Чи можна народити генетично здорову дитину?

Adoption
Date
  • 186 Переглядів
Більшість жінок народжують генетично здорових дітей, каже керівниця напряму "Лабораторна генетика" "Добробуту" Вікторія Бадюк. Однак бувають нечасті випадки, коли і батько, і мати майбутньої дитини є носіями одного генетичного захворювання. Виявити це можна лише за допомогою аналізів. Тому що носії хвороби можуть бути абсолютно здоровими, однак передавати генетичну хворобу "у спадок".

6831_2.jpg (19.26 Kb)


Тому перед плануванням вагітності, якщо ви хочете знизити ризики, варто відвідати лікаря-генетика. Утім, варто пам'ятати, що такі аналізи – недешеві.

За словами Вікторії Бадюк, якщо у родині немає випадків народження хворих дітей, парам рекомендують визначити приховане носійство генетичних хвороб.

Усього існує близько 7 тисяч таких хвороб, яку саме з них шукати – невідомо. Тому можна здати, наприклад, аналіз, який покаже, чи не є ви носіями хоча б 400-500 видів найпоширеніших або найчастіших захворювань.

Найпоширенішими генетичними захворюваннями є:

муковісцидоз – спадкове захворювання екзокринної залози, яке уражає легені, потові залози та травну систему, спричинюючи хронічні респіраторні та травні проблеми;
фенілкетонурія – хвороба, яка характеризується головним чином ураженням нервової системи і лікується спеціальною дієтою.
спінальна м’язова атрофія (СМА) – група генетичних розладів, через які поступово руйнуються нервові клітини в стовбурі головного мозку та в спинному мозку.
"Ризик того, що дитина народиться з одним з таких захворювань, збільшується, коли обидва батьки передають їй копії дефективного гена. Більшість пар є носіями різних хвороб, тому зазвичай ризик мінімальний. Але якщо і чоловік, і жінка є носіями одного і того ж захворювання, ризик народити хвору дитину – 25%", – каже Вікторія Бадюк.

Якщо майбутні мама і тато є носіями однієї самої хвороби, генетики пропонують їм два варіанти.

Перший – вагітність природним шляхом з подальшим обстеженням плоду.

"Плід може бути носієм хвороби, здоровим чи хворим. Якщо захворювання буде виявлено, то жінка може ухвалити рішення про переривання вагітності за медичними показниками. Така діагностика доступна з 11-тижня вагітності, а рішення про аборт має бути ухвалено до 22-х тижнів", – розповідає лікарка.

Другий варіант, набагато дорожчий, полягає в тому, що у жінки та чоловіка беруть статеві клітини та проводять запліднення у лабораторних умовах. Ембріон обстежують, і якщо він здоровий, його переносять у порожнину матки жінки.

Якщо у пари вже є дитина з генетичними захворюваннями, або хвороба виявлена у когось з близьких родичів, то спершу починають обстеження саме хворого. У цьому випадку треба робити вже більш детальні та коштовні аналізи, які визначать проблеми саме цієї родини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: здорова дитина


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Тести для визначення вагітності дають змогу визначити наявність або відсутність зачаття з перших днів затримки місячних. Для точного підтвердження ваг

Якими бувають тести на вагітність і чим вони відрізняються?

Вагітність та пологи | 06:20, 08.12.2023

Тести для визначення вагітності дають змогу визначити наявність або відсутність зачаття з перших днів затримки місячних. Для точного підтвердження вагітності необхідно відвідати гінеколога.

Спина може боліти з різних причин, зокрема таких, які загрожують здоров'ю жінки та життю майбутньої дитини. Якщо з'явилися больові відчуття, потрібно

Біль у попереку при вагітності на ранніх термінах

Я вагітна | 02:00, 08.12.2023

Спина може боліти з різних причин, зокрема таких, які загрожують здоров'ю жінки та життю майбутньої дитини. Якщо з'явилися больові відчуття, потрібно терміново звернутися до лікаря.

Під час вагітності потреба в корисних речовинах збільшується, оскільки їх потребує плід та організм жінки, у якому відбуваються фізіологічні зміни (го

Вітаміни для вагітних: коли і як їх приймати?

Я вагітна | 00:30, 08.12.2023

Під час вагітності потреба в корисних речовинах збільшується, оскільки їх потребує плід та організм жінки, у якому відбуваються фізіологічні зміни (гормональна перебудова, прискорення обмінних процесів).

Продовжуємо знайомити вас з пологовими будинками міста Києва.

Де народжувати: Відгуки про Київський міський пологовий будинок №6

Вагітність та пологи | 17:00, 07.12.2023

Продовжуємо знайомити вас з пологовими будинками міста Києва.

Жінка зберігає здатність завагітніти до часу менопаузи, та й під час неї гормональна терапія дає шанс стати мамою. Однак у кожної жінки свій запас яйц

Гінеколог назвав вік, до якого краще завагітніти

Плануємо дитину | 00:30, 07.12.2023

Жінка зберігає здатність завагітніти до часу менопаузи, та й під час неї гормональна терапія дає шанс стати мамою. Однак у кожної жінки свій запас яйцеклітин, який дається їй від народження, і з часом їх якість знижується. Все про яйцеклітини, і реко

Продовжуємо знайомити вас з пологовими будинками міста Києва.

Де народжувати: Відгуки про Київський міський пологовий будинок №5

Вагітність та пологи | 17:00, 06.12.2023

Продовжуємо знайомити вас з пологовими будинками міста Києва.

УЗД на першому тижні вагітності не проводиться, оскільки плодове яйце ще не візуалізується. Визначити вагітність на УЗД можна, починаючи з четвертого-

На якому тижні УЗД показує вагітність?

Я вагітна | 07:30, 06.12.2023

УЗД на першому тижні вагітності не проводиться, оскільки плодове яйце ще не візуалізується. Визначити вагітність на УЗД можна, починаючи з четвертого-п'ятого тижня, коли з'являється плодовий мішок у порожнині матки.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: