Як подолати метеочутливість

Adoption
Date
  • 1732 Переглядів
Чому люди болісно реагують на зміни погоди, хто перебуває у групі ризику, та як боротися із симптомами метеопатії?

0235_630_360_1609397815-516.jpg (32. Kb)


Метеореакція – це реакція організму різкі зміни погоди. При цьому вплив надають саме перепади, що відбуваються за короткий проміжок часу.

Помилково думати, що люди реагують на зміну клімату загалом. Наприклад, тепла зима сама собою ніяк не впливає на організм людини, якщо незвична погода встановилася поступово. Вплив відбувається лише при різких перепадах температури, вологості, раптовому посиленні вітру, грозі чи бурі.
Наприклад, метеореакція виникає через те, що при раптовому похолоданні різко підвищується атмосферний тиск та збільшується кількість кисню у повітрі. При потеплінні все відбувається навпаки: тиск знижується, а вміст кисню скорочується. Найважче ж випробування для організму – спекотна погода за високої відносної вологості. За такої погоди спостерігається дефіцит кисню, відзначається погодна гіпоксія.

Є два типи реакції на різкі погодні зміни: патологічна та нормальна. Для здорового організму такі явища стають тренуванням і підвищують його опір екстремальним зовнішнім впливам. Насамперед такий «тренінг» корисний для серцево-судинної системи в цілому та периферичних судин зокрема.

Однак у людей, які мають проблеми зі здоров'ям, часто виникає негативна реакція на погоду: порушення у роботі серцево-судинної системи у вигляді різких стрибків артеріального тиску або симптоми мозкового типу: головний біль, запаморочення, шум у вухах. Саме в цих випадках лікарі говорять про метеозалежність пацієнта. Патологічна реакція може бути тривала, вона відбувається або одномоментно з різкою кліматичною зміною, або незадовго до її наступу.

При цьому організм пристосовується до нової погоди досить швидко протягом одного-двох днів. Якщо реакція спостерігається довше, то справа тут не в метеопатії, і для з'ясування причин погіршення самопочуття потрібно звернутися до лікаря.

Насамперед, до групи ризику належать люди, які страждають на захворювання серцево-судинної системи, психоемоційні розлади, бронхолегеневі захворювання та захворювання опорно-рухового апарату.

Найбільше реагують на погоду меланхоліки та холерики. Ці психотипи емоційно нестійкі, гірше переносять зовнішні на центральну нервову систему і гормональні сплески при різких кліматичних змінах. При цьому сангвініки, якщо вони здорові, взагалі не реагують на погоду і не страждають на метеопатію.

Для поліпшення тонусу судин і підвищення їх адаптаційної здатності до зовнішніх впливів немає нічого кращого за активний спосіб життя. При цьому, не йдеться про якісь надзусилля у спортзалі.

Для підтримки організму у формі досить регулярно, тобто щодня проводити час на свіжому повітрі – мінімум 30 хвилин на день. Віддавати перевагу пішим прогулянкам, виконуючи норму 10 тисяч кроків на добу.

Дуже ефективним тренуванням організму на стійкість до погодних впливів є загартування. Воно привчає судини адекватно реагувати на мінливі фактори. Знову ж таки не йдеться про якісь екстремальні процедури.

Для тих, хто вже живе з діагнозом «метеочутливість», особливо якщо він пов'язаний із хронічними захворюваннями, існує низка простих рекомендацій, як мінімізувати ризики.

У періоди різких змін погоди рекомендується регулярно приймати терапевтичні препарати, призначені лікарем. Робити це потрібно завчасно, не чекаючи серйозних погіршень здоров'я, спричинених кліматичними стрибками.

Гіпертонікам слід приймати всі препарати, прописані лікарем, стежити за артеріальним тиском, а також тримати під рукою гіпотензивний засіб швидкої допомоги, який можна прийняти при різкому підйомі артеріального тиску.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: як подолати метеочутливість, подолати, метеочутливість, погода, судини, тиск, біль, реакція, голова, вправи, спорт, таблетки, поради, спортзал, лікарі, тонус судин


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Нічна маска для обличчя може покращити рівень енергії та життєвий тонус у людей, які страждають на апное уві сні, що пов’язане з хропінням і проблемам

Вчені: Маска для обличчя може допомогти боротися з проблемами сну

Здоров'я | 14:00, 16.08.2022

Нічна маска для обличчя може покращити рівень енергії та життєвий тонус у людей, які страждають на апное уві сні, що пов’язане з хропінням і проблемами з диханням у нічний час.

Не варто недооцінювати ступінь цієї проблеми. Хропіння здатне бути небезпечним синдромом для вас і навіть для вашої родини.

Що робити, щоб ніколи не хропіти?

Профілактика і лікування | 12:00, 16.08.2022

Не варто недооцінювати ступінь цієї проблеми. Хропіння здатне бути небезпечним синдромом для вас і навіть для вашої родини.

Багато хто усвідомлено заїдає стрес і неприємні емоції. Причому найчастіше вибір падає на щось солодке чи жирне. Але процес поїдання і важка їжа не до

Що краще не їти, коли ти стресуєш?

Харчування | 10:00, 16.08.2022

Багато хто усвідомлено заїдає стрес і неприємні емоції. Причому найчастіше вибір падає на щось солодке чи жирне. Але процес поїдання і важка їжа не допоможуть упоратися з напругою.

Деякі вітаміни необхідні для кісток, інші для росту клітин, а треті, як-от вітаміни B-комплексу, підтримують шкіру. Ваші губи, які мають надзвичайно ч

Нестача яких вітамінів призводить до сухості шкіри губ?

Вітаміни | 08:30, 16.08.2022

Деякі вітаміни необхідні для кісток, інші для росту клітин, а треті, як-от вітаміни B-комплексу, підтримують шкіру. Ваші губи, які мають надзвичайно чутливу шкіру, залежать від вітамінів, щоб зберегти їх здоровими та запобігти висиханню та розтріскув

У суспільстві прийнято вважати, що надмірне вживання цукру призводить до карієсу. Насправді на це впливають у різній силі різні фактори та продукти.

Лікарі розвіяли міфи про цукор

Здоров'я | 08:00, 16.08.2022

У суспільстві прийнято вважати, що надмірне вживання цукру призводить до карієсу. Насправді на це впливають у різній силі різні фактори та продукти.

Якщо вам не вистачає вітаміну B6, то на це можуть вказувати різні ознаки. Наприклад, постійна втома, слабкість. Ще один симптом такого стану - онімінн

Нестача якого вітаміну призводить до відчуття оніміння рук та ніг?

Здоров'я | 07:00, 16.08.2022

Якщо вам не вистачає вітаміну B6, то на це можуть вказувати різні ознаки. Наприклад, постійна втома, слабкість. Ще один симптом такого стану - оніміння кінцівок.

Якщо ти впевнена у своєму партнері і точно знаєш, що не могла занести інфекцію, а виділень білих, схожих на домашній сир, немає, не панікуй, такий дис

Свербіж і печія в піхві: причини появи

Здоров'я | 05:00, 16.08.2022

Якщо ти впевнена у своєму партнері і точно знаєш, що не могла занести інфекцію, а виділень білих, схожих на домашній сир, немає, не панікуй, такий дискомфорт можливий. І сьогодні ми поговоримо про його причини.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: