Які проблеми з поведінкою дитини не можна ігнорувати?

Adoption
Date
  • 194 Переглядів
Діти бувають різні. Хтось емоційний, а хтось - стриманий і "закритий". І це НОРМАЛЬНО! Не можуть усі стрибати весь день, або ж чемно сидіти і малювати пейзажі. Батькам потрібно це знати. Однак є проблеми з поведінкою, на які не можна закривати очі.

8560_6.jpg (74.16 Kb)


Малюк перебиває

Дитина повністю залежить від батьків, їй необхідно відчувати, що вона важлива і значуща, тому розповідям чада психологи радять приділяти особливу увагу. Але звичку перебивати все ж таки рекомендують присікати одразу, інакше вона вкорениться і буде значно заважати в дорослому житті. М'яко дайте зрозуміти, що зайняті, і запропонуйте малюкові знайти собі заняття: це навчить дитину розважати себе. Пізніше поверніться і запитайте, про що вона хотіла розповісти, так чадо не почуватиметься забутим чи неважливим.

Перебільшує

До чотирьох років малюк не зовсім розуміє, що таке правда і брехня, але спроби перебільшувати все ж залишаються тривожним дзвіночком. Дитина має розуміти, що правда безпечна, тому хваліть її, коли вона говорить чесно, навіть коли її можуть покарати або нею будуть незадоволені. Дякуйте за це, щоб у маленької людини сформувалося розуміння непотрібності брехні та перебільшень.

Дитина неусвідомлено шкодить собі

Багато дій і звичок ми набуваємо зовсім непомітно: у дорослому віці дехто гризе нігті або кусає губи під час стресу. Ця проста дія допомагає перенести внутрішнє переживання на фізичне, зазвичай такі ритуали закладаються в ранньому віці. Якщо малюк несподівано почав виривати волосинки, гризти пальці або губи, постарайтеся з'ясувати, що його тривожить, і знайти інші способи впоратися з негативними емоціями.

Малюк ігнорує

Ви кличете дитину за стіл, а вона удає, що не чує. Просите сісти в машину, але вона ігнорує, продовжуючи дивитися мультики. Фахівці вважають, що така поведінка — боротьба за владу. Якщо залишити її без уваги, з часом проблема посилиться. Тому наступного разу добийтеся того, щоб малюк точно почув вас, зрозумів, що його ігнорування не працює. Подивіться чаду в очі й повторіть прохання, коли його буде виконано, попросіть більше не ігнорувати вас, адже це абсолютно марно.

Дитина грубо поводиться під час ігор

Якщо ви помітили, що малюк може штовхнути або накричати на когось під час гри, припиніть таку поведінку. Агресія, яку проігнорували, може вилитися в проблеми зі спілкуванням у дорослому віці. Відведіть малюка вбік і поясніть, що так не слід чинити, а потім запропонуйте перервати гру доти, доки він не зрозуміє, що ображав друзів.

Малюк грубить

Часто грубість стає спробою відстояти свої кордони або здатися більш дорослим, але, якщо не звертати на це увагу, для дитини розмова в подібному тоні стане нормою. Покажіть, що те, як вона закочує очі або кривляється, вам помітно, можете пожартувати над цим, викликавши почуття сорому. А пізніше поясніть: із грубіянами нікому не подобається мати справу.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: поведінка дитини, проблеми в поведінці дітей


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Мотивом дитячої агресії може стати занижена самооцінка. Коли дитина невпевнена в собі, вона сприймає навколишній світ як агресора, який тільки і норов

Причина дитячої агресії: занижена самооцінка

Дитина | 08:30, 19.07.2024

Мотивом дитячої агресії може стати занижена самооцінка. Коли дитина невпевнена в собі, вона сприймає навколишній світ як агресора, який тільки і норовить його образити.

Дуже часто батьки прагнуть виховати дитину «за образом і своєю подобою», тобто для таких батьків це не просто дитина, а дитина — проект.

Чому не можна виховувати «зручну дитину»?

Виховання | 01:20, 19.07.2024

Дуже часто батьки прагнуть виховати дитину «за образом і своєю подобою», тобто для таких батьків це не просто дитина, а дитина — проект.

Навіть коли дитина зовсім маленька, потрібно вчити її висловлювати бажання та потреби хоча б словонаслідуванням.

Розвивайте емоційний інтелект у дитини

Розвиток дитини | 14:50, 18.07.2024

Навіть коли дитина зовсім маленька, потрібно вчити її висловлювати бажання та потреби хоча б словонаслідуванням.

Діти не бачать перспективи. В одному з експериментів, що проводився в інституті Дурама, Англія, дітям різного віку пропонувалося намалювати картинку ч

Те, що діти знають, набагато важливіше за те, що вони бачать

Дитина | 12:10, 18.07.2024

Діти не бачать перспективи. В одному з експериментів, що проводився в інституті Дурама, Англія, дітям різного віку пропонувалося намалювати картинку чашки, що стояла перед їхніми очима.

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Чому батькам не варто звертати увагу на дрібниці у поведінці дітей?

Виховання | 10:30, 18.07.2024

Іноді батьки зриваються, коли дитяча поведінка стає дуже дратівливою. Найчастіше у таких випадках ігнорування працює краще.

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Якими мають бути стосунки дитини з мамою?

Мама | 09:30, 18.07.2024

Вважається, що для дитини однаково шкідливі надлишок і нестача материнської любові: чи це так насправді?

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характ

Хто винен, що дитина хамить батькам?

Психологія | 08:30, 18.07.2024

Дитина хамить? Кричить на дорослих? Обзивається? Ви відмовляєтеся купити іграшку - влаштовує істерику? Відмовляється ходити на гуртки? Це такий характер? І як з цим бути? Давайте дізнаватися.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: