Навіщо новонародженим дають вітамін К?

Adoption
Date
  • 1294 Переглядів
Вітамін К є важливою речовиною, яка грає критичну роль у здоров'ї новонароджених дітей. Його застосування є стандартною практикою в більшості країн для запобігання серйозних ускладнень.

0045_15c30f409d9fb83de3d5c0b3363e2595.jpeg (13.27 Kb)


Вітамін К є жиророзчинним вітаміном, який виконує ключову роль у зсіданні крові. Основні форми вітаміну К - K1 (філокінон) та K2 (менахінон) - є необхідними для синтезу білків, що регулюють зсідання крові.

Чому новонародженим дають вітамін К?

Одним з найважливіших моментів для новонароджених дітей є процес зсідання крові. Коли дитина народжується, рівень вітаміну К у їх організмі є низьким, оскільки він не проникає через плаценту в процесі вагітності. Крім того, кишечник новонароджених дітей не здатний виробляти достатньо вітаміну К до того, як вони починають приймати молоко або їжу.

Недостатність вітаміну К може призводити до рідкісного, але дуже серйозного захворювання, відомого як кровотеча новонароджених або геморагічний захворювання новонароджених (ГЗН). Ця умова може призвести до кровотеч у внутрішніх органах, мозку або навіть спричинити загрозу життю дитини.

Для запобігання цього ускладнення, медичні організації рекомендують надання вітаміну К новонародженим дітям. Вітамін К підшпорює зсідання крові, збільшуючи кількість активованих факторів зсідання, що забезпечує більш ефективну зупинку кровотечі.

Форми вітаміну К, що використовуються для новонароджених:

Для профілактики ГЗН у новонароджених використовуються різні форми вітаміну К:

Вітамін К1 (фітонадіон): Це природна форма вітаміну К, яка вводиться в м'язи дитини або підшкірно. Вона включається в більшість протоколів лікування в більшості країн.

Вітамін К2 (менахінон): Іноді застосовується у вигляді оральних крапель або таблеток.

Вітамін К3 (міндалонат): Застосовується у деяких країнах, але у зв'язку з можливими побічними ефектами не рекомендується як головний варіант.

Коли дається вітамін К новонародженим?

Вітамін К зазвичай надається негайно після народження. Є декілька способів його введення:

Ін'єкція: Вітамін К1 вводять в м'яз новонародженого діти.

Оральний прийом: Вітамін К може бути також подано у вигляді оральних крапель або таблеток, в залежності від протоколу лікування в лікарні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: новонароджені, вітамін К, діти, вітаміни


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Чи знайомі вам такі ситуації: малюк був півдня або цілий день із бабусею (з нянею, в садочку), і тут приходьте ви - і дитину як підмінили: капризи, ва

Дитина зустрічає маму з роботи капризами. Чому?

Мама | 12:10, 23.07.2024

Чи знайомі вам такі ситуації: малюк був півдня або цілий день із бабусею (з нянею, в садочку), і тут приходьте ви - і дитину як підмінили: капризи, валяння на підлозі, істерики?

20% дітей старше двох років тією чи іншою мірою бувають розбірливими в їжі. Щось малюкові подобається, і це він їсть із задоволенням, а щось, навпаки,

Наукові дослідження: Діти дуже перебірливі в їжі

Дитяче харчування | 11:20, 23.07.2024

20% дітей старше двох років тією чи іншою мірою бувають розбірливими в їжі. Щось малюкові подобається, і це він їсть із задоволенням, а щось, навпаки, неможливо змусити з'їсти жодними вмовляннями.

Крик, по суті, – це вияв агресії. Коли агресія походить від найдорожчих та близьких людей, дитина дуже тяжко це переживає.

Якщо ви часто кричите на свою дитину

Мама | 10:30, 23.07.2024

Крик, по суті, – це вияв агресії. Коли агресія походить від найдорожчих та близьких людей, дитина дуже тяжко це переживає.

Насправді ніяк. Звичайно, можна і потрібно говорити про майбутнього малюка з майбутнім старшим братом чи сестрою у доброму ключі. Але ревнощі, практич

Як підготувати дитину 3-4 років до народження молодшого братика чи сестрички?

Сімейні справи | 08:30, 23.07.2024

Насправді ніяк. Звичайно, можна і потрібно говорити про майбутнього малюка з майбутнім старшим братом чи сестрою у доброму ключі. Але ревнощі, практично на 100%, так чи інакше проявлятимуться. І це абсолютно нормально.

Нам, батькам, хочеться, щоб дитина була успішною, щоб вона перемагала у спортивних змаганнях, в олімпіадах, у творчих конкурсах. Тоді в нас ніби з'явл

Чому треба вчити дитину програвати?

Дитина | 07:40, 23.07.2024

Нам, батькам, хочеться, щоб дитина була успішною, щоб вона перемагала у спортивних змаганнях, в олімпіадах, у творчих конкурсах. Тоді в нас ніби з'являється привід для гордості і наше батьківське марнославство приходить у стан кота, що об'ївся сметан

Поняття травма почало тлумачитися дуже розширювально, це неправильно. Невірно думати, що можна не дати дитині цукерку – і ось уже травма на все життя.

Більшість дитячих травм проходить безслідно

Дитина | 01:20, 23.07.2024

Поняття травма почало тлумачитися дуже розширювально, це неправильно. Невірно думати, що можна не дати дитині цукерку – і ось уже травма на все життя.

Мами дбають про дітей так само, як і про себе, а часом - і більше. Чому? Так розпорядилася природа. Взаємозв'язок мами та малюка унікальний.

Взаємозв'язок мами і немовляти просто унікальний - дослідження

Мама | 00:30, 23.07.2024

Мами дбають про дітей так само, як і про себе, а часом - і більше. Чому? Так розпорядилася природа. Взаємозв'язок мами та малюка унікальний.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: