Усе про характери старших та молодших дітей

Adoption
Date
  • 1655 Переглядів
starshie-i-mladshie.jpgСтарша, середня або молодша дитина в сім'ї? Від порядку народження, як стверджують авторитетні психологи, залежать особливості характеру, кажуть авторитетні психологи. Поширена думка про те, що старші діти більш честолюбні і відповідальні, а молодші - ліниві. То в чому ж полягає правда?


Старша дитина - одночасно лідер і в деякому роді "піддослідний". Народження первістка - випробування для будь-яких батьків. Наступні поповнення в родині вже не приносять такого "перевороту" свідомості батьків. Під час виховання первістка батьки роблять перші помилки, в деякому сенсі виробляють свою педагогічну методику. За умови появи в сім'ї інших братів і сестер перша дитина, до того ж, відчуває себе старшою, більш дорослою і відповідальною. Тому в характері перших дітей нерідко закладені амбітність, честолюбство і гіпервідповідальність за оточуючих.

Читайте також про найпоширеніші дитячі скарги.

Молодших дітей небезпідставно вважають мазунами. Коли в сім'ї підростає двоє або більше дітей, за всі провини молодших братів та сестер відповідають старші. А ось сильна сторона "молодшеньких" - їх креативність і свобода мислення. Оскільки з усіх дітей їм дістається найбільше безпеки і опіки, вони безтурботно творять, придумують щось нове, експериментують.

Середні діти - те, що практично втратила наша культура зі зникненням багатодітних сімей. І дуже шкода, тому що середні діти - найкращі на світі дипломати. Вони - посередники між старшими та молодшими братами і сестрами, а нерідко беруть на себе обов'язки дорослих.

Єдина дитина родині в деякому сенсі поєднує в собі переваги і недоліки старших і молодших дітей - адже вона і найстарша, і наймолодша одночасно. Зазвичай, у неї достатньо висока самооцінка, оскільки вона був позбавлена необхідності конкурувати за батьківську любов з братами і сестрами.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, характер, виховання


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Ці фрази краще не казати дитині, яка плаче

Дитина | 22:00, 11.01.2021

Усі діти плачуть. Хтось робить це часто, а хтось значно рідше. Але від деяких фраз батькам треба утриматись.

Негативні наслідки залякування дітей

Виховання | 17:00, 11.01.2021

Часто батьки лякають дітей бабайками та Бабою Ягою. Але такі залякування можуть зашкодити дитячій психіці.

Дитина соромиться: як поводитись батькам?

Дитина | 22:00, 07.01.2021

Кілька корисних порад для батьків сором'язливих дітей.

Дитина, дорослішаючи, вчиться мислити і самостійно приймати рішення. Але якщо їй це не дуже вдається, як батькам допомогти?

Як навчити дитину самостійно приймати рішення?

Дитина | 05:50, 07.01.2021

Дитина, дорослішаючи, вчиться мислити і самостійно приймати рішення. Але якщо їй це не дуже вдається, як батькам допомогти?

Чому дитина сумує?

Психологія | 11:00, 06.01.2021

Психологи пояснили, чому діти можуть сумувати.

Комп'ютерні ігри: чи дозволяти дитині?

Виховання | 15:30, 05.01.2021

У більшості ігор немає нічого поганого: вони розвивають логічне мислення і швидкість реакції. Тому не дуже розумно забороняти всі ігри без винятку.

Багато дітей роблять вигляд, що уважно слухають маму і тата, а потім все одно роблять по-своєму. Чому так відбувається? Як

Як виховувати дитину, щоб вона вас не тільки чула, а й розуміла?

Дитина | 06:50, 04.01.2021

Багато дітей роблять вигляд, що уважно слухають маму і тата, а потім все одно роблять по-своєму. Чому так відбувається? Як "достукатись" до сласної дитини?

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: