Інтернет-залежність у дітей: профілактика

Adoption
Date
  • 3888 Переглядів
m2mhnwb4mxi.jpg

У сучасному світі Інтернет - важливий інструмент для пошуку інформації, навчання та спілкування. Для того, щоб дитина з головою не поринула в мережу, батькам доведеться знаходити час для спілкування з дитиною і подбати про те, щоб їх життя і відпочинок були захоплюючими і різнобічними.Інтернет не рідко стає джерелом залежної поведінки вже з юного віку.

Цікаво, що сьогодні інтернет-залежність не включена в список психічних захворювань і розладів. У нині діючих МКБ-10 і DSM-IV (основна класифікація психічних захворювань, яка приймається Американською психіатричною асоціацією) її немає. Однак, той факт, що такої залежності немає в офіційному списку хвороб, не означає, що немає самої проблеми.

У порівнянні з іншими залежностями, у випадку інтернет-залежності немає діючої речовини. Проте, механізм формування залежності - точно такий же:

"Працюють ті ж самі рецептори адреналіну, серотоніну, дофаміну в центрах задоволення, - каже доктор Макушкін. - Це не хімічна, а чисто психічна залежність".

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Діти в школі тупіють - думка батьків

Вберегти дітей від інтернет-залежності можна, якщо дотримуватись наступних порад:

1. Знаходьте час для спілкування з дитиною. Важливо, щоб у родині була довірча атмосфера. Коли батьки садять свою дитину за клавіатуру, щоб вона не заважала їм займатися своїми справами - вони самі відчиняють двері для залежності.

2. Будьте для дитини провідником в інтернет, а не навпаки. Батьки повинні бути трохи попереду власної дитини в області освоєння інтернету. Потрібно самим показати дитині всі можливості мережі - і не тільки ігри та соціальні мережі.

3. Знайте, чим займається ваша дитина в мережі. Важливо не шпигувати за підлітком - він повинен мати право на недоторканність особистого листування. Додайте дитину в друзі в соціальних мережах і підтримуйте спілкування на просторах інтернету. Заодно будете в курсі того, з ким чадо спілкується.

4. Подбайте про дозвілля дитини. Якщо у підлітка багато інтересів і хобі, у нього не буде багато часу для безцільного блукання по мережі, та й мотивації використовувати інтернету в корисних цілях буде значно більше.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: розвиток, дитина, мама, тато, батьки, виховання, комп'ютер, залежність, хвороби, лікування, профілактика


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Візьміть пластмасову ложку – вона тепліша і м'якша, ніж металева. Ложка повинна бути вузькою і невеликою, щоб добре розміщуватись в маленькому ротику.

Як навчити дитину їсти з ложки?

Дитина | 05:00, 17.05.2023

Візьміть пластмасову ложку – вона тепліша і м'якша, ніж металева. Ложка повинна бути вузькою і невеликою, щоб добре розміщуватись в маленькому ротику.

Сон є однією з найважливіших потреб малюків, а його якість і кількість має величезний вплив на їхній розвиток та здоров'я. Дослідження показують, що д

Як сон впливає на розвиток малюків?

Дитина | 00:30, 06.05.2023

Сон є однією з найважливіших потреб малюків, а його якість і кількість має величезний вплив на їхній розвиток та здоров'я. Дослідження показують, що дитячий організм потребує від 12 до 14 годин сну на добу протягом першого року життя та від 11 до 13

Науковці провели дослідження, яке показало, що використання смартфона гальмує розвиток дітей. Експерти додали, що занепокоєння викликає те, що вікова

Використання смартфону гальмує розвиток дітей

Розвиток дитини | 08:00, 05.05.2023

Науковці провели дослідження, яке показало, що використання смартфона гальмує розвиток дітей. Експерти додали, що занепокоєння викликає те, що вікова група стає все молодшою.

Нове дослідження Університету Східної Англії показує, чому деякі діти можуть повільніше вивчати слова, ніж інші.

Чому деякі діти повільніше вивчають слова?

Дитина | 23:00, 04.05.2023

Нове дослідження Університету Східної Англії показує, чому деякі діти можуть повільніше вивчати слова, ніж інші.

У віці трьох років мозок формує режими роботи. Екранне споживання не дозволяє йому сформувати режими, пов'язані з концентрацією уваги, уявою і проекту

Чому дитині до 3 років не можна давати гаджети?

Розвиток дитини | 05:00, 04.05.2023

У віці трьох років мозок формує режими роботи. Екранне споживання не дозволяє йому сформувати режими, пов'язані з концентрацією уваги, уявою і проектуванням майбутнього. З 3 років допустимо дивитися в екран по 15 хвилин.

Що почитати дітям, щоб підняти настрій? Як викликати не просто усмішку, а регіт?

Що почитати з дітьми для хорошого настрою?

Сімейні справи | 08:00, 22.04.2023

Що почитати дітям, щоб підняти настрій? Як викликати не просто усмішку, а регіт?

У деяких країнах читати й писати діти вчаться з чотирьох років. В інших починають не раніше ніж у сім. Багато батьків прагнуть забезпечити своїм дітям

Названо найкращий вік дитини, щоб навчитися читати

Дитина | 05:00, 22.04.2023

У деяких країнах читати й писати діти вчаться з чотирьох років. В інших починають не раніше ніж у сім. Багато батьків прагнуть забезпечити своїм дітям ранній розвиток. Та водночас хвилюються, щоб дитина не стресувала тоді, коли має насолоджуватися ди

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: