Друзі на першому місці ?! Батькам про підлітків

Adoption
Date
  • 85 Переглядів
Ще недавно ви з дитиною чудово розуміли один одного, радилися стосовно кожного питання, а зараз вона навіть не цікавиться вашою думкою. Сімейні узи слабшають, на першому місці у доньки чи сина - друзі. Здається, що ми раптом виявляємося непотрібними своїм дорослішим дітям. Коріння цього явища лежать в психологічних особливостях підліткового періоду.

9223_druzi_na_1_misci.jpg (42.3 Kb)

Чому підліток вибирає друзів?

1. Прагнення до дорослості. Підліток активно долучається до світу дорослих, взявши за основу зовнішні прояви: манери, шкідливі звички, одяг. З однолітками спілкується на рівних. Ось тільки вдома дитина залишається дитиною, так як тут є реальні дорослі.

2. Прагнення до самосвідомості і самооцінки. Зрозуміти свої можливості і здібності складно. Дитина активно починає оцінювати се6я, і головним критерієм тут є думка однолітків. Батьки завжди підтримають власну дитину, але їхня думка упереджена. Та й мама з татом не розуміють сучасну моду, музику, культуру. Дати адекватну оцінку зовнішньому вигляду, досягненням і вчинків можуть тільки однолітки. Їх думка важлива.

3. Прагнення до самоствердження. Ця особливість безпосередньо пов'язана з самопізнанням і самооцінкою. Потреба усвідомити власне «Я» і зрозуміти своє призначення пов'язано з прагненням знайти своє місце серед однолітків. Іноді повагу ровесників доводиться буквально завойовувати стилем або поведінкою, що відхиляється. У підлітковому середовищі свої правила і цінності.

4. Поява кумира. Більшість підлітків знаходять собі ідеал, якого намагаються наслідувати: кіногерої, актори, виконавці.

5. Потреба в спілкуванні. Це - провідна потреба підліткового віку. Форми спілкування можуть варіюватися: живе спілкування, месенджери, соцмережі, але суть одна: обмін інформацією, думкою, емоціями. Саме тому підлітки постійно «сидять» в телефонах, а дорослим (батькам) це не подобається.

6. Готовність до всіх видів діяльності. Підліткам не властивий страх. Навпаки, вони впевнені, що все можуть, з усім впораються. Їм не страшно пробувати спиртні напої, палити, їздити на автомобілі батьків, гуляти пізно ввечері. Батьки, звичайно, зупинять, пояснять, застережуть, а однолітки зрозуміють і підтримають.

7. Зміна пріоритетів. Підліткова криза - маленька революція. А під час революції відбувається зміна цінностей. А інакше в ній немає сенсу. Дорослі мають чіткі пріоритети і не готові їх міняти, зате однолітки прекрасно розуміють і підтримують. При цьому пріоритети батьків явно застаріли: чесність, доброта, скромність. Сучасні підлітки поважають благополуччя і успішність. Однак чекати і прагнути вони не хочуть. Потрібно все тут і зараз. А, значить, в пріоритеті нахабство, а не намагання, забезпеченість, працьовитість.

Психологічні особливості підлітків поєднуються з фізіологічними, основу яких складає статеве дозрівання.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: рекомендації фахівців, підлітки, дружба, вікові особливості, батьки і діти, друзі, стосунки в родині, поради, причини


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Прикрашання ялинки покращує емоційний стан людей.

Психологи розповіли, чому варто завчасно прикрашати ялинку

Сімейні справи | 12:00, 01.12.2021

Прикрашання ялинки покращує емоційний стан людей.

Згідно з народними прикметами і повір'ями, зберігати гроші у спальні, де спить людина, не варто, і корисно розуміти, чому.

Чому зберігати гроші в спальні - недобре?

Сімейні справи | 10:00, 01.12.2021

Згідно з народними прикметами і повір'ями, зберігати гроші у спальні, де спить людина, не варто, і корисно розуміти, чому.

Якості, які сильна стать по-справжньому цінує у жінок, часто не мають нічого спільного з пишним бюстом чи вмінням готувати смачні домашні десерти. Їх

Що чоловіки люблять у жінках?

Сімейні справи | 09:00, 01.12.2021

Якості, які сильна стать по-справжньому цінує у жінок, часто не мають нічого спільного з пишним бюстом чи вмінням готувати смачні домашні десерти. Їх вабить інше: ось чому поруч із чоловіками часто бачать “тихонь” та “сірих мишок”.

Сексуальне життя українців стало предметом дослідження компанії Gradus Research, яка спеціалізується на соціологічних опитуваннях за допомогою мобільн

Українці зізналися, у якому віці втрачали цноту, і чи зрада - причина розірвати шлюб

Сімейні справи | 05:00, 01.12.2021

Сексуальне життя українців стало предметом дослідження компанії Gradus Research, яка спеціалізується на соціологічних опитуваннях за допомогою мобільного додатку. Так, експерти опитали 1060 українців та дізналися все про сексуальне життя респондентів

Які помилки роблять жінки у стосунках з чоловіками?

Сімейні справи | 21:00, 30.11.2021

"Якщо він любить мене - він все зрозуміє без слів", "він здогадається сам" ... Це типові жіночі помилки.

Професор економіки Браян Каплан вважає, що сучасні пари повинні озирнутися назад і запозичити дуже корисний досвід своїх бабусь та дідусів.

Революційні ідеї: чому варто заводити більше дітей, але менше турбуватися

Сімейні справи | 14:00, 29.11.2021

Професор економіки Браян Каплан вважає, що сучасні пари повинні озирнутися назад і запозичити дуже корисний досвід своїх бабусь та дідусів.

Як виростити щасливу дитину і не перестаратися у вихованні? Хто такий

Головні правила для усвідомлених батьків, які допоможуть виховати дітей щасливими

Сімейні справи | 10:00, 29.11.2021

Як виростити щасливу дитину і не перестаратися у вихованні? Хто такий "усвідомлений батько"? Той, хто не припускається помилок? Про це ми дізналися від психологів і тепер ділимося з вами.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: