Вчені: Зріст може бути фактором ризику для багатьох захворювань

Adoption
Date
  • 1547 Переглядів
Велике генетичне дослідження, проведене Програмою для мільйонів ветеранів (MVP) Міністерства у справах ветеранів США, виявило, що зріст людини може впливати на ризик розвитку кількох поширених захворювань у дорослому віці. Важливі висновки включають зв'язок між зростом і меншим ризиком ішемічної хвороби серця, а також зв'язок між зростом і вищим ризиком периферичної нейропатії та порушень кровообігу.

4435_zrist.jpg (24.88 Kb)

Доктор Срідхаран Рагхаван із системи охорони здоров’я VA Eastern Colorado, який керував дослідженням, описав результати як «значний внесок у розуміння того, як зріст пов’язаний із клінічними умовами з епідеміологічної точки зору». Потрібні додаткові дослідження, перш ніж результати можуть призвести до змін у клінічній допомозі, каже Рагаван. Однак результати підкреслюють зв’язок між ростом і клінічними станами, які впливають на життя ветеранів, пояснює він. «Широкий обсяг нашого дослідження дав каталог клінічних станів, пов’язаних із генетично передбаченим зростом. Іншими словами, це стани, для яких зріст може бути фактором ризику або захисним фактором, незалежно від інших умов навколишнього середовища, які також можуть впливати на зріст і здоров'я».

Зріст зазвичай не вважається фактором ризику захворювань. Але минулі дослідження показали кореляцію між тим, наскільки висока людина та ймовірністю того, що вона матиме низку захворювань. Що не зовсім зрозуміло, так це те, чи ця кореляція має біологічну основу чи зумовлена іншими факторами.

Те, наскільки людина росте дорослою, частково залежить від генів, успадкованих від батьків. Але фактори навколишнього середовища, такі як харчування, соціально-економічний статус і демографічні дані (наприклад, вік або стать), також відіграють певну роль у визначенні остаточного зростання. Ось чому визначити зв’язок між ростом і ризиком захворювання може бути важко.

Щоб дослідити цей зв’язок, дослідники Вірджинії переглянули генетичні та медичні дані понад 280 000 ветеранів, зарахованих до MVP. Вони порівняли ці дані зі списком із 3290 генетичних варіантів, пов’язаних із зростом, отриманими з недавнього аналізу геному.

Вони виявили, що рівні ризику 127 різних захворювань можуть бути пов’язані з генетично передбаченим ростом білих пацієнтів. Оскільки чорні пацієнти менш добре представлені в генетичних дослідженнях, доступно менше даних про цю популяцію. Але в цьому аналізі медичні ознаки, пов’язані зі зростом, загалом були однаковими для чорношкірих і білих пацієнтів. Близько 21% ветеранів у дослідженні MVP були чорношкірими. Принаймні 48 зв’язків, виявлених у білих пацієнтів, також стосуються темношкірих пацієнтів. За словами дослідників, усі найбільш значущі результати — зріст пов’язаний із меншим ризиком ішемічної хвороби серця та вищим ризиком фібриляції передсердь, периферичної нейропатії та порушень кровообігу — були виявлені як у темношкірих, так і в білих учасників.

Загалом, генетично передбачуваний зріст був пов’язаний як з нижчим, так і з вищим ризиком захворювання, залежно від стану. Здається, високий зріст захищає людей від серцево-судинних проблем. Дослідження пов’язувало високий зріст із меншим ризиком високого кров’яного тиску, високого рівня холестерину та ішемічної хвороби серця. Але ризик фібриляції передсердь був вищим у високих учасників. Ці зв'язки були показані раніше в попередніх дослідженнях.

І навпаки, високий зріст може збільшити ризик більшості несерцево-судинних захворювань, які розглядалися в дослідженні. Особливо це стосувалося периферичної нейропатії та порушень кровообігу із залученням вен.

Периферична нейропатія - це пошкодження нервів поза головним і спинним мозком, особливо в кінцівках. Попередні дослідження пов’язували зростання з уповільненням нервової провідності та проблемами з нервами. Дослідження MVP підтверджує цей зв’язок за допомогою генетичних інструментів, щоб припустити вищий ризик нервових проблем у високих людей.

Дослідники пов’язали генетично передбачений зріст із такими станами, як еректильна дисфункція та затримка сечі, обидва з яких пов’язані з невропатією.

Такі захворювання, як целюліт, шкірні абсцеси, хронічні виразки ніг і остеомієліт, також були пов’язані з ростом. Високий зріст також підвищує ризик захворювань кровообігу, таких як варикозне розширення вен і тромбоз – утворення тромбів у венах.

Зріст також може підвищити ризик інших захворювань, не пов’язаних із невропатією чи кровообігом. Деформації пальців ніг і стоп, стани, які можуть бути спричинені підвищеною навантаженням високих людей, частіше спостерігалися у людей, чия генетика передбачала, що вони будуть високими.

Дослідження також показало, що зріст підвищує ризик астми та неспецифічних нервових розладів у жінок, але не у чоловіків.

У сукупності результати свідчать про те, що, за словами дослідників, зріст може бути невизнаним, але біологічно важливим і незмінним фактором ризику для кількох поширених станів, особливо тих, які вражають кінцівки. Вони кажуть, що для оцінки ризику та спостереження за захворюваннями може бути корисно враховувати зріст людини.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, захворювань, ризиком, дослідження, ризику, фактором, результати, зростом, ветеранів, периферичної, ріст


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Результати дослідження, проведеного вченими з Університету Північної Джорджії, були опубліковані в журналі American Journal of Infection Control.

Басейни з кульками визнали розсадником інфекції

Здоров'я | 12:10, 16.07.2024

Результати дослідження, проведеного вченими з Університету Північної Джорджії, були опубліковані в журналі American Journal of Infection Control.

Дослідники вважають, що для розвитку розладу дівчаткам потрібно набагато більше генетичних мутацій, ніж хлопчикам.

Чому у дівчаток аутизм зустрічається рідше, ніж у хлопчиків?

Хвороби | 06:20, 16.07.2024

Дослідники вважають, що для розвитку розладу дівчаткам потрібно набагато більше генетичних мутацій, ніж хлопчикам.

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синд

Вчені виявили, що малювання корисне для дітей з СДУГ

Дитина | 06:20, 14.07.2024

Вчені з університету Суррея у Великій Британії виявили, що розвинена дрібна моторика пов'язана з меншою кількістю поведінкових проблем у дітей із синдромом дефіциту уваги та гіперактивності (СДУГ).

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритром

Майбутніх мам застерегли від прийому деяких антибіотиків

Я вагітна | 10:30, 12.07.2024

Прийом цих препаратів під час вагітності збільшує ризик уроджених аномалій у дитини. Йдеться про антибіотики, що належать до групи макролідів (еритроміцин, кларитроміцин, азитроміцин). Їх часто призначають при бактеріальних інфекціях, а також як альт

Вчені з Університету Ровіра-і-Вірджілі (Іспанія) встановили, що підвищене споживання ультра-оброблених (фабричних) продуктів з високим вмістом жирів,

Які продукти послаблюють серцево-судинну систему дітей?

Дитяче харчування | 07:40, 11.07.2024

Вчені з Університету Ровіра-і-Вірджілі (Іспанія) встановили, що підвищене споживання ультра-оброблених (фабричних) продуктів з високим вмістом жирів, солі, цукру та вуглеводів підвищує ризик розвитку серцево-судинних захворювань та діабету у дітей ві

У немовлят, яким, починаючи з трьох місяців, давали коров'яче молоко, варені яйця, арахісову пасту та пшеничну кашу, помітно знижений ризик розвитку х

Розкрито спосіб профілактики харчової алергії у дітей

Алергія | 01:20, 11.07.2024

У немовлят, яким, починаючи з трьох місяців, давали коров'яче молоко, варені яйця, арахісову пасту та пшеничну кашу, помітно знижений ризик розвитку харчової алергії у трирічному віці, це встановили дослідники зі Швеції та Норвегії.

Після пологів дитина стикається з безліччю бактерій, вірусів та інших патогенів. Її імунна система має вміти як розпізнавати і знищувати мікробів, так

Чому грудне вигодовування таке корисне для імунітету?

Мама | 11:20, 10.07.2024

Після пологів дитина стикається з безліччю бактерій, вірусів та інших патогенів. Її імунна система має вміти як розпізнавати і знищувати мікробів, так і розрізняти, які з них нешкідливі і навіть корисні, які представляють потенційну небезпеку.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: