Коли їжа та вага викликають занепокоєння: погляд на розлади харчової поведінки

Adoption
Date
  • 133 Переглядів
Розлади харчової поведінки – це стани, коли люди одержимі їжею, прийомом їжі та розміром свого тіла. Ця одержимість переймає їхню повсякденну поведінку та щоденні думки. Люди з розладами харчування використовують нездорову поведінку, щоб спробувати отримати контроль над своїм життям. Мати розлад харчової поведінки та сидіти на дієті – це не одне й те саме, але часті дієти можуть бути першим кроком до розвитку розладу харчової поведінки.

9513_1642192885-452.jpg (16.44 Kb)

Типи розладів харчової поведінки, про які ми зазвичай чуємо, включають нервову анорексію, нервову булімію та розлад переїдання.

Нервова анорексія
Людина з нервовою анорексією використовує нездорові практики (наприклад, голодування), щоб обмежити споживання їжі. Цей стан зазвичай починається в період статевого дозрівання. Люди з нервовою анорексією вважають, що, контролюючи споживання їжі, вони зможуть контролювати все, що відбувається в їхньому житті.

Деякі попереджувальні знаки включають:

Одержимість худорлявістю та надзвичайний страх набрати вагу чи бути товстим. Це відчуття може існувати, навіть якщо людина дуже худа.
Суворий контроль за харчуванням і вагою. Людина може значно зменшити кількість споживаної їжі та часто заперечувати, що вона голодна.
Велика втрата ваги без будь-якої логічної причини, наприклад через хворобу.
Ознаки голодування, такі як втрата волосся; суха, пастозна шкіра; відсутність місячних; жовтіють долоні або підошви ніг.
Людина з нервовою анорексією може мати будь-яку одну або комбінацію цих ознак. Вони також можуть мати деякі ознаки нервової булімії. Нервова анорексія може бути серйозним і небезпечним для життя станом. Важливо звернутися за професійною допомогою.

Нервова булімія
Нервова булімія - це коли людина проходить цикли переїдання та очищення. По-перше, виникає переїдання, коли людина неконтрольовано з’їдає велику кількість їжі за короткий проміжок часу. Після переїдання відбувається певна форма очищення (наприклад, блювота або прийом проносних), щоб позбутися їжі, яку вони з’їли.

Деякі ознаки раннього попередження включають:

Почуття втрати контролю під час їжі.
Нездорова поведінка, яка використовується для виведення їжі з організму. До них відносяться: блювота, використання проносних засобів, таблеток для схуднення або діуретиків, надмірні фізичні вправи та пропуск їжі.
Надзвичайна стурбованість вагою та дієтою. Вага також може сильно зростати і знижуватися.
Серед інших попереджувальних ознак:

Часте блювання може викликати набряк щік або щелепи, твердих і товстих ділянок на тильній стороні долоні та/або зміни кольору зубів.
Віддаляються від друзів і родини, оскільки стан контролює їх життя. Це часто трапляється і з іншими розладами харчової поведінки.

Розлад переїдання
Розлад переїдання (також відомий як компульсивне переїдання) є поширеним у людей із надмірною вагою або ожирінням. Переїдання відрізняється від булімії, оскільки людина з розладом переїдання не буде використовувати поведінку очищення (наприклад, блювоту або проносні засоби), щоб позбутися їжі. Люди з розладом переїдання зазвичай переїдають, щоб заглушити свої почуття та емоційно заспокоїтися.

Деякі попереджувальні знаки включають:

Відсутність контролю над їжею та споживання великої кількості за один присід.
Їдять швидко і таємно.
Перебування на дієті або обмеження споживання їжі до такої міри, що почуття голоду змушує людину переїдати.
Відчуття неприємного насичення після їжі.
Соромитися і збентежуватися своїх харчових звичок.

Пошук допомоги для тих, хто має розлад харчової поведінки
Люди дійсно одужують від розладів харчової поведінки, але зазвичай потрібна професійна допомога. Важливо якнайшвидше звернутися за допомогою, оскільки чим довше хтось страждає від розладу харчової поведінки, тим важче його лікувати. Розлади харчової поведінки повинен діагностувати лікар. Отримання допомоги при розладі харчової поведінки може включати деякі або всі з наступних заходів:

Робота з терапевтом для виявлення причин розладу харчової поведінки та пошуку рішень.
Робота з дієтологом щодо стратегій здорового харчування та того, як керувати здоровою вагою.
Прийом ліків, які допомагають думати та почуватися краще (наприклад, антидепресанти).
Залежно від ситуації деяким людям може знадобитися госпіталізація чи лікувальний центр. Групи підтримки та служби також можуть бути ресурсом для друзів і сімей осіб з розладом харчової поведінки.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: їжа, вага, викликають занепокоєння, погляд на, розлади харчової поведінки, булімія, переїдання, анорексія


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Очі - це один із органів нашого тіла. Ми використовуємо їх для багатьох різних завдань, від читання та письма до водіння автомобіля та виконання робот

Як часто потрібно перевіряти зір?

Здоров'я | 14:00, 22.03.2023

Очі - це один із органів нашого тіла. Ми використовуємо їх для багатьох різних завдань, від читання та письма до водіння автомобіля та виконання роботи на комп'ютері. Тому догляд за зором - це важливий аспект нашого загального здоров'я. Один із спосо

Питання про те, чи впливає сон на фертильність, стає все більш актуальним для тих, хто планує мати дитину. Дослідження показують, що сон може впливати

Сон і фертильність: чи є зв'язок?

Мама | 08:30, 22.03.2023

Питання про те, чи впливає сон на фертильність, стає все більш актуальним для тих, хто планує мати дитину. Дослідження показують, що сон може впливати на рівень гормонів, які контролюють фертильність, а також на здоров'я яєчників та сперматозоїдів. Д

Постійний стрес і випробування наклали відбиток на здоров’я дітей і дорослих. Проблеми зі сном, розлади шлунково-кишкового тракту, тривожність – лише

Прості прийоми, як покращити емоційний стан дітей під час війни

Сімейні справи | 08:00, 22.03.2023

Постійний стрес і випробування наклали відбиток на здоров’я дітей і дорослих. Проблеми зі сном, розлади шлунково-кишкового тракту, тривожність – лише мала частка того стану, в якому живуть українці. Проте треба піклуватися про здоров’я дітей, про здо

До сьогодні у суспільстві користуються популярністю бабусині методи лікування різноманітних захворювань, а також різні неефективні медичні засоби. «На

Розвінчуємо міфи про лікування в домашніх умовах

Хвороби | 07:00, 22.03.2023

До сьогодні у суспільстві користуються популярністю бабусині методи лікування різноманітних захворювань, а також різні неефективні медичні засоби. «Наша мама» вирішила розвінчати деякі міфи. І не лише про лікування в домашніх умовах.

Ходьба по сходах - це чудовий спосіб збереження свого здоров'я та підтримки свого тіла в організмі. На перший погляд, може здатися, що ходити по схода

Ходьба по сходах - фітнес чи пуста трата часу?

Здоров'я | 00:30, 22.03.2023

Ходьба по сходах - це чудовий спосіб збереження свого здоров'я та підтримки свого тіла в організмі. На перший погляд, може здатися, що ходити по сходах не надто ефективно, але насправді це може бути досить виснажливо і корисно. Давайте розглянемо, як

Фітнес є важливою складовою здорового способу життя, але, на жаль, деякі люди не вірять у його користь через розповсюджені міфи. Ось декілька найпошир

Найпопулярніші міфи про фітнес

Здоров'я | 23:00, 21.03.2023

Фітнес є важливою складовою здорового способу життя, але, на жаль, деякі люди не вірять у його користь через розповсюджені міфи. Ось декілька найпоширеніших міфів про фітнес, які слід спростувати.

Чіпси є одним із найбільш популярних перекусів серед дітей, але вони можуть мати серйозні наслідки для здоров'я. Чіпси містять велику кількість солі,

Шкода чіпсів для дітей

Дитина | 19:00, 21.03.2023

Чіпси є одним із найбільш популярних перекусів серед дітей, але вони можуть мати серйозні наслідки для здоров'я. Чіпси містять велику кількість солі, жиру та цукру, які можуть призвести до розвитку різних захворювань, особливо у дітей.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: