Як не заразитися інфекцією під час перебування в лікарні

Adoption
Date
  • 155 Переглядів
Дуже важливо не принести додому чогось нового.

9101_pa.jpg (32.24 Kb)

Проблема зростання кількості внутрішньолікарняних інфекцій (ВЛІ) останнім часом набула окремого значення для всіх країн світу. Україна в даному випадку також не виключення. Адже, ВЛІ є однією з основних причин захворюваності і смертності госпіталізованих хворих.

Зростає кількість лікувальних установ, з'являється все більше нових діагностичних та терапевтичних можливостей, що потребують спеціалізованих технік стерилізації, не дотримуються всі етапи інфекційного контролю, зростає безконтрольне застосування антимікробних препаратів – ці, а також багато інших чинників значно підвищують ймовірність поширення інфекцій серед пацієнтів та персоналу.

Джерела внутрішньолікарняних інфекцій, що мають найважливіше епідеміологічне значення:

пацієнти з гострою, стертою або хронічною формою інфекційних захворювань, а також носії різних видів патогенних та умовно-патогенних мікроорганізмів;
медичний персонал (лікарі, середній та молодший медичний персонал);
також джерелом ВЛІ можуть бути близькі та родичі пацієнтів, що відвідують їх або ж доглядають за ними.

Гепатит В залишається одним з найбільш небезпечних інфекцій, що передаються гемоконтактним шляхом. Більш за все, ризик інфікування мають хворі, яким проводяться масштабні хірургічні втручання. Окрім цього, особливу категорію ризику представляє медичний персонал лікувальних закладів, чиї обов’язки передбачають виконання хірургічних маніпуляцій або роботу з кров’ю (хірургічні, гематологічні, лабораторні, гемодіалізниє відділення).

Як дотримання основних принципів інфекційного контролю сприятиме профілактиці внутрішньолікарняного інфікування вірусним гепатитом В (ВГВ)?

Основою профілактики внутрішньолікарняного інфікування ВГВ є дотримання протиепідемічного режиму в лікувальних закладах, а також дотримання управлінцями та медичними працівниками основних принципів інфекційного контролю, а саме:

Забезпечення дотримання встановлених вимог до дезинфекції, передстерилізаційного очищення, стерилізації виробів медичного призначення, а також до збору, знезараження, тимчасового зберігання і транспортування медичних відходів, що утворюються в ЛПУ;
використання індивідуальних засобів захисту (халати та захисні костюми, гумові рукавички, маски, окуляри або захисні екрани, взуття, що піддається дезінфекції) під час проведення усіх медичних маніпуляцій, пов’язаних з контактом із кров’ю або з іншими біологічними рідинами;
дотримання правил і техніки гігієнічної обробки рук.

Важливо наголосити, що єдиним надійним захистом від інфікування гепатитом В є вакцинація. Щеплення від гепатиту В показані не лише дітям, але й дорослим, що належать до групи ризику. Щороку реєструють близько 800 нових випадків зараження гепатитом В саме під час здійснення професійних обов`язків медичними працівниками. Пам`ятайте, що у медичних працівників, які не пройшли щеплення від гепатиту В, ризик захворіти від випадкового травмування голкою дуже високий. Саме тому, керівники лікувальних закладів та безпосередньо медичні працівники повинні пам`ятати не тільки про основні заходи безпеки, але й про необхідність зробити щеплення.

Питання профілактики внутрішньолікарняного інфікування гепатитом В потребує щоденного, ретельного дотримання медичними працівниками принципів інфекційного контролю, які передбачані затвердженою програмою з інфекційного контролю в кожному окремому лікувальному закладі. Про це пише Одеський обласний центр громадського здоров'я.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: гепатит, інфекція


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Правильно зібрана аптечка дозволить почуватися впевнено у випадку виникнення непередбачуваних ситуацій зі здоров’ям.

Що має бути у домашній аптечці?

Здоров'я | 14:50, 26.05.2024

Правильно зібрана аптечка дозволить почуватися впевнено у випадку виникнення непередбачуваних ситуацій зі здоров’ям.

В Україні діє державна програма, яка допомагає стати батьками парам, що мають труднощі із заплідненням. Для пацієнтки лікування відбувається безкоштов

Де в Україні безкоштовно лікувати безпліддя?

Безпліддя | 11:20, 26.05.2024

В Україні діє державна програма, яка допомагає стати батьками парам, що мають труднощі із заплідненням. Для пацієнтки лікування відбувається безкоштовно, всі кошти медзакладу сплачує держава.

Нове дослідження, показує, що штучний інтелект безпечно використовувати для виявлення раку грудей, і він може зробити роботу лікарів ще ефективнішими.

ШІ виявив на 20% більше випадків раку молочної залози, ніж досвідчені лікарі

Хвороби | 07:40, 26.05.2024

Нове дослідження, показує, що штучний інтелект безпечно використовувати для виявлення раку грудей, і він може зробити роботу лікарів ще ефективнішими.

Якщо часто закладає вуха, варто звернутися до лікаря, а не займатися самолікуванням.

7 причин, чому може закладати вуха і що з цим робити?

Здоров'я | 12:10, 25.05.2024

Якщо часто закладає вуха, варто звернутися до лікаря, а не займатися самолікуванням.

Про самообстеження грудей знають усі жінки. Це важливо для профілактики раку грудей. А ось про рак яєчок і його профілактику говорять не так часто. І

Чоловікам треба проводити самообстеження яєчок: як це робити?

Тато | 11:20, 25.05.2024

Про самообстеження грудей знають усі жінки. Це важливо для профілактики раку грудей. А ось про рак яєчок і його профілактику говорять не так часто. І дарма.

Коли малеча починає кашляти, це виглядає лячно, адже найменші дітки ще не вміють добре відкашлювати і через це у них може червоніти чи навіть синіти н

Як лікувати кашель у немовлят?

Хвороби | 07:40, 25.05.2024

Коли малеча починає кашляти, це виглядає лячно, адже найменші дітки ще не вміють добре відкашлювати і через це у них може червоніти чи навіть синіти носогубний трикутник. Тож даний симптом не можна ігнорувати.

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти були здоровими, щоб їх нічого не турбувало і у них було все, аби відчувати комфорт і любов. А коли маля починає незду

ГРВІ у немовлят: що треба знати батькам?

Немовля | 06:20, 25.05.2024

Усі батьки хочуть, щоб їхні діти були здоровими, щоб їх нічого не турбувало і у них було все, аби відчувати комфорт і любов. А коли маля починає нездужати, багато батьків починають нервувати. І тут важливо не наробити помилок.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: