Чи корисно дитині бачити недоліки батьків?

Adoption
Date
  • 89 Переглядів
Поведінка батьків суттєво впливає на поведінку дітей. Діти, як губки, вбирають і переймають усе, що роблять їхні батьки, вводять побачене у власне життя. Тому дуже важливо, щоби батьки подавали дітям позитивний приклад. Адже негативний приклад може мати згубні наслідки для розвитку дитини та призвести до поганої й навіть асоціальної поведінки. Проте навіть старанні й сумлінні батьки не позбавлені недоліків, які при всьому бажанні неможливо приховати при тісному щоденному спілкуванні з дітьми. Безсумнівно, рано чи пізно діти дізнаються про ретельно приховувані від них негативні риси, але чого вони зможуть навчитись у такому випадку?

1065_2.jpg (27.44 Kb)


Коли батьки приховують від дітей свої слабкості й недоліки, вони приховують і можливість навчитись на їхньому прикладі й набути навичок, які допоможуть упевнено справлятися з ними й ніколи не зупинятись у своєму розвитку.

Ось п'ять причин, через які дітям буде корисно бачити слабкі сторони своїх батьків:

1. Це вчить дітей того, як їм працювати над своїми власними недоліками

Діти вчаться й набувають цінного досвіду для роботи над своїми недоліками, дивлячись на те, як ви вирішуєте різні завдання і, звісно, зіштовхуючись із вашими недоліками та слабкостями.

Те, як ви долаєте наслідки своїх помилок і які кроки ви робите, щоб намагатись не допускати їх у майбутньому, є цінним уроком для дітей, який вони не отримають у жодному іншому місці, крім як удома, у своїй родині.

2. Діти бачать, що вразливість – це не страшно

Ваше смирення, яке діти можуть помітити в той момент, коли ви намагаєтеся загладити свої помилки, показує їм, що припускатись помилок нормально, так само як нормально старанно працювати над їх виправленням. Коли ви просите вибачення перед людьми на очах у ваших дітей, то демонструєте їм спосіб, як зцілити стосунки, що похитнулись.

Коли ви просите вибачення у своїх дітей за вашу власну поведінку, яка завдала їм болю, це не тільки зцілює тріщину, що утворилась між вами й ними, а й учить дітей того, як повинні виглядати здорові стосунки.

3. Це створює для дітей атмосферу безпеки, коли їм треба порозмовляти про свої помилки

Діти, які щось накоїли й добровільно прийшли вибачитись і попросити дати їм пораду, – мрія всіх батьків. Не треба читати їм нотації та сподіватися, що вони допоможуть, діти приходять відкритими до слів батьків і відповідної допомоги. У цьому випадку батьки можуть бути впевнені в тому, що діти візьмуть до уваги їхні поради й застосують на ділі, тому що вони звернулись по допомогу за власним бажанням.

4. Це показує дітям, що досконалість недосяжна

Незалежно від того, як сильно ми будемо намагатись, ми все одно не досягнемо досконалості. Дітям особливо важко прийняти те, що їм ніяк не вдається її досягти. Школа й однолітки мають великий тиск, прагнучи нав'язати необхідну ідеальність для досягнення успіху.

Коли ви є прикладом доброти та смирення у ставленні до своїх недосконалостей, діти можуть розслабитись і зрозуміти, що вони не повинні бути ідеальними, хоча б тому, що навіть їхні власні батьки не є такими.

5. Це вчить дітей того, що життя – це безперервний процес зростання та навчання

У міру того як ви демонструєте дітям свій власний ріст і самовдосконалення, вони дізнаються, що життя завжди дає можливість стати краще й подолати свої слабкості, вони вивчають конкретні методи, якими користуєтесь ви самі, щоб домогтись позитивних змін.

Незалежно від того які саме стратегії ви використовуєте для вдосконалення: чітке відстеження вашої поведінки за наміченим графіком, більш високий ступінь відповідальності, спеціальне навчання або підвищений самоконтроль, – діти запозичують ці стратегії для того, щоб застосовувати їх у своєму житті.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: недоліки батьків


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Не можна постійно робити одні й ті ж зауваження дітям, вони просто до них звикають і не сприймають належним чином. А як же повчати синочка чи донечку?

Фрази, якими потрібно замінити зауваження до дітей

Сімейні справи | 10:00, 30.01.2023

Не можна постійно робити одні й ті ж зауваження дітям, вони просто до них звикають і не сприймають належним чином. А як же повчати синочка чи донечку? Поговоримо про це далі.

Психологи багато говорять про те, що починаючи з року дитина повинна спати в окремому ліжку більшу частину ночі. Цей процес є визначальним етапом у ро

8 хитрощів про те, як "переселити" дитину до власного ліжка

Сімейні справи | 08:00, 29.01.2023

Психологи багато говорять про те, що починаючи з року дитина повинна спати в окремому ліжку більшу частину ночі. Цей процес є визначальним етапом у розвитку самостійності дитини і полегшує життя батькам.

Про що не можна забувати мамі й татові?

Непрості завдання для батьків

Сімейні справи | 07:00, 26.01.2023

Про що не можна забувати мамі й татові?

Всі знання закладаються у голові дитини до 15 років, а також всі риси характеру та правила поведінки теж формуються у дитинстві. «Посієш звичку – пожн

7 гріхів, яких батьки неусвідомлено вчать дітей

Сімейні справи | 12:00, 25.01.2023

Всі знання закладаються у голові дитини до 15 років, а також всі риси характеру та правила поведінки теж формуються у дитинстві. «Посієш звичку – пожнеш характер, посієш характер – пожнеш долю», – каже народна мудрість.

Батькам дуже важливо вміти балансувати між

Основні табу в спілкуванні з дітьми

Сімейні справи | 05:00, 25.01.2023

Батькам дуже важливо вміти балансувати між "все можна" і "не можна нічого".

Сім’я повинна жити не інтересами дитини, а інтересами сім’ї. Я не можу уявити, щоб моїй дитині подарували шоколадку, а вона не розділила її на три час

Правила психічного здоров'я сім'ї від доктора Комаровського

Доктор Комаровский | 08:00, 24.01.2023

Сім’я повинна жити не інтересами дитини, а інтересами сім’ї. Я не можу уявити, щоб моїй дитині подарували шоколадку, а вона не розділила її на три частини.

Акуратність і охайність рідко бувають уродженими рисами характеру. Це треба виховувати у дитині і привчати до чистоти та прибирання. Тут важливо врахо

Як навчити дитину прибирати: кілька простих порад

Сімейні справи | 12:00, 23.01.2023

Акуратність і охайність рідко бувають уродженими рисами характеру. Це треба виховувати у дитині і привчати до чистоти та прибирання. Тут важливо враховувати темперамент чада, його звички, схильності, інтереси.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: