Чому тім'ячко корисне для дитини?

Adoption
Date
  • 11786 Переглядів
Тім’ячко на голівці малюка – одне з її мудрих рішень природи. Воно допомагає малюку пройти по родових шляхах і може багато розповісти про його здоров’я.


Основною роллю тім’ячка є забезпечення еластичності черепа дитини під час пологів і протягом перших років життя. Дійсно, завдяки джерельцям кістки черепа новонародженої дитини залишаються дуже рухливими, а розміри черепа дитини легко підлаштовуються під розміри малого тазу матері під час пологів. Голова щойно народженої дитини трохи сплюснута з двох сторін і витягнута в передньо-задньому напрямі. Така ідеальна для пологів форма голови формується протягом самого процесу пологів завдяки тім'ячку. Також завдяки еластичності тім'ячка форма голови дитини приймає нормальний вигляд через кілька днів після пологів.

Читайте також про правила догляду за шкірою дитини-алергіка.
У перші два роки життя дитина падає і вдаряється головою більше ніж за все життя. Завдяки відкритому великому тім'ячку при ударі зберігається можливість еластичною деформації черепа, яка гасить всю кінетичну енергію удару і захищає дитину від серйозних травм.Поки тім’ячко відкрите, воно може бути багато в чому корисним для дослідження здоров’я малюка.

Через відкрите тім’ячко можна робити УЗД головного мозку, нейросонографію. Ультразвук нешкідливий, тому процедуру можна повторювати кілька разів.При високій температурі через тім’ячко організм природно охолоджує мозкові оболонки. Тому він важливий для терморегуляції малечі. Місце на голівці малюка, де знаходиться тім’ячко, ніяк не виділяється. Хоча на перший погляд може здатися, що шкіра там особливо вразлива. Насправді це не так. Не бійся торкатися до тім’ячка рукою або дитячим гребінцем.

Тім'ячко дитини не вимагає ніякого спеціального догляду або захисту. Область тім'ячка можна сміливо мити під час купання дитини, а потім промокати (не розтирати) рушником.

За матеріалами "Бэби.ру"

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: тім'ячко, дитина, догляд


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Діатез - це не хвороба, а схильність організму. Якщо говорити протими словами, це реакція на ті чи інші подразники. І тут важливо виявити, на що саме

Ерез що у дітей до року виникає діатез?

Алергія | 01:20, 21.04.2024

Діатез - це не хвороба, а схильність організму. Якщо говорити протими словами, це реакція на ті чи інші подразники. І тут важливо виявити, на що саме реагує дитячий організм.

Психологи вважають, що кризовий період - це час, коли дитина змінює свої пріоритети і відбувається скачок розвитку. Проте, усе не так легко дається, я

Як батькам пережити кризові періоди у дитини?

Сімейні справи | 07:40, 18.04.2024

Психологи вважають, що кризовий період - це час, коли дитина змінює свої пріоритети і відбувається скачок розвитку. Проте, усе не так легко дається, як виглядає на перший погляд. Особливо для батьків.

Як тільки у дитини підвищується температура, батьки схильні до паніки і переживань. Проте, дуже важливо визначити, через що піднялась температура.

Як правильно збивати температуру у новонародженого і дітей до року?

Немовля | 06:20, 18.04.2024

Як тільки у дитини підвищується температура, батьки схильні до паніки і переживань. Проте, дуже важливо визначити, через що піднялась температура.

Поки погода змінюється і нас чекає дощ та похолодання, ми думками вже гріємось на сонечку. І заздалегідь готуємось до теплих днів та прогулянок під со

Як одягати малюка в спеку і коли краще гуляти?

Дитина | 09:30, 15.04.2024

Поки погода змінюється і нас чекає дощ та похолодання, ми думками вже гріємось на сонечку. І заздалегідь готуємось до теплих днів та прогулянок під сонцем. Особливо важлива наступна інофрмація для батьків.

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

«Вода надміру навантажує незрілі нирки дитини»: чим поїти малюка в спеку?

Дитина | 12:10, 13.04.2024

Поїти чи не поїти немовля? А з якого віку дитині можна давати пити воду? Чи краще морс? Або компот? А скільки рідини в нормі повинна випивати дитина?

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 2

Вчені розкрили загадку раптової смерті немовлят уві сні

Немовля | 10:30, 13.04.2024

Вчені з Австралії заявили, що їм вдалоя встановити причину синдрому раптової дитячої смерті (СВДС). Виявляється, щороку у світі від синдрому помирає 20% дітей у віці від народження до року.

Йшов, упав, отямився - гібс. Зі струсом мозку щось схоже, особливо якщо мова йде про дітей. Як їх не пильнуй, вони у будь-яку мить можуть впасти і сил

Діти найчастіше дістають струс мозку у віці до 4 років - медики

Хвороби | 08:30, 13.04.2024

Йшов, упав, отямився - гібс. Зі струсом мозку щось схоже, особливо якщо мова йде про дітей. Як їх не пильнуй, вони у будь-яку мить можуть впасти і сильно вдаритися головою.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: