Як кишкова інфекція може призвести до синдрому подразненого кишечника?

Adoption
Date
  • 662 Переглядів
Якщо у вас синдром подразненого кишечника (СПК), ви, можливо, вже знаєте, що точна причина невідома, але кілька факторів можуть сприяти його розвитку.

8058_srk.png (333.23 Kb)

Деякі з цих факторів включають:

дисбаланс кишкових бактерій або зміна гормонів,
зміна ліків,
зміна дієти,
шлунково-кишкова інфекція,
хірургія,
харчове отруєння,
напади кишкового дистресу, такі як діарея мандрівника.

Вчені не зовсім впевнені, але деякі вважають, що кишкова інфекція, яка пошкоджує нервову систему, може сприяти СПК.

У недавньому дослідженні Університету Рокфеллера вчені провели експеримент на мишах, досліджуючи, чому нейрони в кишечнику гинуть і як імунна система зазвичай їх захищає.

Нейрони - це клітини вашого мозку та центральної нервової системи, які вказують вашому тілу, як поводитися. У мозку людини приблизно 100 мільярдів нейронів. Цікаво, що у вашому кишечнику також є 500 мільйонів нейронів (ось чому ми називаємо його другим мозком!), пов’язаних із вашим мозком через нерви нервової системи.

Імунна система та запалення
Ваша імунна система активується, коли ваше тіло розпізнає щось чужорідне, що потім викликає запалення. Випадкові запалення, спрямовані на загрозливих загарбників, корисні, оскільки захищають вас і ваше здоров’я!

Однак іноді запалення зберігається день у день, навіть якщо вам не загрожує іноземний загарбник. Ось тоді запалення може стати вашим ворогом, і може виникнути хвороба. Даніель Мусіда, доцент і керівник лабораторії імунології слизової оболонки, зазначає, що «запалення допомагає кишківнику запобігти інфекції, але його надмірна кількість може завдати тривалої шкоди».

Щоб зрозуміти вплив інфекції на нервову систему, Мусіда та його колеги дали мишам ослаблену форму сальмонели, - бактерії, яка, як відомо, викликає харчове отруєння. Після зараження Мусіда та команда проаналізували нейрони в кишечнику та виявили, що інфекція сальмонелою призвела до тривалого зменшення нейронів. Зменшення було результатом нейронних клітин, які експресують два гени, Nlrp6 і Caspase 11, які можуть сприяти певному типу запальної відповіді. Ця реакція, у свою чергу, може зрештою спонукати нейронні клітини пережити форму запрограмованої клітинної смерті. Коли дослідники маніпулювали мишами, щоб усунути ці гени в нейронних клітинах, вони побачили зменшення кількості нейронів, що гинуть.

Що спричиняє відмирання нейронів і що можна зробити, щоб зупинити це?
Поки що точно не зрозуміло, чому запалення викликає загибель нейронів, але вчені вже мають підказки, які свідчать про те, що можна втрутитися в цей процес. Ключем може бути спеціалізований набір імунних клітин кишечника, відомих як м’язові макрофаги.

Попередня робота лабораторії Мусіда показала, що клітини макрофагів експресують гени, які борються із запаленням, і співпрацюють з нейронами, щоб забезпечити рух їжі через травний тракт. Якщо ці нейрони відмирають, як це трапляється з інфекцією, можливим результатом є запор – лише один із не дуже приємних симптомів СПК.

Вчені виявили, що макрофаги мають особливу молекулу рецептора, яка приймає сигнали стресу, що вивільняються іншим набором нейронів у відповідь на інфекцію. Після активації цей рецептор спонукає макрофаг виробляти молекули, які називаються поліамінами, які, на думку вчених, можуть перешкоджати загибелі клітин нейронів

Лікування СПК
В інших експериментах щодо того, як кишкова інфекція може призвести до СПК, дослідники виявили, що інфекція сальмонели змінює спільність мікробів у кишечнику мишей – і коли вони відновили кишкову флору тварин до нормального стану, нейрони відновилися.

Пол Мюллер, науковий співробітник лабораторії, каже: «Використовуючи те, що ми дізналися про макрофаги, можна було б думати про способи порушити запальний процес, який вбиває нейрони».

Наприклад, вони вважають можливим розробити кращі методи лікування СПК, які б стимулювали виробництво поліаміну (органічної сполуки, відповідальної за ріст і виживання клітин), можливо, за допомогою дієти, або шляхом відновлення мікробів у нашому кишечнику.

Оскільки короткострокові реакції на стрес також, здається, мають захисний ефект, Мюллер вважає, що посилення виробництва поліаміну також може допомогти націлити систему реакції на стрес.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, нейрони, запалення, клітини, інфекція, кишечник, система, імунна


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

А ви колись чули про цю хворобу?

Що дівчаткам та жінкам варто знати про бартолініт

Хвороби | 16:07, 19.02.2024

А ви колись чули про цю хворобу?

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують

Депресія під час вагітності сприяє розвитку аутизму у новонароджених дітей

Я вагітна | 07:40, 19.02.2024

Вагітні жінки, у яких діагностовані розлади настрою, включаючи і депресію, що відмовляються від прийому антидепресивних препаратів, значно збільшують ризик розвитку аутизму у своїх майбутніх дітей.

Всі ми більше чи менше ним хворіли.

Грип наступає. Як вберегти від нього свою сім'ю

Хвороби | 21:00, 18.02.2024

Всі ми більше чи менше ним хворіли.

Ця хвороба називається гідраденіт.

Подразнення потових залоз. Що треба з цим робити

Хвороби | 17:00, 18.02.2024

Ця хвороба називається гідраденіт.

75% батьків не приділяють належної уваги зору своїх дітей, і така безпечність може обійтися занадто дорого. Щоб не картати себе все життя, краще зайви

Якщо ви побачили у дитини ці симптоми, негайно ведіть її до офтальмолога

Хвороби | 11:20, 18.02.2024

75% батьків не приділяють належної уваги зору своїх дітей, і така безпечність може обійтися занадто дорого. Щоб не картати себе все життя, краще зайвий раз зводити малюка до лікаря.

Більшість батьків в прагненні допомогти дитині, яка хворіє на застуду або грип, починають здійснювати безліч маніпуляцій, які можуть бути не тільки за

Головні помилки батьків при лікуванні застуди у дитини

Хвороби | 01:20, 18.02.2024

Більшість батьків в прагненні допомогти дитині, яка хворіє на застуду або грип, починають здійснювати безліч маніпуляцій, які можуть бути не тільки зайвими, але і небезпечними для здоров'я.

Так, він буває не лише у тварин.

Чому в дітей буває лишай та що з цим робити

Хвороби | 17:00, 17.02.2024

Так, він буває не лише у тварин.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: