Навіщо новонародженим дають вітамін К?

Adoption
Date
  • 279 Переглядів
Вітамін К є важливою речовиною, яка грає критичну роль у здоров'ї новонароджених дітей. Його застосування є стандартною практикою в більшості країн для запобігання серйозних ускладнень.

0045_15c30f409d9fb83de3d5c0b3363e2595.jpeg (13.27 Kb)

Вітамін К є жиророзчинним вітаміном, який виконує ключову роль у зсіданні крові. Основні форми вітаміну К - K1 (філокінон) та K2 (менахінон) - є необхідними для синтезу білків, що регулюють зсідання крові.

Чому новонародженим дають вітамін К?

Одним з найважливіших моментів для новонароджених дітей є процес зсідання крові. Коли дитина народжується, рівень вітаміну К у їх організмі є низьким, оскільки він не проникає через плаценту в процесі вагітності. Крім того, кишечник новонароджених дітей не здатний виробляти достатньо вітаміну К до того, як вони починають приймати молоко або їжу.

Недостатність вітаміну К може призводити до рідкісного, але дуже серйозного захворювання, відомого як кровотеча новонароджених або геморагічний захворювання новонароджених (ГЗН). Ця умова може призвести до кровотеч у внутрішніх органах, мозку або навіть спричинити загрозу життю дитини.

Для запобігання цього ускладнення, медичні організації рекомендують надання вітаміну К новонародженим дітям. Вітамін К підшпорює зсідання крові, збільшуючи кількість активованих факторів зсідання, що забезпечує більш ефективну зупинку кровотечі.

Форми вітаміну К, що використовуються для новонароджених:

Для профілактики ГЗН у новонароджених використовуються різні форми вітаміну К:

Вітамін К1 (фітонадіон): Це природна форма вітаміну К, яка вводиться в м'язи дитини або підшкірно. Вона включається в більшість протоколів лікування в більшості країн.

Вітамін К2 (менахінон): Іноді застосовується у вигляді оральних крапель або таблеток.

Вітамін К3 (міндалонат): Застосовується у деяких країнах, але у зв'язку з можливими побічними ефектами не рекомендується як головний варіант.

Коли дається вітамін К новонародженим?

Вітамін К зазвичай надається негайно після народження. Є декілька способів його введення:

Ін'єкція: Вітамін К1 вводять в м'яз новонародженого діти.

Оральний прийом: Вітамін К може бути також подано у вигляді оральних крапель або таблеток, в залежності від протоколу лікування в лікарні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: новонароджені, вітамін К, діти, вітаміни


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Частіше немовлята народжуються з сіро-блакитними очима. В когось колір більш синій, в когось більш сірий. Однак, через декілька місяців змінюються від

Чому в дітей змінюється колір очей?

Дитина | 00:30, 27.11.2023

Частіше немовлята народжуються з сіро-блакитними очима. В когось колір більш синій, в когось більш сірий. Однак, через декілька місяців змінюються відтінок. Чому так відбувається?

Маленькі футболісти можуть натрапити на серйозну проблему зі здоров'ям після першого сезону тренувань.

Як гра у футбол впливає на здоров'я дитини?

Здоров'я | 08:20, 26.11.2023

Маленькі футболісти можуть натрапити на серйозну проблему зі здоров'ям після першого сезону тренувань.

Для того, щоб не пропустити захворювання чи порушення розвитку, дитину до року потрібно показати кільком лікарям.

Яким лікарям потрібно показати дитину до року?

Немовля | 07:30, 26.11.2023

Для того, щоб не пропустити захворювання чи порушення розвитку, дитину до року потрібно показати кільком лікарям.

Дієтологи вважають, що незважаючи на майже повну відсутність в сосисках спецій, які подразнюють шлунок, давати їх дітям все-таки не варто. Сосиски тіл

Чому сосиски шкідливі для дітей?

Дитяче харчування | 06:20, 26.11.2023

Дієтологи вважають, що незважаючи на майже повну відсутність в сосисках спецій, які подразнюють шлунок, давати їх дітям все-таки не варто. Сосиски тільки на 10% складаються з натурального м'яса. Ще близько 30% - це тваринний жир, шкіра, а також м'ясо

Депресія матері може негативно впливати на інтелект і вербальні навички її дитини. Такого висновку дійшли психологи з Каліфорнійського університету в

Як депресія мами може вплинути на інтелект дитини?

Мама | 19:56, 25.11.2023

Депресія матері може негативно впливати на інтелект і вербальні навички її дитини. Такого висновку дійшли психологи з Каліфорнійського університету в Сан-Дієго.

За словами психотерапевтів, потрібно постійно пояснювати і демонструвати дітям, що батьки не намагаються їх судити, а хочуть допомогти

Які фрази не варто говорити вередливій дитині?

Виховання | 08:20, 25.11.2023

За словами психотерапевтів, потрібно постійно пояснювати і демонструвати дітям, що батьки не намагаються їх судити, а хочуть допомогти

М’ятний час має низку корисних властивостей, які позитивно впливають на здоров’я, його часто використовують як протизапальний та знеболювальний засіб.

Чи можна дітям пити м'ятний чай?

Дитяче харчування | 07:30, 25.11.2023

М’ятний час має низку корисних властивостей, які позитивно впливають на здоров’я, його часто використовують як протизапальний та знеболювальний засіб.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: