5 вправ на розвиток емоційного інтелекту - дітям і батькам

Adoption
Date
  • 977 Переглядів
Емоційний інтелект розвинений, коли емоції - це не вороги, а друзі, які допомагають в досягненні цілей. Щоб навчитися керувати своїми емоціями, потрібна практика, як і в будь-якій іншій справі.

64_2025b.jpg (9.18 Kb)


Пропонуємо 5 практик для розвитку EQ.

Вправа на емоційні реакції

7397_eq-deti.jpg (46. Kb)

Протягом тижня записуйте ситуації примх дитини. Навпроти кожної ситуації напишіть, яка у вас була реакція. Це допоможе розкласти по поличках складні емоції.

Уявіть ситуацію, коли у дитини щось не виходить. Як потрібно реагувати? Бути поруч, підтримувати, але не втручатися, якщо ви бачите, що ще чуть-чуть і у неї вийде (тобто це в зоні її найближчого розвитку). Це тонка грань. Як ще можна допомогти, але не втручатися. Запропонуйте дитині розділити справу на частини: нехай виконає те, до чого вже готова. Так у неї з'явиться дослідницький інтерес і при цьому не втратить віру в себе.

Скільки кольорів у веселці? Вправа на смисли

Подивіться на веселку. Всі звикли, що в ній строго 7 кольорів. А може бути більше? Згадайте якийсь колір (рожевий, бірюзовий) і подивіться на веселку знову. Ну що, здається, тепер у веселці більше, ніж 7 кольорів? Який би колір ви не згадали, ваш мозок буде бачити його в веселці. Ця вправа демонструє те, що ми самі наділяємо все смислами. У тому числі і емоції. У кожної емоції є свої відтінки.

Айсберг гніву

1165_bez-nazvaniya-_1_.jpg (7.55 Kb)

Ще одна вправа для дитини. На поверхні айсбергу ми бачимо злість, а внизу айсберга багато інших слів. Прочитайте разом з дитиною ці слова, а потім запитайте. Коли ти злишся, які почуття можуть бути в глибині тебе. Обведи ці слова. Вправа допомагає дитині зрозуміти причину її емоцій.

Стоп-слово. Вправа для батьків

Щоб не зриватися в емоційні моменти, придумайте для себе стоп-слово. Це може бути будь-яке слово. Використовуйте його щоразу в емоційні моменти, щоб загальмувати себе і встигнути зрозуміти причину емоції, перш ніж зірватися або зациклитися на емоції.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вправи, розвиток, емоційний інтелект, дітям і батькам, діти, батьки, поради, вправи на розвиток, розвиток інтелекту, слова, стоп-слово, кольори, смисли, реакції, емоційні реакції, айсберг гніву, гнів


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Якщо вірити нумерології, то числа, які пов'язані з вашим народженням, можуть багато що про вас розповісти. Якщо вам цікаво - читайте далі.

Дата народження розкриє ваші сильні і слабкі сторони

Психологія | 01:20, 15.06.2024

Якщо вірити нумерології, то числа, які пов'язані з вашим народженням, можуть багато що про вас розповісти. Якщо вам цікаво - читайте далі.

Багато людей вірять у гороскопи, тож якщо ви - серед їхнього числа, вам буде цікаво дізнатися, чи входите ви у топ-5 знаків Зодіаку жінок, які є (або

5 знаків Зодіаку, які є найкращими мамами

Мама | 00:30, 15.06.2024

Багато людей вірять у гороскопи, тож якщо ви - серед їхнього числа, вам буде цікаво дізнатися, чи входите ви у топ-5 знаків Зодіаку жінок, які є (або будуть) найкращими матерями.

У стосунках важливо бути відвертими один з одним. І говорити про все, що вас турбує. Та є речі, про які краще не обманювати, та все ж, без зайвої потр

Що розумні жінки ніколи не розкажуть своїм чоловікам?

Мама | 08:30, 13.06.2024

У стосунках важливо бути відвертими один з одним. І говорити про все, що вас турбує. Та є речі, про які краще не обманювати, та все ж, без зайвої потреби - не розповідати.

Стосунки - це не тільки про почуття, це й про роботу. Хочете щасливий шлюб - працюйте над відносинами з партнером щодня. І з віком це завдання не зник

Чого хочуть жінки від чоловіків, коли їм за 40?

Сімейні справи | 01:20, 11.06.2024

Стосунки - це не тільки про почуття, це й про роботу. Хочете щасливий шлюб - працюйте над відносинами з партнером щодня. І з віком це завдання не зникає. Тож сьогодні говоримо про те, чого хочуть жінки від чоловіків, коли їм за 40.

Любов не залежить від того, скільки вам років. Хтось зустрічає кохання свого життя в 17, а хтось - у 47. І це нормально. Та психологи переконані, що є

Найбільш невдала різниця у віці в шлюбі

Сімейні справи | 10:30, 10.06.2024

Любов не залежить від того, скільки вам років. Хтось зустрічає кохання свого життя в 17, а хтось - у 47. І це нормально. Та психологи переконані, що є небажана різниця у віці, і якщо ви плануєте одружуватись, варто дізнатися, яка вона.

У сучасному світі з його стандартами та стереотипами дуже складно бути собою та приймати себе, зі всіма недоліками і комплексами. Та надважливо перебо

Як мамі прийняти і полюбити себе?

Психологія | 00:30, 09.06.2024

У сучасному світі з його стандартами та стереотипами дуже складно бути собою та приймати себе, зі всіма недоліками і комплексами. Та надважливо перебороти ці негативні почуття до себе і побачити в собі усе красиве, що точно є у кожному з нас.

Стосунки - це не тільки про любов, це ще й велика праця. І як тільки ви перестаєте працювати над ними, вони можуть розсипатися. Тож коли помічаєте, що

Що допоможе вам з чоловіком перестати сваритися через дрібниці?

Сімейні справи | 08:30, 08.06.2024

Стосунки - це не тільки про любов, це ще й велика праця. І як тільки ви перестаєте працювати над ними, вони можуть розсипатися. Тож коли помічаєте, що почали часто сваритися через дрібниці, варто насторожитися. І обдумати, чому так відбувається.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: