Щастя не можливо купити, щастя можна народити!..

Adoption
Date
  • 4269 Переглядів
Про користь обіймів.
Обійми в ранньому дитинстві роблять нас здатними любити. Діти, які виросли до 7 років без обіймів, відстають у психічному та фізичному розвитку, можуть виявитися нездатними любити інших. З них, як правило, виростають люди, схильні до антигромадських вчинків, а також патологічно непристосовані до життя. Є англійська приказка про те, що у кішки висихає спинний мозок, якщо її ніхто не гладить.

Деякі дорослі вважають, що якщо маленьких дівчаток можна скільки завгодно носити на ручках, обіймати й цілувати, то хлопчиків потрібно виховувати в строгості і ставитися до них, як до дорослих чоловіків. За даними статистики, немовлята-дівчатка у віці до 1 року отримують в 5 разів більше ласки, ніж немовлята-хлопчики. В результаті такої несправедливості проблем з хлопчиками у віці до 3 років значно більші, ніж з дівчатками. Хлопчики нітрохи не менше, ніж дівчатка, потребують фізичного контакту з дорослими. Для них так само необхідно, щоб їх брали на руки, заколисували, обіймали, гладили і цілували. Ці прояви любові до хлопчиків відіграють вирішальну роль у їх розвитку від народження до 7-8 років.

Коли хлопчик підростає, потреба у фізичній ласці, такій як обійми і поцілунки, зменшується, але сама потреба у фізичному контакті не стає меншою. Тільки тепер замість "сюсюкальної любові" дитині потрібні дотики "підліткового типу" - наприклад, жартівлива боротьба, підштовхування, поплескування по спині, боксування або "ведмежі обійми". Для підлітка вони так само безцінні, як для малюка погладжування і поцілунки.

Якщо хлопчики особливо потребують фізичного контакту з дорослими в дитячому віці, то у дівчаток, які, як правило, отримують його, особлива потреба у "всяких ніжностях" росте з їх дорослішанням і досягає максимуму приблизно у віці 11 років. У цьому критичному віці дівчатка просто відчайдушно потребують ласку, поглядів, особливої уваги і фізичного контакту, особливо з боку батьків.

Чому саме цей період такий важливий? Тому що за ним починається знаменитий "перехідний вік", до якого треба підготувати дівчинку. Два моменти є найбільш важливими в цій підготовці. Перший - вироблення позитивного ставлення до самої себе, до своїх внутрішніх і зовнішніх якостей. Якщо батьки приділяли їй необхідну увагу і дівчинка почуває себе впевнено, то переломний період (зазвичай в 13-15 років) пройде значно спокійніше, всього лише з перепадами настрою. Другий момент - усвідомлення своєї приналежності до жіночої статі. Дорослі повинні дуже уважно підійти до питання виховання жіночності, важливо правильно зорієнтувати дівчинку не на зовнішній блиск, а на глибину та красу душі.

Здавалося б, цілком природно виражати свої почуття до дітей не лише словами і вчинками, але й дотиками. Як же ще можна виразити дитині наше ставлення до неї без слів?

Наприклад, так:

- Довірливо доторкнутися до її руки або плеча;
- Жартівливо покуйовдити волосся;
- Обійняти за плечі;
- Ніжно погладити по волоссю або по щоці;
- Покласти руку на плече;
- Ласкаво поплескати по плечу або по спині.

Скільки ніжних почуттів можуть передати ці жести! Як багато в них любові і поваги до дитини!

Бувають моменти, коли обійми особливо гостро потрібні дітям.

Це відбувається у наступних ситуаціях:

- Якщо дитина отримала фізичну травму;
- Коли вона відчуває сильне хвилювання;
- Якщо вона переживає емоційний стрес;
- Коли вона дуже втомилася;
- Якщо дитина хвора або погано себе почуває;
- Після сумних подій;
- Коли дитина чимось налякана;
- Перед сном.

Це чудодійний засіб, натуральне, органічне, без усякої хімії, екологічно чисте і 100% корисне. Це ідеальний подарунок у всі часи і на всі випадки життя, щирий, непідробний, безвідплатний, безкорисливий і корисний кожній людині. Мова йде про обійми.
Психологи довели що живі істоти без обніманія не виживають ...

Нам потрібно по чотири обійми на день для виживання, по вісім обіймів на день для підтримки, по дванадцять обіймів на день для росту. (Вірджинія Сетір)

Доброзичливі дотики здатні не тільки зменшити психосоматичні нездужання, страхи і депресію, але навіть позбавити від них.
Психологи часто говорять, що сучасній людині не вистачає фізичної близькості з іншою живою істотою, не важливо, чи це рідна людина, незнайомець або просто кішка. Відсутність такого безневинного, асексуального контакту позбавляє людину радості буття, призводить до того, що людина замикається в клітці своєї особистості, втрачає відчуття близькості з усім людством і контакт з реальністю.

Обійми приносять радість не тільки тим, кого обіймають, але і тим, хто обіймає.

Обійми допомагають людям як психологічно, так і фізично: зростає кількість ендорфінів (це морфіноподібні речовини, які знижують біль і викликають почуття ейфорії).

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: дитина, обійми, щастя, користь, батьки, любов


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Чоловіки, схильні до насильства, умовно поділяються на три категорії. Перші проявляють агресію тільки в стані афекту, після чого слізно благають про п

Як розпізнати аб'юзера на початку стосунків

Психологія | 07:00, 26.06.2022

Чоловіки, схильні до насильства, умовно поділяються на три категорії. Перші проявляють агресію тільки в стані афекту, після чого слізно благають про прощення. Другі не бачать нічого поганого в тому, щоб регулярно «виховувати» дружину і дітей за допом

Легко відстежити фізичний розвиток вашої дитини - як батьки, ви знаєте, коли ваша дитина переходить від повзання до ходьби або від удару головою об ст

Що таке «символічне мислення» у розвитку дитини?

Дитина | 19:00, 25.06.2022

Легко відстежити фізичний розвиток вашої дитини - як батьки, ви знаєте, коли ваша дитина переходить від повзання до ходьби або від удару головою об стіл до того, що вона зможе дістати банку з печивом. Розумовий розвиток трохи невловимий, але визначен

Вчені з Польщі провели дослідження серед сімей в 33 країнах на різних континентах, щоб оцінити, наскільки задоволеність шлюбом чоловіків і жінок пов'я

Чи впливають діти на щастя в шлюбі?

Сімейні справи | 05:00, 25.06.2022

Вчені з Польщі провели дослідження серед сімей в 33 країнах на різних континентах, щоб оцінити, наскільки задоволеність шлюбом чоловіків і жінок пов'язана з кількістю дітей. Результати перевертають традиційні уявлення про щастя багатодітних сімей.

Психологи провели дослідження на тисячі дорослих жителях США. Четвертина з учасників не мають дітей.

Чи щасливі пари, які не мають дітей?

Психологія | 12:00, 24.06.2022

Психологи провели дослідження на тисячі дорослих жителях США. Четвертина з учасників не мають дітей.

Діти, народжені в зимові місяці, можуть бути більш схильними до розвитку певних психічних розладів. До такого висновку дійшли дослідники, які проаналі

Фахівці розповіли, які діти мають підвищений ризик психічних розладів

Психологія | 10:00, 24.06.2022

Діти, народжені в зимові місяці, можуть бути більш схильними до розвитку певних психічних розладів. До такого висновку дійшли дослідники, які проаналізували записи 3,5 мільйона пацієнтів з Тайваню та інших країн.

У галузі психології вчені десятиліттями обговорювали питання природи, приходячи лише до одного висновку: як гени, так і довкілля є важливими у формува

Вплив навколишнього середовища на поведінку дитини

Дитина | 08:30, 24.06.2022

У галузі психології вчені десятиліттями обговорювали питання природи, приходячи лише до одного висновку: як гени, так і довкілля є важливими у формуванні поведінки людини. Діти не позбавлені від них і, можливо, більш сприйнятливі до впливу навколишнь

Сімейна психологиня Яна Баранова розповіла, що наразі через проблеми у стосунках чоловіки звертаються до неї частіше, аніж жінки. Цю тенденцію фіксуют

Хто частіше звертається за допомогою психолога: чоловіки чи жінки?

Психологія | 08:00, 24.06.2022

Сімейна психологиня Яна Баранова розповіла, що наразі через проблеми у стосунках чоловіки звертаються до неї частіше, аніж жінки. Цю тенденцію фіксують приблизно з 2008 року.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: