Чому діти не довіряють батькам?

Adoption
Date
  • 81 Переглядів
Є батьки, які намагаються дбайливо вибудовувати довірливі відносини зі своїми дітьми. Інші на це можуть навіть не зважати. Про це у своєму блозі розповів Дмитро Карпачов.

7643_1.jpg (38.85 Kb)


Які батьківські помилки руйнують довіру дитини
► Залякування. У дорослих є безліч "страшилок", якими вони залякують дітей. Це може бути: інтернат, поліція, шантаж дорогими серцю речами. Це погано впливає на дитячу самооцінку та змушує болісно переживати свою залежність від близьких.

► Маніпуляції любов'ю. Наприклад, "Якщо ти це зробиш, я перестану тебе любити". За своєю суттю ці фрази – чиста брехня. Нормальні батьки не перестануть любити свою дитину через дитячі пустощі або неслухняність.

► Незрозумілі заборони. Будь-яке обмеження має бути аргументовано. Проте часто батьки нічого не пояснюють, а тиснуть авторитетом: "Тому що я так сказав". Подумайте, яку виховну цінність несуть подібні аргументи.

► Покарання їжею. Заборона на солодке – ефективний важіль тиску на дитину. Чим більше ви будете позбавляти дитину смачненького, тим сильніше він буде хотіти його. Коли покарання закінчиться, варто тримати солодощі якомога далі, оскільки зголоднілий малюк накинеться на них з подвоєною силою.

► Висміювання. Не можна сміятися з того, що важливе для дитини, хоч дорослим це й може нісенітницею. Також варто табуювати жарти над зовнішністю, дитячими виробами та почуттями.

► Програмування на невдачі. Наприклад, "Та нічого в тебе не вийде", "Вічно ти робиш все погано" – такі слова формують негативні установки та створюють невпевненість в собі, налаштовують дитину проти батьків.

Головна причина відсутності довірчого спілкування дітей з батьками – боязнь осуду. Якщо дитина розповість мамі, що штовхнула однокласника, її передбачуваною реакцією стане обурення, бажання покарати. Чи буде дитина відвертим наступного разу? Швидше за все, вона свідомо приховає неприємні новини від мами, а потім це перейде у звичку.

Формування довіри
Найбільша робота повинна відбуватися до 7 років життя дитини. Адже саме у цьому віці закладаються основи характеру і поведінкові моделі, на яких в майбутньому буде будуватися особистість. У час підліткового віку відбувається шліфування того, що закладали раніше.

• Підтримуйте свою дитину. Станьте для неї "стіною", на яку завжди можна покластися або сховатися від негараздів.

• Поважайте особистий простір. Мама не має права ритися в речах дитини навіть під слушним приводом. Тато не повинен підслуховувати телефонні розмови. Якщо ви випадково дізналися або знайшли щось, то удайте, що нічого не сталося. Звичайно, якщо знахідка несе небезпеку, прийміть відповідні виховні заходи, але так, щоб дитина не здогадалася, де і як "прокололася".

• Розмовляйте. Не замовчуйте конфлікти та проблеми всередині сім'ї або поза нею. Не ігноруйте тривоги та страхи дитини. Цікавтеся справами, знаходите час поговорити про дрібні та важливі речі.

• Не брешіть. Не існує такого поняття, як "брехня на благо". Якщо ви не можете про щось розповісти, скажіть чесно, що зараз не час, але пізніше ви обов'язково все поясните. Якщо розповісти необхідно, попрацюйте над подачею, щоб не засмутити дитини.

• Обіймайте і цілуйте. Тактильні відчуття вкрай важливі для дітей. Підліткам не менш приємні теплі мамині обійми або жартівливо скуйовджене волосся великий татовою рукою. Вони будуть пам'ятати ці жести все своє життя.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, батьки, стосунки, довіра


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Батькам потрібно пам'ятати, що дитина це особистість, а не іграшка чи боржник, який щось повинен віддати. Є речі, які малюк зовсім не зобов'язаний роб

Настанови мами й тата, які не зобов'язана виконувати дитина

Сімейні справи | 07:00, 20.04.2021

Батькам потрібно пам'ятати, що дитина це особистість, а не іграшка чи боржник, який щось повинен віддати. Є речі, які малюк зовсім не зобов'язаний робити.

Люди часто зберігають аптечки у ванній кімнаті.

Фармацевти розповіли, як зберігати ліки правильно

Сімейні справи | 11:30, 19.04.2021

Люди часто зберігають аптечки у ванній кімнаті.

Буває так, що дитина хоче проводити весь свій вільний час лише за комп'ютером чи смартфоном і більше нічого її не цікавить. Як тоді бути?

Якщо дитину цікавлять тільки гаджети: поради батькам

Дитина | 08:00, 19.04.2021

Буває так, що дитина хоче проводити весь свій вільний час лише за комп'ютером чи смартфоном і більше нічого її не цікавить. Як тоді бути?

Нагадаємо, що ТікТок вимагає, щоб користувачам соцмережі було мінімум 13 років. Діти від 13 до 18 років мають використовувати соціальну мережу під наг

Захисти дитину від поганого контенту в ТікТок

Сімейні справи | 07:00, 19.04.2021

Нагадаємо, що ТікТок вимагає, щоб користувачам соцмережі було мінімум 13 років. Діти від 13 до 18 років мають використовувати соціальну мережу під наглядом батьків.

Існує зв'язок між щастям і роздільним проживанням дітей та батьків. Але коли діти виростають та живуть окремо – тоді батьки почувають себе ще щасливіш

Дослідники виявили, що зробить батьків ще щасливішими

Сімейні справи | 05:00, 19.04.2021

Існує зв'язок між щастям і роздільним проживанням дітей та батьків. Але коли діти виростають та живуть окремо – тоді батьки почувають себе ще щасливішими.

Дослідники з Великої Британії стверджують, що діти, чиї батьки розлучені, з більшою ймовірністю схильні до ожиріння, ніж ті, чиї батьки залишаються ра

Розлучення може призвести до розвитку небезпечної хвороби у дітей

Сімейні справи | 12:00, 18.04.2021

Дослідники з Великої Британії стверджують, що діти, чиї батьки розлучені, з більшою ймовірністю схильні до ожиріння, ніж ті, чиї батьки залишаються разом. Вчені з Лондонської школи економіки і політичних наук проаналізували дані о 7, 5 тисяч дітей, щ

Синдром

Як батькам пережити період, коли дитина стає дорослою і самостійною

Сімейні справи | 10:00, 18.04.2021

Синдром "порожнього гнізда" – це почуття скорботи й самотності, яке батьки можуть відчути, коли їхні діти вперше покидають будинок, наприклад, щоб жити самостійно або вчитися в коледжі чи університеті. Це не клінічний стан, але призводить до депресії

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: