Основні принципи у стосунках з дитиною

Adoption
Date
  • 342 Переглядів
У процесі виховання дитини ми прагнемо виростити гармонійну всебічно розвинуту особистість. Не існує єдино правильної методики “правильного виховання”, тому що кожна сім’я унікальна. Однак будь-яке виховання має базуватися на безумовній любові до дитини, враховувати вік і особливості малечі.

23_image1.jpeg (32.93 Kb)

1️⃣ Ніколи не маніпулюйте стосунками із дитиною. Жодних образ, жодних умов типу «Якщо ти будеш так себе поводити, мама засмутиться», жодних «Пока-пока, мама пішла», якщо малеча не хоче повертатися з вулиці додому. Покажіть дитині, що ваші стосунки – це найнадійніше, що є у світі. Показуйте, що вони не постраждають ніколи. Ніщо не може змінити вашої любові до малюка. Разом з тим виставляйте рамки допустимого: «Я тебе дуже люблю, але така поведінка неприйнятна. У нас в сім‘ї так не поводяться». Це звучить принципово, чітко, але з любов‘ю. І це працює.

2️⃣ Мінімальна кількість заборон. Не заважайте дитині пізнавати світ. По максимуму приберіть речі, які можуть бути для дитини небезпечними чи які вам дуже цінні: всі кришталеві вази, нитки з голками, ножі, побутову хімію і т.д. Це сприятиме тому, що заборони з ваших уст звучатимуть значно рідше і якщо вже звучатимуть, то це принципово. Дитина точно зверне на це увагу і зрегує адекватно.

3️⃣ Послідовність: намагайтеся не змінювати своїх рішень. Якщо сказали «ні», то як би дитина не просила, не змінюйте рішення рішення (звичайно, є винятки. Іноді батьки теж помиляються і якщо розумієте, що перегнули, то можна вибачитися. Це теж важливо: знати, що можна помилятися). Головне не обіцяти того, у чому не впевнені — це може підірвати ваш батьківський авторитет. Коли батьки непослідовні, у дитини формується установка, що на них не можна покластися. Адже їх слово, в принципі, нічого не варте: «Будь-яке їх рішення я можу змінити. Тому незрозуміло, на що можна очікувати.. Вони ж такі по життю: хитаються, як тополя за вітром. Ні, на таких дорослих покластися не можна, їм не можна довіряти.. Адже вони самі не розуміють, шо роблять».

4️⃣ Ефективність: намагайтеся якісно проводити час із дитиною, а не просто будьте присутні. При цьому важливо залишати час тільки для себе і дбати про свій ресурс, щоб малеча відчувала вашу зацікавленість і ви мали сили поділитися з нею своїю любов’ю.

5️⃣ Жодного підштовхування. Це стосується всього життя, але найкраще пояснювати на самостійності: не змушуйте дитину пробувати щось самостійно, чекайте імпульсу від дитини. Слідуйте ЗА природою дитини: не водіть її за ручки, щоб швидше пішла; не просіть їсти самостійно; не змушуйте вітатися і дякувати. Дитина обов’язково все це робитеме, бо сама до цього прийде. Дякуватиме, тому що в серці вже зародилась вдячність, а не тому, шо мама так сказала. Обов’язково наступить період “Мама, я сам!” і дитина оволодіє всіма навичками самостійно.

6️⃣ Будьте відповідальними. Важливо усвідомлювати, що те, якою людиною виросте дитина– це цілком і повністю ваша відповідальність. І кожен раз, коли відчувається емоційна слабкість і хочеться порушити один з принципів,потрібно пам’ятати, що ЗАРАЗ ви впливаєте на майбутнє і від вашої реакції залежить психічне здоров‘я дитини.

7️⃣ Виховуйте дитину власним прикладом. Головне, що сприяє розвитку дитини до 7ми років, – це копіювання поведінки інших людей. Особливий вплив має приклад батьків. Тому пояснення, заборони і повчання не такі ефективні, як власний приклад — і це мотивація для вашого життя. Не бійтеся вибачатися, якщо зробили помилки і навіть не бійтеся робити помилки. Тому що все це все – життєвий досвід, якого зовсім нема у дитини. І саме зараз ви закладаєте перші зернятка розуміння законів цього світу.

8️⃣ Не чекайте вдячності. Мати дитину – це вибір батьків. Дитина не просила її народжувати. Не просила її любити. Ви робите е, бо самі так хочете. І дитина нічим не зобов‘язана. Це ваше бажання, ваше життя і ваші принципи. У малечі ж буде все своє.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: щаслива дитина, батьки, стосунки дітей і батьків


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Вчені Університету штату Флорида стверджують, що пара буде міцнішою, якщо жінка зустрічається з негарним чоловіком. А одним із факторів, який сприяє т

Вчені виявили, з якими жінками чоловіки стають щасливішими

Сімейні справи | 12:00, 28.09.2022

Вчені Університету штату Флорида стверджують, що пара буде міцнішою, якщо жінка зустрічається з негарним чоловіком. А одним із факторів, який сприяє такому явищу, є висока сексуальна активність таких хлопців.

Всіх дівчат можна умовно розділити на три типи. Одні надихають чоловіків на подвиги. Інші – на вселенський смуток. Однак найгірший тип – третій, тому

Типи жінок, які зовсім не подобаються чоловікам

Психологія | 10:00, 28.09.2022

Всіх дівчат можна умовно розділити на три типи. Одні надихають чоловіків на подвиги. Інші – на вселенський смуток. Однак найгірший тип – третій, тому що це дівчата, яких чоловіки з різних причин намагаються і зовсім обходити стороною.

Канадські дослідники з Університету Ніпіссінг стверджують, що схильних до зради людей можна визначити за зовнішніми ознаками. На думку фахівців, сексу

Фахівці розповіли, хто найбільше схильний до зрад

Психологія | 08:00, 28.09.2022

Канадські дослідники з Університету Ніпіссінг стверджують, що схильних до зради людей можна визначити за зовнішніми ознаками. На думку фахівців, сексуально активними і схильними до випадкових зв’язків найчастіше є люди з коротким і широким обличчям.

Фахівці стверджують, що сексуальні фантазії це хороший спосіб розбудити жіноче лібідо і зробити секс більш яскравим. При цьому зовсім не обов’язково п

Сексологи розсекретили найпопулярніші жіночі фантазії

Секс | 07:00, 28.09.2022

Фахівці стверджують, що сексуальні фантазії це хороший спосіб розбудити жіноче лібідо і зробити секс більш яскравим. При цьому зовсім не обов’язково перетворювати еротичні сценки в реальність, досить просто помріяти про них.

Психологи розібралися, чому так відбувається, і виявили найбільш часті причини невірності.

Психологи розповіли, чому щасливі пари зраджують один одному

Сімейні справи | 12:00, 27.09.2022

Психологи розібралися, чому так відбувається, і виявили найбільш часті причини невірності.

Американський психолог Джоселін Вікл з’ясувала, що одружені працюючі жінки, мають менше шансів зіткнутися з депресією у похилому віці. Провівши лонгіт

Працюючі заміжні жінки щасливіші у старості — дослідження

Мама | 10:00, 26.09.2022

Американський психолог Джоселін Вікл з’ясувала, що одружені працюючі жінки, мають менше шансів зіткнутися з депресією у похилому віці. Провівши лонгітюдне дослідження емоційного благополуччя гетеросексуальних сімейних пар, Вікл наголосила на одній за

На початку ваших стосунків ви, ймовірно, не помічали недоліки свого партнера, і навпаки. Зараз, через місяці чи роки, це стає все важче й важче. Можли

9 ознак того, що у ваших стосунках проблеми

Психологія | 23:00, 25.09.2022

На початку ваших стосунків ви, ймовірно, не помічали недоліки свого партнера, і навпаки. Зараз, через місяці чи роки, це стає все важче й важче. Можливо, суперечки стають частішими або загострюються, або один із партнерів закривається, коли виникає к

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: