Чому ви перестали бути авторитетом для своєї дитини?

Adoption
Date
  • 154 Переглядів
Батьки діляться на три категорії: авторитарні, авторитетні і ліберальні. Експерти сходяться на думці, що при помірно авторитетному стилі виховання, зазвичай, виростають найбільш врівноважені і щасливі діти.

6040_6.jpg (65.2 Kb)

Строгий, але справедливий підхід кращий і для самих батьків. Уявіть, наскільки простішим стане ваше життя, якщо замість "будеш на вечерю?" ви скажете "сьогодні у нас на вечерю котлети з гречкою". Або коли знайдете спосіб переконати дітей не спізнюватися в школу — замість обіцянки сумнівного покарання, яке так і залишиться на словах.

Розповімо, як навчитися діяти більш рішуче. Але спочатку доведеться визнати свої помилки:

Ви пускаєте слова на вітер

Це вічна проблема для Анни, мами трьох дітей: "Коли мої діти сваряться і не можуть зупинитися, я кажу: "Все, на день народження не йдемо". Через деякий час я починаю страждати і кажу: "Добре, йдемо на свято, але торта не отримаєте". Зрозуміло, в гостях я здаюся і дозволяю їм з'їсти торт".

Причина: якщо ви звикли відступати, то навіть не уявляєте, як покарання може виглядати на практиці. Трохи пізніше розумієте, що погано буде не лише дитині, але і вам.

Рішення: перш ніж оголосити наслідки, вийдіть із кімнати і зробіть пару глибоких вдихів. Це допоможе заспокоїтися і знайти більш здійсненне рішення. Якщо забудете про паузу, і пізніше доведеться міняти плани, дайте дитині зрозуміти, що перемагаєте від цього ви, а не вона: "Ми йдемо на свято, тому що я обіцяла допомогти Катіній мамі. Але за це завтра ви будете на пів години менше сидіти в телефоні".

Ви просите про допомогу, а не наполягаєте на ній

У день прання ви питаєте 7-річну дочку, чи допоможе вона завантажити речі в пральну машину. Вона відповідає, що це не її обов'язок. Ви втрачаєте дар мови і навіть не помічаєте грубості в її словах, а потім все робите самі.

Причина: ви хочете, щоб дитина любила вас, і боїтеся здатися злюкою. Замість озвучування очікувань ви просите: "Дочко, зможеш винести сміття перед вечерею?" або "Сядеш за уроки раніше, добре?". Діти не сприймають серйозно ваші прохання і дивуються, коли ви засмучуєтеся, що сміття на місці, а уроки не зроблені.

Рішення: зрозумійте, що встановлення правил робить вас не диктатором, а ефективною мамою. Дуже важливою є і правильна мова. Замість "добре?" в кінці речення або прохання зробити щось, скажіть у ствердній формі: "Мені потрібна твоя допомога з пранням". Це стане для дитини директивою, а не пропозицією, від якої можна відмовитися.

Краще уникати спонтанних прохань, дотримуючись постійного графіка: прання по суботах, домашнього завдання о 4 годині і т.д. Дитину не будуть дратувати несподівані вимоги, і вона відчує повагу до себе.

Ви дозволяєте порушувати правила

Кожен раз, коли ви просите свою 6-річку віднести посуд у раковину, у неї є готове виправдання — то книжку дочитати, то малюнок домалювати. Ви дозволяєте їй завершити свої справи, не вникаючи, що він просто тягне час.

Причина: заради спокою ви підете на що завгодно, готові навіть підкорятися дитині. Регіна ділиться своїм досвідом: "Всякий раз, коли я дозволяю трирічному синові подивитися ще один мультик, він починає торгуватися. Коли я кажу "пора закінчувати", він відповідає: "Придумав! Може, я подивлюся половинку ще одного?". Зазвичай, я здаюся: він ввічливо мене попросив, значить, повинен отримати те, що хоче".

Рішення: ваші вказівки мають бути простими і зрозумілими, без шансу на заперечення. У деяких ситуаціях можна дати дитині право приймати рішення, наприклад, коли мова про вибір сніданку, але не дозволяйте втягувати себе в переговори. У наведеній вище ситуації потрібно було просто повторити "один мультик і все", і вимкнути телевізор.

Намагаєтеся порадувати дитину будь-якою ціною

Уявіть, що ви з п'ятирічною донькою прийшли в кафе, і вона розплакалася через те, що немає її улюбленого чізкейка. Ви знаєте, що потрібно просто піти, але замість цього намагаєтеся її заспокоїти, пропонуючи величезний чорничний мафін. Винагорода за істерику — гарантія того, що наступного разу при найменшому розчаруванні вона затіє скандал.

Причина: коли дитина зголодніла або втомилася, вам простіше поступитися. Не хочеться бачити її засмученою, навіть якщо ви тут ні причому. Але іноді через нас дитина опиняється в ситуації, в якій бути не повинна. Наприклад, коли замість тихої години або обіду ми беремо її з собою, виконуючи робочі доручення. Нічим хорошим це не закінчується, а ми відчуваємо провину.

Рішення: не намагайтеся заспокоїти дитину, краще скажіть, що розумієте її почуття: "Я знаю, як ти хотіла чізкейк". Потім згадайте, що коли ви встановлюєте межі і дотримуєтеся їх, ви допомагаєте розвинути навички, необхідні для вирішення життєвих труднощів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: батьки, дитина, батьки і діти, авторитет


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Сьогодні ми підготували для вас історію, яка змушує задуматись про материнство і батьківство, при дитинство, яке було у кожного з нас, і як воно вплин

Бабусина мудрість: «Чому не можна карати дітей?»

Сімейні справи | 06:20, 11.04.2024

Сьогодні ми підготували для вас історію, яка змушує задуматись про материнство і батьківство, при дитинство, яке було у кожного з нас, і як воно вплинуло на все наше подальше життя.

Гороскопи - така собі

Жартівливий гороскоп: яка ти подруга за знаком зодіаку?

Сімейні справи | 01:20, 11.04.2024

Гороскопи - така собі "наука" і довіряти їй своє сьогодення було б нелогічним. Проте, якщо до всього ставитись з гумором, можна знайти ще один привід для усмішки. Саме тому сьогодні ми підготували жартівливий гороскоп про те, чи вмієте ви дружити.


Не всім дається це рішення легко. Багато пар проходять

Як пережити шок від рішення розлучитися?

Сімейні справи | 12:10, 07.04.2024

Не всім дається це рішення легко. Багато пар проходять "вогонь і воду" перш, ніж вирішити розійтися. І якщо ви прийшли до цього моменту в своєму житті, як бути далі?

Автори нового дослідження розповіли, як одружені партнери впливають на здоров’я один одного.

Чим корисний шлюб для здоров'я?

Сімейні справи | 00:30, 03.04.2024

Автори нового дослідження розповіли, як одружені партнери впливають на здоров’я один одного.

Ви можете їх порахувати?

Україна має рекорд. Найбільша родина

Сімейні справи | 23:00, 02.04.2024

Ви можете їх порахувати?

Ви, напевно, помічали, що сприйняття часу залежить від віку. Вчені спробували зрозуміти чому.

Чому діти і дорослі сприймають час по-різному?

Дитина | 07:40, 01.04.2024

Ви, напевно, помічали, що сприйняття часу залежить від віку. Вчені спробували зрозуміти чому.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: