Коли ріжуться перші зуби в дитини

Adoption
Date
  • 42986 Переглядів
Ой, у Вашого малюка почали різатися зубки? Це не трагедія, а природний процес, якого не уникнути жодній дитині. Іноді молочні зубки у дітей прорізаються з важкістю: висока температура, біль, кашель, нежить, блювота - всі ці симптоми можуть супроводжувати малюка протягом першого року. Але не лякайтеся заздалегідь - абсолютно не обов'язково, що у вашому випадку все буде так важко! Про те, як зрозуміти, що у дитини ріжуться зуби, і що з цим робити, розкаже "Наша мама".
У якому віці ріжуться зуби у дітей?

Терміни прорізування зубів у кожного малюка свої - точно можна стверджувати лише те, що перші зуби - зазвичай верхні - з'являються у немовляти протягом першого року. Знаючи, в скільки місяців починають різатися перші зубки, ви зможете спробувати завчасно підготуватися до цього і запобігти кашлю, нежитю та іншим неприємним наслідкам. Нижні центральні різці зазвичай з'являються першими, як правило, в шість-дев'ять місяців. Потім зубки з'являються парами. У віці дев'яти - дванадцяти місяців з'являються верхні центральні та бокові різці. На початку другого року з'являються перші жувальні зуби, їх ще називають «шостими», а з дванадцятого по двадцятий місяць прорізаються верхні і нижні ікла.

Ви можете розрахувати, скільки у малюка повинно бути зубів: треба взяти вік у місяцях і відняти чотири. Але пам'ятайте про те, що терміни прорізування у всіх індивідуальні: у деяких дітей перший зуб з'являється в три, а у деяких в дев'ять місяців, і обидва варіанти в порядку речей (принаймні, поки так вважає ваш педіатр). Коли дитині виповниться три роки, у нього має бути вже двадцять повноцінних молочних зубків.

У деяких мам виникає бажання підготуватися заздалегідь до прорізування зубів і до таких речей, як висока температура, біль, кашель, нежить, блювота. Однак, на жаль, це неможливо, адже індивідуальні як терміни, так і симптоми прорізування. Цілком можливо, що вас це мине, і ви ніколи не дізнаєтеся, що таке нежить, кашель, висока температура і блювота під час появи зубів.

Симптоми прорізування зубів у грудної дитини

Якщо ви молода мама, то вам напевно знайомий цей стан: дитина вередує, і ви думаєте: "Зуби. На цей раз точно зуби ". Однак такі "зуби" можуть тривати нескінченно довго протягом першого року життя (аж ніяк не кілька днів, як написано в деяких "добрих" книжках) і супроводжуватися абсолютно різними симптомами. На жаль, це в порядку речей (і чому природа не продумала якийсь більш раціональний варіант, ніж муки малюка?!)

Кожна мама прагне дізнатися, коли саме у її дітей з'являться зуби. Під час прорізування поведінка кожного малюка може бути різною. Найбільш часто зустрічається симптом - це те, що діти стають дуже неспокійними, примхливими (хоча буває і так, що дитина поводиться як завжди, не реагуючи на зуби, а з ранку ви помічаєте білу крапку на нижній щелепі).

Іншим, не менш частим симптомом, що супроводжує поява зубів у дітей, є висока температура. Це ціла проблема і для батьків, і тим більше для малюка, який не може заснути навіть вночі. Деякі мами, які не знають про нездужання, які супроводжуються ріжучими зуби, починають підозрювати у малюка хворобу, тим більше що висока температура може поєднуватися з такими симптомами, як нежить і кашель. Не хвилюйтеся, це нормально: під час прорізування зубів імунітет малюка падає, і деякі хвороботворні бактерії починають бурхливу діяльність. Саме через це прорізування зубів може супроводжуватися нежиттю, блювотою, кашлем і загальним погіршенням самопочуття - це в порядку речей. Якщо ви збираєтеся робити щеплення, то вам варто приділити цьому питанню особливу увагу.

Багато мам відзначають, що різні зуби різалися по-різному. Наприклад, найбільш болючими (настільки, що навіть доводилося застосовувати спеціальні мазі або гель) можуть виявитися верхні або жувальні зуби. Перші дуже широкі, а другі розташовані в глибині щелепи - саме це пояснює підвищений дискомфорт у немовляти. Треба зауважити, що далеко не обов'язково прорізування наступних зубів буде таким же важким, як прорізування перших.

Сильно виражені ознаки (такі як температура), як правило, можуть зберігатися у дитини протягом декількох днів. Якщо це триває довше, вам краще звернутися до лікаря, для того, щоб виключити інші причини появи ознак поганого самопочуття. Але неспокійна поведінка, капризи можуть тривати набагато довше - від тих же горезвісних декількох днів до декількох місяців (з невеликими перервами, зрозуміло). Вашій дитині можуть знадобитися вся ваша любов і ласка, тож носіть її на руках, гладьте, цілуйте, регулярно давайте груди - все це буде незамінною підтримкою для вашого малюка в цей складний період

Таким чином, коли ріжуться зубки, симптоми можуть бути найрізноманітнішими. Це і біль, і температура, і неспокій малюка. Для того, щоб полегшити страждання дитини, батькам треба знати кілька простих речей: по-перше, треба розуміти, що процес прорізування зубів у малюка - це нормально і природно, і не треба цього боятися, а, по-друге, існує маса засобів (наприклад , спеціальний гель), які можуть знизити прояв неприємних симптомів у немовляти.

Головне, що повинна робити мама - це оточити свого малюка любов'ю і ласкою. Коли у дітей ріжеться перший зуб, вони зазвичай починають все гризти і кусати, навіть свій кулачок. Тому абсолютно необхідно, щоб іграшки, які дитина гризе, були чистими. Утримуйте свій будинок у порядку, щодня робіть вологе прибирання, і ніяких кишкових інфекцій у дитини не буде.

Ознаки ріжучих зубів виявляються практично відразу, і визначити початок цього процесу не складе особливих труднощів. Тому обов'язково придбайте спеціальні масажери-прорізувачі - це полегшить прорізування зубів у дитини. Вони існують спеціально для прискорення і полегшення росту зубів. Масажери або прорізувачі являють собою прекрасний засіб стимуляції ясен. Такі іграшки масажують ясна дитині в той час, коли вона їх гризе. Вони зроблені з особливого матеріалу у вигляді різних іграшок: це можуть бути качечки, колечка, метелики, у яких всередині вода або спеціальний гель. Якщо охолодити прорізувач, то гель трохи застигає, і його ефективність в якості антиболючої іграшки помітно підвищується. Знаючи, в скільки місяців ріжуться зуби, ви зможете придбати ці корисні пристосування заздалегідь. Масажери можуть бути також і співаючими і миготливими, для того, щоб відволікати дитину. Але, якщо ваш малюк дуже неспокійний і вередує, то від таких іграшок краще відмовитися.

Коли у малюка ріжуться зубки, кожна мати прагне дізнатися, чим йому можна допомогти. Як ви вже зрозуміли існують спеціальні іграшки та прорізувачі, проте крім них ви можете використовувати і різні медикаментозні засоби: спеціальний гель, жарознижуючі. Наприклад, якщо у дитини піднялася температура вище тридцяти восьми з половиною градусів, ви можете використовувати жарознижувальну свічку (обов'язково проконсультуйтеся з лікарем перед цим).

Багато мам хочуть дізнатися, що ж це за чарівний гель, яким можна мазати ясна і який полегшує прорізування зубів. Як правило, до його складу входять природні антисептики (такі, як ромашка), завдяки чому цей гель і має заспокійливу дію. Існує хибна думка, що гель допомагає прорізуванню, розм'якшуючи ясна, але це не так - він лише усуває неприємні ознаки. Багато мам бояться того, що гель може бути шкідливий для дитини. Це не так, але краще ним не зловживати і використовувати лише у випадку сильної необхідності (а не в якості профілактики) - порцію анальгетика навряд чи можна назвати корисною.

Через такі симптомів, як температура і нежить, багато мам хвилюються - а чи можна робити щеплення, особливо якщо вона йде за графіком. Хороше запитання, і визначити, чи дозволено вам робити щеплення, може лише ваш лікар. Як правило, в кожному випадку все індивідуально: якщо дитина добре себе почуває (за винятком легкого занепокоєння), то чому б їй не зробити заплановане щеплення? А от якщо ні, у неї температура, нежить або блювота, то щеплення дуже часто відкладають до зниження вираженості симптомів. Це пов'язано з тим, що діти і так погано переносять щеплення, і її поєднання з прорізуванням зубів може бути дуже неприємним для дітей.

Симптоми прорізування зубів слід спостерігати з підвищеною уважністю. Вам буде цікаво дізнатися, що багато молочного і цукру в раціоні маленької дитини може посприяти виникненню карієсу. Десни у малюка пухкі, і це означає, що там збираються бактерії. Враховуючи те, у скільки місяців ріжуться зуби, ви повинні продумати правильний догляд за порожниною рота на весь період появи молодих зубок.

Догляд за зубами: перші крокиБагато мам допускають помилку, коли думають, що молочні зубки - це не корінні, і значить, за ними не потрібен догляд. Це не так: враховуючи те, у скільки місяців ріжуться зубки і коли у нас з'являються корінні, можна зробити висновок, що з молочними зубами жити доведеться довго. А від їхнього здоров'я залежить те, наскільки здоровими стануть майбутні корінні зуби. Тому за молочними зубами треба особливо добре доглядати, а якщо цього не робити, дитина може підхопити інфекцію, яка викликає такі захворювання, як отит або грип. Емаль на молочних зубах дуже м'яка і піддається карієсу, тому чистити їх потрібно з особливою уважністю і ретельність, намагаючись не пошкодити.

Для того, щоб чистити дитині зубки, у вас повинен бути спеціальний наперсток з пухирцями. Зубну пасту використовувати не можна, поки дитині не виповниться два - два з половиною роки, тому що малюк може її з'їсти. Наперстком можна добре масажувати ясна і видаляти наліт, але дуже обережно. Можна вивихнути коріння зубів або пошкодити їх, якщо сильно натиснути, тому що у маленької дитини коріння ще не сформовані.

Ви повинні обов'язково відвідати стоматолога, але тільки коли дитині виповниться шість місяців. Необхідно, щоб лікар оцінив стан вуздечок язика, верхньої та нижньої губи дитини, перевірив будову щелепно-лицьового апарату. Потрібно вчасно усунути дефекти, якщо вони є, адже від цього залежить те, наскільки здоровими будуть майбутні корінні зуби. Це може бути пошкодження вуздечок, яке впливає на розташування зубів, коли вони ріжуться, і на мову дитини. Крім того, це ускладнює процес смоктання. Ретельно виконуйте всі рекомендації, які дадуть вам педіатр і стоматолог, і тоді ваші молочні та майбутні корінні зуби будуть здоровими.

Сподіваємося, що в нашій статті ви знайшли все те, що хотіли дізнатися про ріжучі зуби у немовлят. Пам'ятайте про те, що ця інформація може бути лише засобом консультації і вашого заспокоєння, але ніяк не керунком до дії і інструкцією для лікування. Ще раз повторюємо, що з усіма питаннями,-такими як бажання зробити щеплення або прагнення вилікувати нежить, - вам краще звернутися до лікуючого педіатра, адже тільки лікар володіє достатньою кваліфікацією для їх вирішення. Не займайтеся самолікуванням, і у вас обов'язково буде здоровий і красивий малюк!

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: прорізування зубів, дитина, симптоми


Система OrphusДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Це не так складно, як може здаватися! Повідомляє сайт Наша мама.

Як привчити дитину їсти ложкою самостійно

Дитина | 19:00, 11.08.2020

Це не так складно, як може здаватися! Повідомляє сайт Наша мама.

Як розпізнати шлунковий грип? Повідомляє сайт Наша мама.

Перші симптоми ротавірусу у дитини

Дитина | 14:00, 11.08.2020

Як розпізнати шлунковий грип? Повідомляє сайт Наша мама.

Цікава теорія. Повідомляє сайт Наша мама.

Чому в якийсь період у сім'ях народжуються лише дівчатка

Дитина | 15:00, 10.08.2020

Цікава теорія. Повідомляє сайт Наша мама.

Коли вони освоюють всі навички? Повідомляє сайт Наша мама.

З якою різницею розвиваються недоношені малюки

Дитина | 11:00, 10.08.2020

Коли вони освоюють всі навички? Повідомляє сайт Наша мама.

Чи є особливі протипоказання? Повідомляє сайт Наша мама.

З якого віку дитині можна носити контактні лінзи

Дитина | 17:00, 09.08.2020

Чи є особливі протипоказання? Повідомляє сайт Наша мама.

Спосіб, який точно привчить малюка до горщика. Повідомляє сайт Наша мама.

Дивно, але дієво: як за допомогою колготок привчити до горщика

Дитина | 20:00, 07.08.2020

Спосіб, який точно привчить малюка до горщика. Повідомляє сайт Наша мама.

Доведеться трохи почекати. Повідомляє сайт Наша мама.

Що означає перша дитяча усмішка для розвитку маляти

Дитина | 14:00, 06.08.2020

Доведеться трохи почекати. Повідомляє сайт Наша мама.

Коментарі до новини

 Коментує: Ярина  | 7.05.2017 - 18:41
Дякую за інформацію. Я думала, що молочні зуби лікувати не потрібно.

Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: