Мамі потрібен рік на відновлення після пологів

Adoption
Date
  • 238 Переглядів
Перші тижні після народження дитини дуже важливі для мами - відновлення як емоційного, так і фізичного здоров'я повинні бути на тому ж рівні, що й важливість самопочуття немовляти. Тож треба знати, як наш організм відновлюється після стресу, яким є пологи.

2833_6.jpg (21.08 Kb)

Дослідження, проведене в 2012 році доктором Джулі Рей (Солфордський університет, Манчестер), допомогло виявити, що жінці потрібен щонайменше рік для відновлення після пологів. Гормональні та психічні зміни, через які проходить тіло після час вагітності, залишаються після народження дитини. Післяпологовий період також передбачає фізіологічну й емоційну адаптацію до нової реальності. Відтепер життя жінки назавжди змінюється, адже вона стала мамою. Це складно не лише фізично, а й психологічно.

Дослідниця опитала жінок, які нещодавно народжували, з кількох країн. Деякі з них пережили пологи два-три тижні тому, інші – три місяці, а ще одна група – шість-сім місяців.

Рей виявила, що більшості матерів потрібно щонайменше 12 місяців для відновлення після пологів. Це стосується як фізичних, так і емоційних аспектів. “Жінки стверджують, що їм потрібно більше ніж шість тижнів реабілітації після пологів і вони потребують підтримки довше,” – каже дослідниця.

Післяпологовий період
Згадане вище дослідження стосується приблизного часу, який новоспечені матері вважали необхідним для відновлення після пологів. Утім аргентинський психолог Лаура Гутман, автор відомої книги Maternity: Coming Face to Face with Your Own Shadow (“Материнство: віч-на-віч із власною тінню”), стверджує, що післяпологовий період триває, доки дитині не виповниться 2-3 роки.

Мама та дитина – це одна емоційна одиниця. Хоча пологи роз’єднують фізичний зв’язок, який утворився між ними протягом 9 місяців вагітності, залишається взаємна залежність. Емоції породіллі та дитини дуже тісно пов’язані й на відновлення емоційного балансу потрібен час. Згідно з Лаурою Гутман, післяпологовий період впливає на психологічну стабільність жінки. Пологи бути потужним “емоційним розділенням”, коли мама й дитина стали двома окремими людьми.

Ваша власна тінь
Після пологів жінка змушена справлятися з речами, яка часто поза її контролем. Це внутрішні переживання, страхи, невпевненість, тіні конфлікти. Переживати такі емоції дуже складно, особливо на фоні фізичного виснаження й хронічної втоми. Тим не менш, щоб повністю відновитися після пологів, потрібно усвідомлювати фізичні та психологічні процеси, які відбуваються. Це допоможе краще справитися зі своїм новим становищем і бути витривалішою.

Поки ви в самому розпалі дивних емоційних переживань, на ваших руках лежить новонароджений, про якого потрібно піклуватися. Дитя плаче, щоб висловити біль жінки й страхи, які з’явилися після пологів. Можливо, певною мірою, нашим бабусям було простіше пережити цей етап, адже вони піклувалися лише про дітей і дім. Тоді як сьогодні жінки активні, організовані, незалежні й часто займаються власним бізнесом.
Після народження дитини їм доводиться витримувати “реальний” світ роботи, грошей і щоденних турбот, а потім повертатися додому та піклуватися про малечу. Ні жінки, ні їхнє оточення не готові легко змінити спосіб життя. Дуже часто це призводить до глибокої депресії, з якої складно вийти.

Зважаючи на складну емоційну ситуацію, про яку говорить Гутман, зрозуміло, що відновлення після пологів триває дуже довго. Не варто сподіватися, що жінка повернеться до нормального стану, який був до вагітності (зокрема це стосується сексуального життя та роботи), протягом шести тижнів.

Правда в тому, що не всі матері мають змогу повністю присвятити себе догляду за дитиною в період відновлення. Мільйони одиноких або багатодітних жінок мусять працювати. Тобто у них немає часу на те, щоб знову познайомитися із собою, зрозуміти власні емоції та переживання. Саме тому реальність, з якою стикаються безліч жінок і працюючих матерів, – це відсутність декретної відпустки, яку б вони могли використати для реабілітації. Деякі країни не дають такої можливості або виділяють занадто мало часу.

Жінкам доводиться ходити на роботу та шукати когось для догляду для малечі, тому в них немає часу справлятися з емоційними наслідками пологів.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: пологи, відновлення після пологів


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Якщо мамі потрібно відлучитися на кілька годин, варто подбати про банк молока. Та ось проблемка - що коли вимкнуть світло на 2-3 години, чи можна його

Як зберегти зціджене грудне молоко під час вимкнення електроенергії?

Дитяче харчування | 12:10, 26.05.2024

Якщо мамі потрібно відлучитися на кілька годин, варто подбати про банк молока. Та ось проблемка - що коли вимкнуть світло на 2-3 години, чи можна його давати немовляті?

Наш спойлер: можна їсти все! Якщо дитинка здорова. І не варто слухати бабусь, які прагнуть посадити молоду маму на пісну гречку і бульйон.

Морепродукти, шоколад, цитрусові: що можна їсти мамі на ГВ?

Післяпологовий період | 10:30, 26.05.2024

Наш спойлер: можна їсти все! Якщо дитинка здорова. І не варто слухати бабусь, які прагнуть посадити молоду маму на пісну гречку і бульйон.

Коли ви даєте цьому світу нову людинку, марно содіватися, що ваше життя може бути таким, як раніше. Ви - інші, і стосунки з партнером теж змінюються.

Як партнерам зберегти пристрасть після народження дитини?

Сімейні справи | 00:30, 23.05.2024

Коли ви даєте цьому світу нову людинку, марно содіватися, що ваше життя може бути таким, як раніше. Ви - інші, і стосунки з партнером теж змінюються. І це не обов'язково має негативний сенс! Усе залежить від того, якими відносини були до появи дитини

Молодим мамам радять відмежовуватись від всього негативного. І не дарма: адже стре може призвести до скорочення кількості грудного молока, а то й взаг

Чи справді стрес впливає на грудне вигодовування?

Мама | 06:20, 22.05.2024

Молодим мамам радять відмежовуватись від всього негативного. І не дарма: адже стре може призвести до скорочення кількості грудного молока, а то й взагалі до його зникнення на певний термін, або назавжди. Так вважалось раніше. Та чи насправді стрес і

Американські науковці змінили свої погляди на грудне вигодовування. Тепер матерям, у яких виявили ВІЛ, можна годувати немовлят своїм молоком. За умови

Матерям з ВІЛ дозволили годувати грудьми

Післяпологовий період | 01:20, 22.05.2024

Американські науковці змінили свої погляди на грудне вигодовування. Тепер матерям, у яких виявили ВІЛ, можна годувати немовлят своїм молоком. За умови, якщо вони приймають ліки, які ефективно пригнічують вірус.

Якщо щомісяця перед менструацією у вас виникають сильний головний біль, а також біль в попереку чи внизу живота, є постійні коливання настрою та загал

Жінки з менструальними болями більш схильні до післяпологової депресії

Мама | 16:13, 21.05.2024

Якщо щомісяця перед менструацією у вас виникають сильний головний біль, а також біль в попереку чи внизу живота, є постійні коливання настрою та загальна слабкість, і ви плануєте вагітніть, тоді маєте бути готовими до того, що після народження дитини

Після пологів жінки потребують часу для відновлення, і початок інтенсивних фізичних навантажень у спортзалі одразу після пологів може бути шкідливим з

Чому після пологів не варто йти в спортзал

Вагітність та пологи | 07:16, 20.05.2024

Після пологів жінки потребують часу для відновлення, і початок інтенсивних фізичних навантажень у спортзалі одразу після пологів може бути шкідливим з кількох причин:

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: