Які препарати не можна поєднувати з алкоголем у жодному разі?

Adoption
Date
  • 1894 Переглядів
Келих або два шампанського в поєднанні з ліками може здатися невинною затією, але дослідники попереджають, що це небезпечніше, ніж ми могли б припустити.

4325_5.jpg (31.61 Kb)

Усім давно відомо, що ліки й алкоголь, навіть у невеликих дозах — не найкраще поєднання. Однак більшість також вважає, що це менш нешкідливо, ніж воно є насправді. Вчені розповіли, які препарати в жодному разі не варто поєднувати з алкоголем, пише Science Alert.

По-перше, варто розуміти, що після того, як ми приймаємо ліки, вони потрапляють у наш шлунок, а потім у печінку, де метаболізуються і розщеплюються, а потім потрапляють у кровотік. По-друге, кожні ліки, які ми споживаємо, надається у дозі, яка враховує кількості метаболізму, що відбувається у печінці. Однак алкоголь також розщеплюється у печінці та може вплинути на те, скільки препарату зрештою метаболізується. Наприклад, деякі ліки метаболізуються більше — унаслідок ми не отримаємо необхідної дози, а отже й ефективності. Інші — метаболізуються менше — зрештою ми отримаємо більшу дозу, ніж необхідно.

Учені зібрали докупи все, що нам варто знати про взаємодію алкоголю та різних ліків:

Ліки + алкоголь = сонливість, кома, смерть
Препарати, що впливають на нашу центральну нервову систему (заспокійливі чи стимулювальні) у поєднанні з алкоголем мають також додаткові ефекти, наприклад: сонливість, уповільнення дихання і частоти серцевих скорочень, а в крайніх випадках можуть призвести до коми або навіть смерті.

Учені попереджають, що подібні ефекти вірогідніші, якщо ви приймаєте більше, ніж один подібний препарат.

Ці ліки не можна поєднувати з алкоголем:

- ліки від депресії;
- тривоги;
- шизофренії;
- біль (крім парацетамолу);
- порушень сну (зокрема безсоння);
- алергії;
- застуди;
- грипу.

Ліки + алкоголь = більше ефектів
Алкоголь у поєднанні з деякими препаратами також здатний посилювати їхній ефект. Одним із подібних ліків є золпідем, який категорично забороняється змішувати з алкоголем.

Учені попереджають, що це може призвести до дивної поведінки уві сні, наприклад:

- переїдання уві сні;
- керування автомобілем уві сні;
- ходьба уві сні.

Ліки + крафтове пиво або самогон = високий кров'яний тиск
Існують також ліки, які взаємодіють лише з певними видами алкоголю. До них належать деякі препарати від депресії, наприклад:

- фенелзін;
- транілципромін;
- моклобемід;
- антибіотик лінезолід;
- ліки від хвороби Паркінсона селегілін;
- ліки від раку прокарбазин.

Ці так звані інгібітори моноаміноксидази взаємодіють лише з певними видами алкоголю, наприклад: пива з видимим осадом; крафтового пива; бельгійського, корейського, європейського й африканського пива; домашнього пива чи вина.

Справа в тому, що ці алкогольні напої містять велику кількість тираміну, речовини, які зазвичай розщеплюються нашим організмом і не завдають шкоди. Однак ці препарати не дозволяють нашому організму розщепити тирамін — унаслідок його рівень в організмі росте, а разом із ним артеріальний тиск підвищується до критичного рівня.

Ліки + алкоголь = ефекти навіть після того, як ви кинете пити
Існують ліки, які взаємодіють з алкоголем навіть після того, як ви завершуєте курс лікування. До таких належить метронідазол, у процесі використання якого не можна пити алкоголь через 24 години після закінчення його прийому. Зрештою у вас можуть виявитися такі симптоми:

- нудота;
- блювання;
- почервоніння обличчя і шиї;
- задишка;
- запаморочення;
- прискорене серцебиття;
- підвищений кров'яний тиск.

До подібних ліків також належить ацитретин — препарат для лікування шкірних захворювань (важкий псоріаз, запобігання раку шкіри при трансплантації органів). У разі потрапляння в організм цей препарат перетворюється на іншу речовину — етретинат — і потім виводиться з нашого організму. Однак у поєднанні з алкоголем кількість етретинату в організмі збільшиться, що може призвести до вроджених дефектів. Тому жінкам дітородного віку рекомендують бути особливо обережними.

Алкоголь і протизаплідні
Учені поспішили розвіяти цей міф — загалом використовувати алкоголь із протизаплідними пігулками безпечно, оскільки він не впливає на їхню ефективність безпосередньо.

Однак існує кілька факторів, які варто пам'ятати:

- таблетки ефективні, якщо пити їх в один і той же час;
- якщо ви виблюєте протягом 3 годин після прийому таблетки, вона може не подіяти;
- протизаплідні можуть впливати на вашу реакцію на алкоголь — наприклад, ви можете напиватися швидше та залишатися довше п'яним.

Алкоголь та антибіотики
Існує міф, що не можна заважати антибіотики й алкоголь. Учені зазначають, що це діє лише для метронідазолу та лінезоліду. В іншому, як правило, алкоголь не впливає на ефективність антибіотиків.

Утім, дослідники зазначають, що за можливості варто уникати вживання алкоголю під час курсу антибіотиків — річ у тому, що вони мають схожі побічні ефекти, наприклад розлад шлунка, запаморочення і сонливість, які можуть посилитися.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: ліки і алкоголь


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Очі - це один із органів нашого тіла. Ми використовуємо їх для багатьох різних завдань, від читання та письма до водіння автомобіля та виконання робот

Як часто потрібно перевіряти зір?

Здоров'я | 14:00, 22.03.2023

Очі - це один із органів нашого тіла. Ми використовуємо їх для багатьох різних завдань, від читання та письма до водіння автомобіля та виконання роботи на комп'ютері. Тому догляд за зором - це важливий аспект нашого загального здоров'я. Один із спосо

Питання про те, чи впливає сон на фертильність, стає все більш актуальним для тих, хто планує мати дитину. Дослідження показують, що сон може впливати

Сон і фертильність: чи є зв'язок?

Мама | 08:30, 22.03.2023

Питання про те, чи впливає сон на фертильність, стає все більш актуальним для тих, хто планує мати дитину. Дослідження показують, що сон може впливати на рівень гормонів, які контролюють фертильність, а також на здоров'я яєчників та сперматозоїдів. Д

Постійний стрес і випробування наклали відбиток на здоров’я дітей і дорослих. Проблеми зі сном, розлади шлунково-кишкового тракту, тривожність – лише

Прості прийоми, як покращити емоційний стан дітей під час війни

Сімейні справи | 08:00, 22.03.2023

Постійний стрес і випробування наклали відбиток на здоров’я дітей і дорослих. Проблеми зі сном, розлади шлунково-кишкового тракту, тривожність – лише мала частка того стану, в якому живуть українці. Проте треба піклуватися про здоров’я дітей, про здо

До сьогодні у суспільстві користуються популярністю бабусині методи лікування різноманітних захворювань, а також різні неефективні медичні засоби. «На

Розвінчуємо міфи про лікування в домашніх умовах

Хвороби | 07:00, 22.03.2023

До сьогодні у суспільстві користуються популярністю бабусині методи лікування різноманітних захворювань, а також різні неефективні медичні засоби. «Наша мама» вирішила розвінчати деякі міфи. І не лише про лікування в домашніх умовах.

Ходьба по сходах - це чудовий спосіб збереження свого здоров'я та підтримки свого тіла в організмі. На перший погляд, може здатися, що ходити по схода

Ходьба по сходах - фітнес чи пуста трата часу?

Здоров'я | 00:30, 22.03.2023

Ходьба по сходах - це чудовий спосіб збереження свого здоров'я та підтримки свого тіла в організмі. На перший погляд, може здатися, що ходити по сходах не надто ефективно, але насправді це може бути досить виснажливо і корисно. Давайте розглянемо, як

Фітнес є важливою складовою здорового способу життя, але, на жаль, деякі люди не вірять у його користь через розповсюджені міфи. Ось декілька найпошир

Найпопулярніші міфи про фітнес

Здоров'я | 23:00, 21.03.2023

Фітнес є важливою складовою здорового способу життя, але, на жаль, деякі люди не вірять у його користь через розповсюджені міфи. Ось декілька найпоширеніших міфів про фітнес, які слід спростувати.

Чіпси є одним із найбільш популярних перекусів серед дітей, але вони можуть мати серйозні наслідки для здоров'я. Чіпси містять велику кількість солі,

Шкода чіпсів для дітей

Дитина | 19:00, 21.03.2023

Чіпси є одним із найбільш популярних перекусів серед дітей, але вони можуть мати серйозні наслідки для здоров'я. Чіпси містять велику кількість солі, жиру та цукру, які можуть призвести до розвитку різних захворювань, особливо у дітей.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: