Коли батькам потрібно хвилюватися через вагу дитини?

Adoption
Date
  • 98 Переглядів
Батьки хочуть, щоб їхні діти були здорові і щасливі. Саме тому вони стараються складати повноцінний раціон для дітей з корисних продуктів, іноді "розбавляючи" його смаколиками. Проте, є бабусі і дідусі, які обожнюють тішити малечу чимось смачненьким, що далеко не завжди є корисним, а іноді навіть шкідливим, бо впливає на вагу дитини. А буває і навпаки - коли дитина ніби і їсть збалансовану їжу, а все одно дуже худа. Чи варто переживати у цьому випадку? Давайте дізнаватися.

4612_4.jpg (29.65 Kb)
Низька вага у дитини
У низької ваги може бути різне коріння. І його потрібно добре розуміти.

По-перше, це генетика. Якщо в сім'ї всі покоління вирізняються легкою та стрункою статурою, то не чекайте, що дитина буде іншою. Вона потребує невеликої кількості їжі, їжа не викликає у неї великого інтересу.

По-друге, дитина може бути худою і мати поганий апетит через те, що близькі намагаються її нагодувати за будь-яку ціну. Це викликає у дитини протест і відсутність природного, самостійного апетиту.

По-третє, дитячий апетит і, як наслідок, набір ваги може страждати через психоемоційну напругу. Як, втім, це відбувається і з нами, дорослими.

І остання, але, проте, найбільш тривожна підстава для низької ваги — це тривалі хвороби. Тому, якщо ваша дитина різко або повільно, але в значній мірі втрачає вагу, вона повинна пройти ретельне обстеження, причому негайно. Це можуть бути пухлини, цукровий діабет або психологічні дисфункції у дитини, а також нав'язливі стани багатьох підлітків з приводу своєї ваги.

Худа дитина повинна регулярно проходити медичні огляди. Після отримання результатів і виключення медичних підстав для втрати ваги, необхідно прищепити режим правильного харчування:

- чітко встановлений час для основних прийомів їжі;
- ні «перекусам» між основними прийомами їжі;
- тривалі прогулянки та фізичні ігри на свіжому повітрі;
- готувати їжу спільно з дитиною;
- вибирати в раціон не тільки поживні, а й красиві страви — їжа повинна викликати цікавість, пробуджувати в дитини інтерес.

І пам'ятайте, що худою може бути і здорова дитина з прекрасним апетитом. Якщо вага дитини вирізняється стабільним приростом, її характер веселий і вона проявляє жвавий інтерес до навколишнього світу, у вас немає жодних приводів для занепокоєння.

Діти з надмірною вагою
Ми вже говорили про спадковість. Тут теж справедливе це твердження. Якщо обоє батьків все життя борються із зайвою вагою, можна передбачити повноту дитини з вірогідністю 80%. Але є фактори, які піддаються корекції — гіподинамія, нераціональне харчування, відсутність режиму праці та відпочинку. Стрес також іноді є причиною надмірної ваги. Солодка та калорійна їжа, забезпечуючи отримання задоволення, компенсує хвилювання, які відчуває дитина.

У деяких випадках дитина починає повніти під час статевого дозрівання. У цей час організм посилено зростає. Дитина починає споживати більше їжі, що не завжди відповідає реальним витратам енергії організмом. Виникає дисбаланс, і як наслідок — набір зайвої ваги.

В нормі у хлопчиків у віці 14–15 років щорічне збільшення ваги підвищується до 3–5 кг, а до 16–17 років сягає 5,5–8 кг. У дівчаток це посилення наростання маси тіла проявляється раніше. У віці 9–12 років у них щорічні прибавки ваги сягають 2,5–4,5 кг, у 13–15 років — до 5–8 кг. До 16–17 років приріст маси тіла у дівчаток сповільнюється.

Для дитини зайва вага, так само як і для дорослого, може бути причиною душевного дискомфорту. До того ж, у дитячих колективах ніхто не соромиться вказувати на проблеми з зовнішністю. Тому дитина може відчувати підвищене психологічне напруження. А воно, зазвичай, тягне за собою «заїдання», а значить, прогресування набору ваги.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: вага дитини


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Сучасним діткам дають набагато більше солодощів, ніж їхнім батькам чи дідусям і бабусям, тож логічно припустити, що саме через це пуються зуби. Тачи т

Чому в сучасних дітей так швидко псуються зуби?

Дитина | 00:30, 25.05.2024

Сучасним діткам дають набагато більше солодощів, ніж їхнім батькам чи дідусям і бабусям, тож логічно припустити, що саме через це пуються зуби. Тачи так це насправді?

Виявляється, що те, що є у нас в домі, може шкодити здоров'ю як дітей, так і дорослих. І мова зараз не про гаджети. А про те, чим ми користуємося уже

Газові плити збільшують ризик розвитку астми у дітей

Дитина | 10:30, 24.05.2024

Виявляється, що те, що є у нас в домі, може шкодити здоров'ю як дітей, так і дорослих. І мова зараз не про гаджети. А про те, чим ми користуємося уже десятки років. Так, про газові плити.

Вже кілька місяців медики з цілого світу стурбовані тим, що препарат для лікування цукрового діабету (Оземпік) жінки вживають, щоб схуднути. Небезпека

Шокуюча статистика: 9% підлітків вдаються до препаратів для схуднення

Дитина | 09:30, 24.05.2024

Вже кілька місяців медики з цілого світу стурбовані тим, що препарат для лікування цукрового діабету (Оземпік) жінки вживають, щоб схуднути. Небезпека в тому, що почавши приймати його, доведеться це робити все життя! Окрім того, він має серйозні небе

Ніхто не сперечається, що дітям потрібно давати усе найкраще. І якщо дорослим іноді хочеться скуштувати

Енергетичні напої збільшують ризик психічних розладів у дітей

Дитина | 08:30, 24.05.2024

Ніхто не сперечається, що дітям потрібно давати усе найкраще. І якщо дорослим іноді хочеться скуштувати "хімії" (хот-доги, газована вода), то дітям дозволяти це варто вкрай рідко. Особливо коли мова про енергетики.

Не дивно, що у кожного дорослого українця на тлі усіх подій з'явились психологічні травми. Проте, більшість батьків намагаються вберегти своїх дітей в

Майже половина українських дітей страждає від ПТСР - нове дослідження

Хвороби | 06:20, 24.05.2024

Не дивно, що у кожного дорослого українця на тлі усіх подій з'явились психологічні травми. Проте, більшість батьків намагаються вберегти своїх дітей від болю та хвилювань. Та це неможливо здійснити так, щоб дитина не відчувала стрес зовсім.

Діти обожнюють солодощі. А хто їх не любить? Проте, виявилося, що вживання цукру може негативно вплинути на розвиток дитини, зокрема, розумових здібно

Вживання цукру в дитинстві може негативно вплинути на розвиток мозку

Дитяче харчування | 00:30, 24.05.2024

Діти обожнюють солодощі. А хто їх не любить? Проте, виявилося, що вживання цукру може негативно вплинути на розвиток дитини, зокрема, розумових здібностей.

Це може звучати дивно і комусь у це складно повірити, та діти можуть мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють. У цьому переконані вчені з Іспані

Діти вміють мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють

Дитина | 14:50, 23.05.2024

Це може звучати дивно і комусь у це складно повірити, та діти можуть мислити логічно, навіть якщо ще не розмовляють. У цьому переконані вчені з Іспанії та США.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: