Що дитина повинна дізнатися про секс від мами і тата?

Adoption
Date
  • 131 Переглядів
Статеве виховання дітей є невід’ємною складовою формування особистості. Проте в силу специфіки і делікатність цієї теми, не всім батькам комфортно виховувати своє чадо в питаннях інтимних відносин. А даремно. Адже саме через сексуальну неграмотність молоді в нашому суспільстві гостро стоять проблеми ранньої вагітності, захворювань, що передаються статевим шляхом, а також сексуального насильства. Ситуація ускладнюється, коли подорослішав дитина поринає у світ, переповнений спокусами, загорнутими в красиву багатообіцяючу обгортку безтурботних розваг. На тлі нескінченного потоку спотвореною і брехливої інформації незміцніла психіка підлітка приймає на себе непідйомний тягар. Розібратися в тому, що таке добре, а що таке погано допоможе тільки зрілий досвідчений чоловік, а саме батько. Як правильно вибудовувати розмову з підлітком про секс, ви дізнаєтеся далі.

8398_2.jpg (52.71 Kb)

Для багатьох сімей розмови на тему сексу – це табу. Подібного роду речі вважаються чимось неприйнятним і носять забарвлення непристойності. Але, стереотипне мислення старших про те, що дітей не повинні хвилювати подібні теми, помилкові. Фізичний розвиток дитини відбувається одночасно з психічним. Вкрай важливо, щоб формування світосприйняття не гальмувалося через забобони старшого покоління. Більш того, дитячу цікавість, так чи інакше знайде спосіб дізнатися, те, що цікавить і заборонно.

Неправильні батьківські реакції на дитячі запитання про «це»:

Відкладання розмови на потім
Батьки в небажанні розвивати делікатну тему, посилаються на те, що дитині ще не час опановувати теорію інтимного життя. При цьому фраза «тобі ще рано» може звучати і в підлітковому віці, коли дитина вже повинен володіти базовими знаннями про статевому дозріванні і його особливості. Тому, джерелами інформації для підлітка послужать інші, частіше, вельми сумнівні «авторитети».

Сором
Вселити дитині, що тема сексу непристойна, означає закрити перед ним вікно довіри, а заодно і сильніше розпалити його інтерес щодо забороненого плоду. Крім того, після вашого усунення дитина вже не захоче ділитися переживаннями щодо особистого життя. Тут існує ризик не тільки пропустити момент, коли підліток вступив в статеве життя. Якщо у нього з’являться проблеми зі здоров’ям, про це ви дізнаєтеся пізніше всіх.

Ускладнення
Розмова з дитиною про секс не повинен носити форму моралі або лекції на мед. факультеті. Уникати складної термінології, яка лякає і приводить у замішання. Будьте впевнені, підліток знайде джерело інформації простіше і цікавіше. А буде він достовірним і об’єктивним, не відомо.

Страх
Не можна вселяти дитині, що секс – це тільки боляче, неприємно і небезпечно. Зрозуміло, говорити про ранній вагітності, хворобах статевих органів, дискомфорті і його причини потрібно неодмінно. Однак не варто культивувати в людині переконання, що секс пов’язаний виключно з небезпекою. Так, можливо, ці побоювання продовжать невинний вік і вбереже від необдуманих дій. Але вони ж і подарують масу комплексів, які в майбутньому ускладнять особисте життя і накладуть заборону на задоволення від інтимної близькості.

Подібні реакції на природну потребу дитини в інформації залишають важливі питання без відповідей. Більш того, підлітку прищеплюється спотворене уявлення про секс. А відсутні пазли загальної картини при відсутності знань він підбере за принципом генератора випадкових чисел. І вуаля! Перед вами сексуально безграмотний молодий чоловік, несучи свою безграмотність у доросле життя.

В якому віці і як говорити з дитиною про секс
Значення теми сексу в очах дитини не можна применшувати чи, навпаки, перебільшувати. Давати відповіді необхідно по мірі надходження питань і робити це відповідно до віку. Прямо, чесно і спокійно, оскільки мова йде про невід’ємною складовою людського життя.

3-5 років
В цьому ніжному віці у малюка виникає перший інтерес до статевих органів. З’являється усвідомлення, що між хлопчиками і дівчатками існують відмінності. Саме питання про ці відмінності і будуть турбувати дитину. Відповідайте маляті максимально простими словами. При цьому батькам важливо бути спокійним і розслабленим. Інакше малюк відчує напруга, а в його свідомість надійде сигнал про те, що з ним щось не так. Дайте дитині зрозуміти, що чіпати свої статеві органи не соромно, оскільки це частина його тіла. Однак варто окреслити рамки пристойності, розповісти, що це не слід робити привселюдно, як і демонструвати. А трусики придумані для культури й гігієни.

Важливо: будьте уважними до прохань малюка. Якщо дитині дискомфортно на пляжі голеньким, нехай носить плавки. Якщо чадо переодягається і відчуває сором, залиште дитину на самоті. Це ж стосується і вашого особистого простору. У віці до 5 років у свідомості людини шикуються перші особистісні кордони. Тому всіляко допомагайте дитині в їх становленні.

6-13 років
Це вік до статевого дозрівання, коли з тілом відбуваються перші цікаві метаморфози. Фізичний вигляд змінюється, а організм в буквальному сенсі проявляє себе по-новому. Ближче до 13 років необхідно розповідати про зміни з невеликим випередженням. Хлопчикові слід знати про полюциях, дівчинці – про початок менструацій.

Важливо пояснити дитині, що ці процеси є абсолютно природними. Соромитися і боятися не потрібно. Щира розмова сприятиме довірчого відношенню до вас з боку дитини. І в подальшому ви зможете розраховувати на те, що з питаннями, що стосуються статевого дозрівання, чадо звернеться не до одноліткам, а до вас.

Підлітковий вік
Переломний період у процесі усвідомлення власної сексуальності для людини. Вчені з’ясували, що за два останніх десятиліття середній вік настання менструацій у дівчаток зрушився на рік-півтора тому. Тобто, якщо у мами дівчинки подія сталася в 14 років, у її дочки воно, ймовірно, настане в 12,5-13 років. Статеве дозрівання сучасних дітей настає раніше, а це означає, що лікнеп на тему сексу вже потрібно готувати.

Важливо: не починайте розмову з навмисно завищеною серйозністю. Формат невимушеної дружньої бесіди – найкращий варіант. Не соромтеся приводити в приклад власний досвід. Так дитина зрозуміє, що незручності та складності вам не чужі і ви прекрасно розумієте його проблему. Таке спілкування зближує і в двох поколінь в сім’ї з’являться спільні теми для розмов.

Підростаючі діти в наш час відчувають безліч внутрішніх суперечностей. Оточені необ’єктивними джерелами інформації про стандарти краси, поведінки і способу життя, вони втрачають чіткий орієнтир і бачення справжніх себе в контексті того, що відбувається. Реакція незміцнілої психіки підлітків пов’язана ще й зі зниженою критикою всього, що їх оточує. Хочеться не відставати, відповідати і знаходиться в зеніті популярності серед однолітків. Одним з дієвих важелів самореалізації для підлітка стає активне статеве життя. У свою чергу, проблеми сексуально неграмотного чада незмінно ляжуть на плечі батьків.

Тому, у якому ключі не відбувався ваш розмова, крізь нього червоною ниткою має пролягати правило «Секс – це тільки для дорослих». Звучить нудно, але це усвідомлення вбереже дитину від раннього сексуального досвіду, який практично напевно виявиться для нього травматичним. Особливо, якщо мова йде про дівчинку. Крім того, незалежно від того, ви батько сина чи доньки, поясніть підлітку, що секс не є лише механічним процесом. Це момент, коли людина душевно і тілесно дуже вразливий. Перший секс – це дискомфорт і навіть боляче. Тому, вкрай важливо йти на цей крок не за наполяганням або тиску, а усвідомлено. І обов’язково з контрацептивом.

Що про секс дитина повинна дізнатися від батьків:

- Секс – це не ганебно, а природно і приємно;
- Боятися вступати в інтимну близькість нормально;
- Представлення друзів-однолітків про секс здебільшого необ’єктивні в силу відсутності досвіду;
- Секс – це не спосіб маніпуляції партнером;
- Дізнаватися про секс краще не з фільмів для дорослих, а з достовірних медичних джерел;
- Ставити питання про секс не тільки можна, але й потрібно;
- Наявність контрацептиву обов’язково, тому, незалежно від статі, його потрібно носити з собою;
- Небажання обговорювати інтимне життя – це нормально;
- Мастурбація або її відсутність – це нормально;
- Відмовити в сексі – це нормально;
- Секс і любов – два різних поняття;
- Рівень самооцінки не повинен прив’язуватися до отриманого сексуального досвіду або його відсутності;
- Іноді секс не приносить бажаного задоволення;
- Якщо секс заподіює фізичні та моральні страждання, що поруч є люди, які завжди вислухають і допоможуть. Це батьки.

Мама і тато повинні віддавати собі звіт в тому, що дорослішання дитини неминуче. Рано чи пізно це станеться. Тому, з боку батьків важливо підготувати грунт для гармонійного сексуального та психологічного розвитку майбутніх дорослих людей. Від цього залежить майбутнє.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, тато, секс, коли говорити з дитиною про секс, як розповісти дитині про секс


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Більшість людей сприймає стрес як щось негативне та шкідливе для здоров'я. Проте, насправді стрес може мати і позитивний ефект на наше здоров'я та жит

Чи може стрес бути корисним?

Здоров'я | 14:00, 21.03.2023

Більшість людей сприймає стрес як щось негативне та шкідливе для здоров'я. Проте, насправді стрес може мати і позитивний ефект на наше здоров'я та життя. У цій статті ми розглянемо, як стрес може бути корисним.

Не всі школярі здатні прочитати обов'язкову програму з літератури, а ми хочемо, щоб вони вибрали справу на все життя. Батькам треба підказати дитині к

Як допомогти підлітку вибрати майбутню професію?

Сімейні справи | 10:00, 21.03.2023

Не всі школярі здатні прочитати обов'язкову програму з літератури, а ми хочемо, щоб вони вибрали справу на все життя. Батькам треба підказати дитині куди йти вчитися, при цьому не зіпсувати їй майбутнє. Природним є бажання батьків - допомогти дитині

Читання вголос дітям може здатися заняттям, призначеним лише для маленьких дітей, але переваги цієї практики виходять далеко за межі дитинства. Наспра

15 причин читати книжки разом з дорослими дітьми

Сімейні справи | 12:00, 20.03.2023

Читання вголос дітям може здатися заняттям, призначеним лише для маленьких дітей, але переваги цієї практики виходять далеко за межі дитинства. Насправді, читання вголос дорослим дітям може бути значущим і приємним досвідом, який може зблизити сім’ї.

Часто думки сторонніх людей, поради психологів та особисті спостереження можуть позначитися на нашій впевненості у собі. Особливо якщо питання стосуєт

5 ознак, що ви - хороший тато

Тато | 12:00, 17.03.2023

Часто думки сторонніх людей, поради психологів та особисті спостереження можуть позначитися на нашій впевненості у собі. Особливо якщо питання стосується виховання дитини, адже кожен з батьків хоче, щоб його методи виховання позитивно вплинули на жит

З раннього віку дитина вважає своїм головним авторитетом батьків. Копіює їхню модель поведінки, прислухається до порад і впевнений у тому, що дорослі

Що не повинні робити при дітях дорослі?

Сімейні справи | 07:00, 17.03.2023

З раннього віку дитина вважає своїм головним авторитетом батьків. Копіює їхню модель поведінки, прислухається до порад і впевнений у тому, що дорослі завжди роблять все правильно. Якщо ви не хочете, щоб дитина відчувала розчарування, страху та нерозу

Під час сварки важко стримати емоції. Особливо коли справа стосується відносин з дитиною, яка ще не сформувала світогляду і якій важко донести свої ду

5 речей, які не варто робити під час сварок з дітьми

Сімейні справи | 08:00, 16.03.2023

Під час сварки важко стримати емоції. Особливо коли справа стосується відносин з дитиною, яка ще не сформувала світогляду і якій важко донести свої думки. Але саме тому психологи рекомендують сформувати свою модель поведінки у конфліктних ситуаціях т

Коли в сім'ї народжується друга дитина, для першого чада це може стати справжнім стресом. Тут з'являється весь спектр емоцій - агресія, ревнощі, небаж

Як уникнути ревнощів між дітьми в сім'ї?

Сімейні справи | 12:00, 15.03.2023

Коли в сім'ї народжується друга дитина, для першого чада це може стати справжнім стресом. Тут з'являється весь спектр емоцій - агресія, ревнощі, небажання приймати нового члена сімейства. Але якщо знайти правильний батьківський підхід та обрати грамо

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: