | 08:50, 14.01.2021

Перш за все, ви повинні знати, що засоби для прання, якими ви перете "дорослі" речі, категорично не можна використовувати при пранні дитячих!

Прибирання повинне бути безпечним. Особливо, коли в домі маленька дитина.

Правила прибирання, коли в квартирі є маленька дитина

Сімейні справи | 07:50, 14.01.2021

Прибирання повинне бути безпечним. Особливо, коли в домі маленька дитина.

Якщо ви не чули, що наші діти тепер можуть ходити до школи з 5ти років, то для вас буде цікавою наступна інформація.

Чи будуть ходити діти до школи з 5 років?

Школярі | 05:00, 14.01.2021

Якщо ви не чули, що наші діти тепер можуть ходити до школи з 5ти років, то для вас буде цікавою наступна інформація.

Слід ретельно вибирати посуд, з якого буде їсти ваш малюк.

Який посуд - небезпечний для здоров'я дитини?

Дитяче харчування | 07:50, 13.01.2021

Слід ретельно вибирати посуд, з якого буде їсти ваш малюк.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: