Як налагодити зв'язок між батьками і дітьми

Adoption
Date
  • 186 Переглядів
Експерти розповіли, як поліпшити стосунки батьків та дітей.

48_6.jpg (42.94 Kb)


На думку сімейної психологині Марії Мельник, останнім часом дуже інтенсивно розвиваються технології, і між поколіннями виник неймовірний розрив.

"І поки дорослі діти йдуть в ногу з часом і технологіями, їхні батьки сильно відстають. Тому вони часто взагалі не розуміють, чим живуть їхні діти і тим більше онуки. Вони відчувають цей розрив і дуже часто відчувають свою непотрібність", - каже експертка.

Своєю чергою, гештальт-терапевтка, яка працює з поколінням 50+ Вікторія Підгорна-Горновська вважає, що проблема покоління 50,60,70 + в тому, що у них не налагоджені стосунки зі своїми дітьми.

Батьки страждають через непорозуміння, через те, що вони не можуть прилаштуватися в житті дітей, відчувають, що діти віддаляються і дратуються через них. Та батьки не знають, як бути і що з цим робити.

"Часом діти самі направляють батьків до груп із психології, де їх можуть навчити цінувати своє життя та поважати себе, пізнавати свої особисті потреби, дізнаватися, що таке межі особистості. І якщо батьки йдуть до фахівця, то спілкування відразу дається легше", - зазначила вона.

Як налагодити стосунки з батьками
Психотерапевтка Мельник дає такі поради, як налагодити контакт з дорослими батьками:

- Змиріться з тим, що ви будете спілкуватися без якогось взаємного розуміння. Ми можемо приходити до батьків з прийняттям і з розумінням того, що вони не завжди нас зрозуміють.
- Не дискутуйте з ними і не вчіть їх жити. Батьки вже не здатні змінитися і нам важливо зрозуміти це.
- Люди пенсійного віку бояться просити про допомогу. Раніше вважалося, що прохання про допомогу - це абсолютна поразка. Вони досі не вміють просити, не вміють зізнаватися в тому, що їм важко і тому потрібно бути дуже делікатним, часом навіть трохи здогадуватися, що їм потрібно, і намагатися якось допомагати.
- Також є відсоток токсичних людей, у яких є залежність (алкогольна чи будь-які інші), з якими неможливо налагодити стосунки. І, можливо, не варто і намагатися. Адже вони самі обрали дуже трагічний, нищівний спосіб життя і неможливо їх від цього врятувати - їх потрібно залишити в спокої.

А гештальт-терапевтка Вікторія вважає, що для того, щоб правильно спілкуватися з батьками, важливо знати деякі речі.

По-перше, зрозуміти, що з усією любов'ю до батьків, з повагою до того, що вони вас виростили і виховали, є певна межа близькості з ними.

У тому разі, коли хтось з батьків продовжує контролювати, наполягати, нав’язувати свою думку дорослій дитині, він робить гірше обом. Дитина ще більше віддаляється, а батьки страждають.

Запорука гарних стосунків – певне дозування присутності в особистому просторі кожного.

Також вона розповіла, як побудувати гарні стосунки, і уточнила деякі правила.

Правило перше: не варто поліпшувати і модернізувати батьків. Це марно. Якщо звичайно сам батько не хоче, але це одиниці.

Батьків не потрібно переконувати, примушувати їх змінювати свої погляди. Не варто їх вмовляти жити по-іншому, бути сучасними, правильними, кращіми, не треба вимагати їх змінюватись. Краще визнати, що вони ось такі які вони є, змиритися та не переробляти.

Правило друге. Для безконфліктного спілкування з батьками похилого віку важливо триматися на певній відстані. Треба навчитися в діалозі обирати таку дистанцію, щоб не порушити іншого і не поранити себе.

Якщо батьки багато років порушували особисті межи дитині, намагалися контролювати її життя, їм треба зрозуміти, що зараз це тільки погіршить стосунки. Дорослу дитину треба відпускати, поважаючи її власні думки та рішення. Це називається сепарацією, і це поступовий процес.

Завжди треба розмовляти одне з одним, намагаючись почути і бути почутим.

У відповідь на поради ліпше спокійно відповідати: "Я вже виріс. Дякую, я Вас почув, та водночас я роблю так, як я вважаю за потрібне і беру за це відповідальність".

Коли поступово, але наполегливо ми повідомляємо батькам про свої межі - стосунки перебудовуються. Природно, що у батьків може виникати образа та роздратування. Людині, яка звикла, що немає кордонів, стає прикро, коли вони починають вибудовуватися.

Правило третє. Спілкування має бути легким, не чіпати суперечливі чи болючі питання.

Не намагайтеся розкрити повністю душу, як це було в дитинстві або як хотілося б в дитинстві.

Також варто уникати тих тем, які для вас емоційно складні. Якщо ви знаєте, що в якомусь питанні ви з батьками не зійдетесь, а вони будуть наполягати - уникайте таких тем.

Бережливе, не завжди глибоке спілкування з батьками - це нормально.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: стосунки, відносини, батьки, дитина, діти, батьки і діти, батьки і підлітки


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Вчені дослідилии, що наші нейрони можуть шидще регенерувати можна завдяки здоровому способу життя і регулярному сеkсу. Нейрони – це клітини нервової с

Від чого регенерують наші нейрони? Ви будете здивовані

Психологія | 01:30, 20.05.2022

Вчені дослідилии, що наші нейрони можуть шидще регенерувати можна завдяки здоровому способу життя і регулярному сеkсу. Нейрони – це клітини нервової системи. Щоб захистити їх треба відмовитись від алкоголю, наркотиків, тютюну.

Звісно, у кожної людини - свої уподобання, однак, важко посперечатися з тим фактом, що більшості чоловікам подобаються жінки із фігурою

Які жінки подобаються усім чоловікам?

Мама | 07:00, 19.05.2022

Звісно, у кожної людини - свої уподобання, однак, важко посперечатися з тим фактом, що більшості чоловікам подобаються жінки із фігурою "пісочний годинник". Які ж типажі жінок зводять чоловіків з розуму?

Викрадення та зникнення дітей, на жаль, не рідкість у наш час. І щоб знизити ймовірність трагедії, експерти рекомендують більше уваги приділяти питанн

Чому не можна забороняти дітям кричати?

Психологія | 05:00, 19.05.2022

Викрадення та зникнення дітей, на жаль, не рідкість у наш час. І щоб знизити ймовірність трагедії, експерти рекомендують більше уваги приділяти питанням виховання та безпеки.

У дітей і підлітків, які страждають від депресії, в майбутньому вище ризик передчасної смерті, а також 65 різних хвороб і патологічних станів.

Лікарі: Депресія у дітей підвищує ризик важких захворювань

Психологія | 12:00, 16.05.2022

У дітей і підлітків, які страждають від депресії, в майбутньому вище ризик передчасної смерті, а також 65 різних хвороб і патологічних станів.

Суперечки та сварки неминучі в будь-яких взаєминах, і стосунки між подружжям не виняток. Однак коли у вас з’являються діти, слід бути обережними у сво

Як на дитині позначаються сварки батьків?

Психологія | 10:00, 16.05.2022

Суперечки та сварки неминучі в будь-яких взаєминах, і стосунки між подружжям не виняток. Однак коли у вас з’являються діти, слід бути обережними у своїх реакціях, оскільки вони здатні зробити домашню атмосферу похмурою та загрозливою, а дітей безпора

Рано чи пізно сини виростають і створюють свої сім’ї.

правда про стосунки, які тато повинен пояснити синові

Тато | 07:00, 16.05.2022

Рано чи пізно сини виростають і створюють свої сім’ї.

Тема жорстокого ставлення до дітей болісна і неприваблива. І дорослі, що допускають грубість і насильницькі дії, заслуговують найсуворішого осуду. Одн

Дитячі психологічні травми мами впливають на її дитину

Психологія | 05:00, 16.05.2022

Тема жорстокого ставлення до дітей болісна і неприваблива. І дорослі, що допускають грубість і насильницькі дії, заслуговують найсуворішого осуду. Однак, психологи стверджують, що причиною жорстокості в цьому випадку можуть бути травми дитинства сами

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: