У час пандемії коронавіруму: У чому шкода КТ?

Adoption
Date
  • 134 Переглядів
КТ- високоінформативний метод медичної діагностики, в основі якого лежить рентгенівське випромінювання. Апарат сконструйований так, що рентгенівська трубка і багато рядів датчиків обертаються навколо досліджуваної області і роблять відразу багато «кадрів», які потім передаються на комп’ютер, який, обробляє всі отримані зображення і вибудовує з них зрізи тіла людини на моніторі.

5921_stailsranl.jpg (26.82 Kb)

Комп’ютерна томографія абсолютно безболісна і не викликає у пацієнта клаустрофобію, пацієнт залишається одягненим. Процедура сканування триває менше однієї хвилини. У тому випадку, якщо обстеження проводиться з використанням контрастного посилення, сканування повторюється кілька разів. Після закінчення процедури лікар рентгенолог вивчає отримані зображення на екрані комп’ютера і пише висновок.

Комп’ютерна томографія вважається безпечним методом. Доза рентгенівського опромінення відносно невелика. Сучасні технології дозволили знизити дозу опромінення до мінімуму. За променевому навантаженні її можна порівняти з навантаженням при польоті на літаку. Доза опромінення залежить від розміру області, що сканується. Відповідно, при скануванні черевної порожнини доза опромінення вище, ніж при скануванні стопи. Є також дуже невеликий ризик, якщо потрібне введення заспокійливих препаратів і контрастних речовин. Пацієнт повинен попередити лікаря, якщо у нього є алергії на ліки, йод, морепродукти, якщо він страждає на діабет, астму, захворюваннями серця і щитовидної залози.

Які протипоказання має КТ?
Основне протипоказання до проведення КТ – вагітність і вага пацієнта понад 150 кг. Якщо дослідження проводиться з контрастом, слід переконатися, що у пацієнта немає алергії на йодовмісних контрастних засобів. При ниркової або печінкової недостатності перед дослідженням необхідно проконсультуватися з лікарем-рентгенологом.

Як часто можна робити КТ?
Суворих обмежень за кількістю процедур КТ за певний період немає, проте бажано враховувати сумарну променеве навантаження від досліджень, проведених протягом року.

Чи можна робити КТ дітям?
Дітям молодше 14 років комп’ютерна томографія виконується тільки за показаннями. Оскільки дослідження пов’язане з променевим навантаженням, то при обстеженні маленьких дітей необхідно ретельно зважувати необхідність проведення МСКТ в кожному конкретному випадку.

Опромінення, які ви отримуєте при дослідженні на КТ, схоже на опромінення при звичайному рентгенологічному дослідженні. Ви також піддаєтеся невеликому впливу радіації. Але доктора і інші вчені вважають, що цей ризик цілком виправданий.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: комп'ютерна томографія, кт, коронавірус


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Біль у попереку може завдавати чимало проблем, особливо якщо він систематичний. Давайте дізнаємось, якими можуть бути його причини.

Головні причини, які провокують біль у попереку

Хвороби | 06:50, 16.01.2021

Біль у попереку може завдавати чимало проблем, особливо якщо він систематичний. Давайте дізнаємось, якими можуть бути його причини.

Китайські вчені дослідили вплив розмірів простору на розподіл крапель від кашлю або чхання хворого на коронавірус і з'ясували, що у вузьких приміщення

Вчені з'ясували, де найлегше заразитися COVID-19

Інфекції | 05:00, 11.01.2021

Китайські вчені дослідили вплив розмірів простору на розподіл крапель від кашлю або чхання хворого на коронавірус і з'ясували, що у вузьких приміщеннях, наприклад коридорах, значно збільшується ризик інфікуватися COVID-19.

Жартувати із здоров'ям не варто, особливо якщо мова йде про серце. Виявляється, навітьїжа може позитивно впливати на стан серця.

Їжа, яка буде корисною для тих, у кого проблеми з серцем

Профілактика і лікування | 05:50, 10.01.2021

Жартувати із здоров'ям не варто, особливо якщо мова йде про серце. Виявляється, навітьїжа може позитивно впливати на стан серця.

Як знати, що твоєму організму не вистачає такого корисного елементу, як залізо?

Втома, ламке волосся і нігті? Вам не вистачає заліза

Профілактика і лікування | 07:50, 09.01.2021

Як знати, що твоєму організму не вистачає такого корисного елементу, як залізо?

Руки - не тільки паспорт, а й свого роду ваша медична картка. Адже довжина пальців, обсяг зап'ястя і навіть сила рукостискання здатні попередити про р

Серйозні захворювання, які можна визначити по руках

Хвороби | 06:50, 09.01.2021

Руки - не тільки паспорт, а й свого роду ваша медична картка. Адже довжина пальців, обсяг зап'ястя і навіть сила рукостискання здатні попередити про ризик розвитку різних захворювань. Оцініть своє здоров'я - прямо зараз!

Спочатку ми думали, що темні кола під очима - це результат втоми і безсонних очей. Але не все так просто. Виявляжться, вони можуть бути ознакою захвор

Темні кола під очима є ознакою серйозного захворювання - медики

Хвороби | 05:50, 09.01.2021

Спочатку ми думали, що темні кола під очима - це результат втоми і безсонних очей. Але не все так просто. Виявляжться, вони можуть бути ознакою захворювання.

Чому виникає стоматит?

Хвороби | 22:00, 30.12.2020

Дискомфорт в ротовій порожнині часто пов'язаний з виникненням стоматиту.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: