Як навчитися піклуватися про себе?

Adoption
Date
  • 68 Переглядів
Здавалося б, така проста річ, але далеко не всі люди вміють піклуватись про себе, приділяти собі достатньо часу.

8834_yayayalrvapmppaapi.jpg (30.64 Kb)


Турбота лише про інших призводить до почуття самітності, спустошеності, злості, депресії і образи. І на те є вагома причина. Коли ми ігноруємо свої власні почуття і потреби, ми ніби відмовляємося від самих себе. Цікаво, що ми отримаємо можливість зрозуміти, наскільки це боляче, тільки якщо подумаємо про це з точки зору нашої відмови від турботи про іншу людину.

Наприклад, уявіть, що у вас дитина, і замість того, щоб давати їй любов і приділяти увагу, ви відвертаєтеся від неї. Натомість об'єктом вашої турботи і любові стає дитина сусіда. Чи не буде ваша дитина відчувати себе з цієї причини самотньою, пригніченою, сердитою і скривдженою?

Переживання всіх цих негативних емоцій — це те, що відбувається з вашою власною внутрішньою дитиною (яка живе у кожному з нас), коли вашим пріоритетом стає турбота про інших людей, а не про себе. І більшість з нас рано чи пізно дізнається про те, що ці емоції через деякий час неминуче дають про себе знати. Одним словом, «безкорисливість» не повинна бути самоціллю. Інакше вам за це доведеться заплатити велику ціну.

Насправді, турбота про себе — це протилежність егоїзму, це прояв відповідальності.

Якщо ви навчитеся піклуватися про себе, розпізнавати і задовольняти свої власні почуття і потреби, ви відчуєте, як зсередини наповнюєтеся позитивною енергією і любов'ю, з якою вам захочеться поділитися з іншими людьми. І це буде справжня любов і міцна. Саме любов, а не бажання виглядати хорошим або отримати любов і схвалення зі сторони оточуючих. Безумовна любов, яка дозволяє досягти емоційної свободи.

Крім того, коли ви піклуєтеся про себе, а не робите для інших те, що вони повинні робити для себе, ви даєте їм можливість самим навчитися піклуватися про себе з любов'ю.

Ми повинні здійснювати догляд за немовлятами, людьми похилого віку та хворими. Але турбота про повноцінних і здорових людей часто робить їх неспроможними, оскільки вони починають вважати, що не здатні подбати про себе самі. Часто таку помилку допускають дуже люблячі батьки, які постійно дбають про своїх дітей, і у підсумку їхні діти виростають і перетворюються у інфантильних дорослих, не здатних приймати самостійні рішення.

Якщо ви звикли піклуватися про інших, а не про себе, оточуючим може зовсім не сподобатися те, що ви перемикнули свою увагу з них на власну персону. Вони звикли до того, що ви думаєте тільки про них. Так, звичайно, спочатку вони відчують розчарування, але в майбутньому вони обов'язково оцінять всю далекоглядність рішення.

Якщо ви почнете любити себе, беручи відповідальність за свої почуття, ви тим самим дасте шанс іншим навчитися брати відповідальність за власну особистість. Зможуть вони скористатися цим шансом чи ні — це вже залежить від них самих. Принаймні, ви зі своєї сторони зробити все, щоб вони більше вже не відмовлялися від самих себе.

Той факт, що люди, про яких ви дбали раніше, розсердилися або образилися на вас, зовсім не означає, що ви їх перестали любити. Пам'ятайте: ті, хто по-справжньому любить вас і хоче, щоб ви були щасливі, будуть аплодувати вашій «егоїстичній» поведінці. А проявляти невдоволення будуть ті люди, які (можливо, несвідомо) використовували вас.

Потрібна справжня сміливість, щоб перенести свою увагу з турботи про інших (що часто включає бажання контролювати їх) на любов до себе. Тоді і тільки тоді ви зможете почати ділитися любов'ю з тими людьми, які самі готові ділитися своєю любов'ю з вами. Сподіваюсь, у вас вистачить сміливості зробити це.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: психологія, турбота


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

►

Чого ніколи не можна говорити молодій мамі?

Сімейні справи | 07:00, 06.03.2021

► "Ти виглядаєш втомленою"Турботи щодо догляду за дитиною забирають у жінки багато енергії. Вона може втомлюватися та виглядати далеко неідеально. Не варто їй про це нагадувати.

Якщо листування здається надзвичайно приємним, не варто одразу довіряти незнайомцям. Краще бути обережним з інформацією, яку поширюєте. Наприклад, осо

Як знайомитися безпечно в Мережі

Психологія | 05:00, 06.03.2021

Якщо листування здається надзвичайно приємним, не варто одразу довіряти незнайомцям. Краще бути обережним з інформацією, яку поширюєте. Наприклад, особисті дані, місце роботи, фото, за якими вас можна ідентифікувати.

Жінки розповіли, яких чоловіків вважають сексуальними

Секс | 21:00, 05.03.2021

Компанія OnBuy опитала понад 4,5 тисячі жінок у Великобританії, щоб дізнатися, якими рисами володіють чоловіки, яких вони вважають найкращими коханцями.

Революційний підхід для лікування депресії

Психологія | 15:30, 04.03.2021

Американські вчені визначили ліки, які діють проти депресії зовсім за іншим механізмом, ніж інші методи лікування.

Чому хлопчики частіше страждають від аутизму?

Дитина | 12:30, 04.03.2021

Група генетиків дійшла висновку, що еволюційні сили призводять до гендерного дисбалансу у виникненні багатьох захворювань, включаючи аутизм.

Як розпізнати токсичні відносини?

Психологія | 22:00, 03.03.2021

Зверніть увагу на наступні ознаки.

Збалансоване харчування може впливати на психічне здоров'я

Психологія | 19:00, 03.03.2021

Згідно з новим дослідженням, в якому брали участь викладачі Університету Бінгемтона, Державний університет Нью-Йорка, індивідуалізовані дієти і зміни способу життя можуть стати ключем до оптимізації психічного здоров'я.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: