10 слів, які псують життя кожній дитині

Adoption
Date
  • 183 Переглядів
Часто, навіть не хотячи, ми травмуємо психіку нашим дітям. Такими от простими фразами:

0418_yayayalrvapmppaapi.jpg (46.69 Kb)


Завжди стежте за тим, що ви говорите своїй дитині. Навіть в серцях, навіть коли дуже злитеся або роздратовані, не варто говорити слів, про які ви потім пошкодуєте. Отже, які фрази повинні стати для батьків табу?

«Візьми що хочеш – тільки відчепися»
Чим це погано? Крім того, що ми ростимо розбещену дитину, яка надалі буде вимагати свого тільки істериками, він починає розуміти, що мама і тато просто від нього відмахуються.

«Я не люблю тебе поганого»
Ясно, що батьки чекають від дитини гарної поведінки. Але хіба стануть вони більше або менше любити її, якщо вона, наприклад, розіб’є улюблену вазу мами? А дитина, почувши такі слова, буде відчувати себе покинутою і неповноцінною.

«Ще раз зробиш – і я віддам тебе»
Кому? Поліції? Злій тітці медсестрі або в інтернат? Ви-то знаєте, що ніколи не втілите в життя свої погрози. Але для дитини 4-6 років страх перед невідомістю може перерости в справжню паніку, яка виллється в кошмари і навіть невроз.

«Від твоїх криків болить голова»
Цю фразу можна вимовляти, навіть якщо ваша голова буде вибухати. Почувши її, малюк зрозуміє, що заподіює мамі чи татові справжнього болю своїми діями. І тепер він буде плакати ще й від того, що переживає і відчуває свою провину.

«Перестань плакати, а то ти»
Продовжіть самі? Виглядаєш некрасиво, великий хлопчик, якому соромно плакати і т.д. Перш за все, це маленька дитина. І йому просто необхідно висловити свої почуття, нехай навіть через сльози і істерику.

«А ось Катюша, на відміну від тебе»
Напевно, кожного з нас в дитинстві порівнювали з іншими. І тому багато батьків так охоче повторюють це і своїм малюкам. Але що вони при цьому відчувають? Власну неповноцінність. І стpaх, а раптом їх на цю Катюшу візьмуть і обміняють?

“Не смій!”
Говорити «не можна» теж потрібно з розумом. Обов’язково пояснюйте дитині, чому не варто цього робити. Не ставте занадто багато заборон. Повірте, краще не брати дитину з собою в магазин, ніж потім кричати на весь зал: «Я кому сказала не можна! У нас немає з собою грошей на цю шоколадку!»

«А я в твоєму віці»
Чудово, що ви були відмінниками навчання або спортсменами з розрядом з плавання. Але в тому-то й принадність вашої дитини, що вона унікальна. І в чомусь схожа на вас. Не прищеплюйте йому зайві комплекси.

«Давай я зроблю сама»
Багатьом мамам простіше самим одягнути дитину або зав’язати йому шнурки, особливо якщо вони поспішають в садок або на роботу. Дайте йому можливість навчитися чомусь новому і пишаєтеся його звершеннями.

«Не підеш гуляти, доки не»
Не потрібно торгуватися з дитиною або погрожувати. Уже в 5-6 років це не працює. Діти дуже швидко переймають нашу манеру поведінки. І тоді у відповідь можете почути: «Мама, я не приберу кімнату, поки ти не»

“Поводься добре!”
Зрозумійте, що нормальна поведінка – занадто абстрактне поняття. Звичайно, норми поведінки в суспільстві дитина знати повинна. Але немає нічого ненормального в тому, що вона стоїть на голові або видає крик індіанця на дитячому майданчику.

«Щоб я тебе більше не бачила!»
Така фраза, кинута зопалу, дає зрозуміти дитині, що вона небажана і мама не хоче її більше бачити. Вона може замкнутися в собі і впасти в справжню депресію.

“Це дрібниці!”
Згадайте себе в дитячому віці. Тоді у вас не було дрібниць, маленького горя або невеликий радості. Те, що для вас здається дрібницею, для дитини дуже, дуже важлива річ. Будь ласка, поважайте це.

«Тому що я так вирішила (сказала)!»
Цією фразою ви не доводите свій авторитет, а даєте зрозуміти дитині, що його думка абсолютно нічого не означає для вас. Спробуйте перефразувати і пояснити дитині свою правоту. Використовуйте такі вирази: «Я думаю, що», «Послухай, а може бути зробити так»

“Якби не ти”
На думку багатьох психологів, це найстрашніша фраза. Звичайно, жодна матуся не застрахована від такої тиради в запалі емоцій. Але подумайте, як малюкові – він винен в тому, що з’явився на світ або народився в невідповідний момент. Не перекладайте свої помилки на його плечі, у нього ще буде шанс наробити власних.

Пам’ятайте, що кожну секунду, проведену поруч з дитиною, ви впливаєте на його становлення і формування, як особистості. Не дозволяйте собі різкі висловлювання на його адресу, навіть коли дуже втомилися і роздратовані. Краще зробіть два глибокі вдихи, обійміть свого малюка і згадайте, що нікого дорожче в цьому світі немає і не буде.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: психологія, дитина, батьки, мама, тато, виховання, спілкування, фрази


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

►

Чого ніколи не можна говорити молодій мамі?

Сімейні справи | 07:00, 06.03.2021

► "Ти виглядаєш втомленою"Турботи щодо догляду за дитиною забирають у жінки багато енергії. Вона може втомлюватися та виглядати далеко неідеально. Не варто їй про це нагадувати.

Жінки розповіли, яких чоловіків вважають сексуальними

Секс | 21:00, 05.03.2021

Компанія OnBuy опитала понад 4,5 тисячі жінок у Великобританії, щоб дізнатися, якими рисами володіють чоловіки, яких вони вважають найкращими коханцями.

Батьки, які втратили дитину мають підвищений ризик аритмії

Сімейні справи | 13:30, 05.03.2021

Згідно з дослідженням, проведеним вченими Департаментом громадської охорони здоров'я Каролінського інституту, у батьків, які пережили смерть дитини, ризик фібриляції передсердь був на 15% вищим. Робота опублікована в European Heart Journal.

Опубліковані наукові дослідження довели, що у батьків є улюбленці серед дітей. Мами більше тягнуться до доньок, а тати – до синів.

Вчені розповіли, кого з дітей батьки вважають улюбленцями

Сімейні справи | 10:00, 26.02.2021

Опубліковані наукові дослідження довели, що у батьків є улюбленці серед дітей. Мами більше тягнуться до доньок, а тати – до синів.

Коли випадково дитина щось розбила, загубила чи забруднила, розгнівані батьки можуть донести до неї, що вона недостатньо хороша. Це проявляється у сло

Що заборонено робити татові і мамі у виховному процесі?

Сімейні справи | 05:00, 26.02.2021

Коли випадково дитина щось розбила, загубила чи забруднила, розгнівані батьки можуть донести до неї, що вона недостатньо хороша. Це проявляється у словах: "от бовдур", "негідник" чи в узагальненнях "вічно ти все псуєш", порівняння з "нормальними діть

Метеочутливим людям потрібно бути обережними

Сімейні справи | 16:00, 25.02.2021

Лютневі морози змінюються на відлигу. Перепади температури негативно впливають на метеочутливих людей.

Чого ніколи не варто казати молодій мамі?

Післяпологовий період | 12:00, 24.02.2021

"Ти виглядаєш втомленою"Турботи щодо догляду за дитиною забирають у жінки багато енергії. Вона може втомлюватися та виглядати далеко неідеально. Не варто їй про це нагадувати.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: