Комаровський дав важливу пораду усім вагітним

Adoption
Date
  • 147 Переглядів
У резус-негативної жінки перша вагітність резус-позитивним плодом з високим ступенем ймовірності завершиться народженням здорової дитини. Але якщо під час вагітності не проводилась своєчасна профілактика, то ймовірність того, що у другої дитини розвинуться проблеми зі здоров’ям – від легкого ступеня жовтяниці до ураження головного мозку та інших важких захворювань, становить 16%. Про це розповів на своєму каналі доктор Комаровський.

7072_12.jpg (23.61 Kb)


Резус-фактор – це особливий білок, прикріплений на поверхні еритроцитів. У деяких людей його немає, в цьому випадку говорять, що кров резус-негативна, і навпаки.

Але у резус-негативної матері плід може виявитися резус-позитивним, і під час пологів або при проведенні різних маніпуляцій під час вагітності еритроцити плода можуть потрапити в кров матері. І в цьому випадку у матері виробляються антитіла проти еритроцитів власної дитини (сенсибілізація матері). Навіть при нормальному протіканні вагітності, після 12 тижня, коли встановлюється гематогенний тип харчування плода, при певних обставинах, порушується гемато-плацентарний бар’єр і еритроцити плода можуть попасти в кровоплин матері, запускаючи незворотній процес сенсибілізації.

Така ситуація майже ніколи не виникає при першій вагітності. Але якщо резус-негативна жінка народила резус-позитивну дитину, у неї в крові залишаються антитіла та імунні клітини пам’яті. Саме вони запустять процеси, що викликають резус-конфлікт при наступній вагітності, який може в свою чергу призвести до загибелі плоду чи новонародженого від гемолітичної хвороби.

При проведенні профілактики спеціальними препаратами антирезусного імуноглобуліну, цей ризик знижується з 16% до 0,2%, тобто приблизно в 80 разів.

Чи можливе лікування
Якщо розвинулася гемолітична хвороба, це вимагає складного і дороговартісного лікування, що включає в деяких випадках замінне (обмінне) переливання крові у плода, яке доступне тільки в поодиноких клініках. За відсутності можливості провести цю маніпуляцію, такі ситуації закінчуються, як правило, загибеллю плоду / дитини. В інших ситуаціях, замінне переливання крові проводиться вже новонародженому в складі комплексної інтенсивної терапії, яка може вести за собою інші, не менш тяжкі ризики.

Звідси маємо висновок, що профілактувати резус-конфлікт легше і безпечніше, ніж потім лікувати його наслідки – гемолітичну хворобу плода та новонародженого.

Як проводиться профілактика
Не допустити появу антитіл можна і потрібно за допомогою антирезусного імуноглобуліну. Рекомендації по введенню цих препаратів вказана в зарубіжних та вітчизняному протоколах: по 300мкг (1500МО) внутрішньом’язово в період 28-32 тижні вагітності та протягом 72 годин після пологів. Попередньо необхідно провести дослідження крові на відсутність антитіл. Якщо вони вже є, профілактика не допоможе тому не показана.

Імуноглобулін вводиться не тільки під час пологів. Будь-яке переривання вагітності, включаючи позаматкову, у резус-негативної жінки є показанням до проведення профілактики.

Імуноглобулін вводиться також протягом 72 год. Після будь-яких потенційно сенсибілізуючих подій, таких як:

-самовільний викидень,
-аборт,
-позаматкова вагітність,
-будь-яка кровотеча під час вагітності чи пологів,
-інвазивні діагностичні чи лікувальні маніпуляції під час вагітності (біопсія хоріона, амніоцентез, кордоцентез, серкляж, редукція числа ембріонів при багатоплідній вагітності, поворот плода на голівку при тазовому передлежанні),
-абдомінальна травма,
-загибель плоду при даній вагітності,
-переливання препаратів крові без урахування резус-належності в анамнезі.

Доступність антирезусних імуноглобулінів в Україні
В Україні, як і в інших цивілізованих країнах, препарати імуноглобуліну доступні всім, кому вони необхідні. Цього року в Україні держава закупила і перерозподілила по регіонам препарати антирезусного імуноглобуліну в об’ємі 100% потреби. Це означає, що кожна резус-негативна вагітна жінка, яка потенційно виношує резус-позитивного малюка, може отримати цей препарат безкоштовно в будь-якому пологовому будинку чи жіночій консультації країни в тій кількості, яка їй необхідна!

Кожна жінка до початку статевого життя повинна дізнатися, який у неї резус-фактор. І якщо у неї резус-негативна кров, потрібно враховувати можливі проблеми з резус-конфліктом і знати про методи їх профілактики.

Зараз в соціальних мережах стало популярно порівнювати введення імуноглобулінів з вакцинацією. Однак нерозуміння процесів, які характерні для резус-негативних жінок, і пов'язаних з цим ризиків, можуть стати причиною трагедії.

Як результат, багато жінок довіряють теоріям змов і любителям ставити під сумнів всі досягнення медицини одночасно та ставлять під загрозу життя своєї ще не народженої дитини, не усвідомлюючи цього.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: резус-фактор, резус-конфлікт, Комаровський


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Згідно з новим дослідженням учених з Кардіфського університету, у дітей, які народилися в зимовий період, з більшою ймовірністю з’являться психічні ро

Вчені назвали, в яку пору року краще народжувати дітей

Плануємо дитину | 08:00, 24.01.2022

Згідно з новим дослідженням учених з Кардіфського університету, у дітей, які народилися в зимовий період, з більшою ймовірністю з’являться психічні розлади. Це пов’язано з одним з гормонів, який виділяє жіночий організм восени і взимку.

Багато майбутніх мам недооцінюють небезпеку вітрянки. Тим часом це захворювання може призвести до серйозних наслідків для дитини, що ще не народилася.

Обережно, вітрянка: майбутнім матерям на замітку

Вагітність та пологи | 21:00, 23.01.2022

Багато майбутніх мам недооцінюють небезпеку вітрянки. Тим часом це захворювання може призвести до серйозних наслідків для дитини, що ще не народилася.

Вагітність та післяпологовий період – це особливий час у житті жінки, в який її організм вимагає дотримання певних правил гігієни, відмінних від прави

Гігієна під час вагітності та після пологів

Вагітність та пологи | 01:30, 23.01.2022

Вагітність та післяпологовий період – це особливий час у житті жінки, в який її організм вимагає дотримання певних правил гігієни, відмінних від правил у звичайному житті. Хоч їх і досить багато, але вони не такі вже й складні для дотримання. Майбутн

За весь період вагітності майбутня матуся здає цілу купу аналізів, щоб лікарі могли тримати стан жінки та її малюка на контролі. Один із таких аналізі

Ацетон у сечі при вагітності

Вагітність та пологи | 21:00, 22.01.2022

За весь період вагітності майбутня матуся здає цілу купу аналізів, щоб лікарі могли тримати стан жінки та її малюка на контролі. Один із таких аналізів – визначення концентрації кетонових тіл у сечі.

Кожна жінка під час вагітності набирає певну вагу. Але в цьому випадку її не можна назвати зайвою, тому що кожен кілограм з'являється не так. Боятися

Набір ваги під час вагітності

Вагітність та пологи | 08:30, 21.01.2022

Кожна жінка під час вагітності набирає певну вагу. Але в цьому випадку її не можна назвати зайвою, тому що кожен кілограм з'являється не так. Боятися такого збільшення у вазі не варто, оскільки часто після пологів більшості жінок вдається швидко пове

Плацента – тимчасовий орган, який утворюється під час вагітності для того, щоб підтримувати зв'язок між організмом жінки та плодом. Вона фільтрує кров

Низьке розташування плаценти при вагітності: загроза зриву та лікування

Вагітність та пологи | 17:00, 20.01.2022

Плацента – тимчасовий орган, який утворюється під час вагітності для того, щоб підтримувати зв'язок між організмом жінки та плодом. Вона фільтрує кров, якою харчується малюк, який ще не народився, очищаючи її від токсинів та інших шкідливих речовин.

Авторитетний британський ресурс для батьків спрогнозував найпопулярніші тенденції у виборі імен для дітей в 2022 році. Аналітики також розповіли про т

Тренди дитячі імена, які будуть популярними в 2022 році

Вибираємо Ім'я | 10:00, 20.01.2022

Авторитетний британський ресурс для батьків спрогнозував найпопулярніші тенденції у виборі імен для дітей в 2022 році. Аналітики також розповіли про те, як найчастіше називали малюків 2021.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: