Як відвідування садка впливає на розвиток дитини?

Adoption
Date
  • 1800 Переглядів
Ідеологічні суперечки навколо дитячих садків не змовкають уже багато років. Одні батьки вважають, що дитячі садки — це лише «перетримка для дітей», яка потрібна насамперед батькам. Інші навпаки переконані, що без садівської дисципліни та соціалізації дитина виросте диким невмілим варваром. Треті (і їх, напевно, більшість) просто віддають своїх дітей у садок, особливо не замислюючись — просто тому, що настав час, і це начебто природний етап розвитку.

7042_wnq0wn.jpg (46.1 Kb)

Усі ці думки мають повне право на існування, тому що — не побоїмося повторитися — всі діти різні, всі садки різні, життєві обставини у батьків — теж різні, а тому не існує універсального рішення з питань дитячого садка, яке б підійшло всім. Наше завдання тут - допомогти вам прийняти вибір, віддавати дитину в дитячий садок чи ні.

Так, наприклад, нещодавно вчені з'ясували, що діти, які в дитячому садку отримують менше уваги вихователів і мають доступ до меншої кількості іграшок і матеріалів, швидше адаптуються до різних умов і краще вміють вирішувати конфлікти. Таке ось суворе загартування. Тепер хочемо розповісти вам про інше дослідження, цього разу від американських учених.

Дослідники з Національного Інституту дитячого здоров'я та розвитку людини протягом 15 років спостерігали за тисячею дітей із різних американських сімей. Пізніше результати дослідження об'єднувалися в книгу під назвою The Origins of You: How Childhood Shapes Later Life («Твоє походження: як дитинство впливає на життя»).

У рамках дослідження спостерігачі вивчали досвід відвідування дитячого садка кожної дитини. Особливу увагу вони приділяли манері спілкування вихователів із маленькими вихованцями. З певною періодичністю вчені моніторили процес соціального, емоційного, інтелектуального та поведінкового розвитку дітей, проводили опитування, тести, брали інтерв'ю та вели протоколи спостережень.

Ось деякі висновки щодо дитячого садка, яких дійшли дослідники

Відвідування більш якісних дитячих садків (ті, в яких вихователі спілкувалися з дітьми уважно, відповідально, співчутливо, а також реагували на їхні запити та стимулювали пізнавальну діяльність) призводить до отримання більш високих оцінок за виконання мовних та когнітивних завдань. Цей ефект зберігався і у підлітковому віці.

Якщо дитина ходить у сад, де про неї добре дбають, покращуються її соціальні навички.

Час, проведений у саду, впливає реакцію матері на дитину. Аналіз взаємодії матерів з дітьми показав, що чим більше часу дитина молодшого віку (до трьох років) проводила в саду, тим менш чутливою була мати до її потреб.

Чим більше часу дитина проводить у саду, тим гірше вона поводиться. Дослідження показало, що чим більше дитина у віці до чотирьох з половиною років проводить у дитячому садку, тим більш агресивною і неслухняною вона стає. При цьому якість освітнього середовища, в якому малюк знаходиться, не має значення. У міру того, як кількість годин, проведених у саду збільшувалася від 0-9 до 45 на тиждень, збільшувався і шанс дитини потрапити до групи ризику. Ця проблема зберігалася і під час навчання у школі.

Кількість годин, проведених у саду, впливає на поведінку дитини у підлітковому віці. Діти, які проводили більше часу в саду у віці до чотирьох з половиною років, з більшою ймовірністю вступали у безладні статеві зв'язки, пробували наркотики та вели себе ризиковано у підлітковому віці.

Маленькі групи краще за великі. Діти, які відвідували групи дитячого садка з невеликою кількістю інших дітей, у майбутньому виявлялися успішнішими, ніж ті, хто ходив до груп з великою кількістю дітей.

Сім'я важливіша за сад. Дослідники виявили, що вплив, який на розвиток дітей має якість дитячого садка або кількість часу, проведеного в ньому, насправді дуже малий.

Що зрештою вийшло?
Дослідники зазначили, що час, проведений у дитячому садку, у ранньому віці дитини, робить на нього більший вплив, ніж якість самого саду (що більше часу дитина в саду – тим гірша). Проте навіть це не найважливіше — значно важливіша атмосфера в сім'ї, яка щодня зустрічає дитину після повернення додому.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, більше, дитячого, дитини, підлітковому, впливає, якість, дитину, половиною, чотирьох


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Як тільки у батьків народжується маля, вони  прагнуть дати йому усе найкраще. І дуже важливо не пропутити момент у розвитку маляти, коли стають помітн

Як розпізнати аутизм у дитини?

Хвороби | 00:30, 22.04.2024

Як тільки у батьків народжується маля, вони прагнуть дати йому усе найкраще. І дуже важливо не пропутити момент у розвитку маляти, коли стають помітними перші ознаки аутизму.

Чому одні дітки мучаться через коліки практично з народження, хоча мама

Чи можливо перемогти коліки у немовлят?

Немовля | 12:10, 21.04.2024

Чому одні дітки мучаться через коліки практично з народження, хоча мама "сидить" на строгій дієті, а інші ніколи їх і не мають, не зважаючи на те, що їсть породілля на грудному вигодовуванні? І чи можливо "вилікувати" цю проблему у немовлят?

Батьки хочуть, щоб їхні діти були здорові і щасливі. Саме тому вони стараються складати повноцінний раціон для дітей з корисних продуктів, іноді

Коли батькам потрібно хвилюватися через вагу дитини?

Дитина | 11:20, 21.04.2024

Батьки хочуть, щоб їхні діти були здорові і щасливі. Саме тому вони стараються складати повноцінний раціон для дітей з корисних продуктів, іноді "розбавляючи" його смаколиками. Проте, є бабусі і дідусі, які обожнюють тішити малечу чимось смачненьким,

Кліщі вже не сплять. І помилково вважати, що його можна

Як правильно витягнути кліща з тіла дорослого чи дитини?

Здоров'я | 10:30, 21.04.2024

Кліщі вже не сплять. І помилково вважати, що його можна "підхопити", гуляючи за містом, десь на природі. Навіть на дитячому майданчику, де є кущі чи трава, або дерева, можуть бути ці кровопивці. І перше й головне завдання батьків після кожної прогуля

Не всі діти полюбляють апельсиновий сік, хоч він і є джерелом вітаміну С. Та сам сік трішки кислуватий, у нього доволі насичений смак і аромат, що суч

Чи не може нашкодити апельсиновий сік в дитячому меню?

Дитяче харчування | 09:30, 21.04.2024

Не всі діти полюбляють апельсиновий сік, хоч він і є джерелом вітаміну С. Та сам сік трішки кислуватий, у нього доволі насичений смак і аромат, що сучасні діти не завжди сприймають за позитивні якості. Тож ми вирішили вияснити, чи може апельсиновий с

Мабуть, усі батьки стикалися з явищем, коли дитина абсолютно здорова, але систематично відмовляється їсти, навіть ті страви, які раніше обожнювала. Чи

Чому здорова дитина відмовляється їсти?

Дитяче харчування | 06:20, 21.04.2024

Мабуть, усі батьки стикалися з явищем, коли дитина абсолютно здорова, але систематично відмовляється їсти, навіть ті страви, які раніше обожнювала. Чи варто через це хвилюватися? Що може бути причиною такої поведінки? Розбираємося разом.

Діатез - це не хвороба, а схильність організму. Якщо говорити протими словами, це реакція на ті чи інші подразники. І тут важливо виявити, на що саме

Ерез що у дітей до року виникає діатез?

Алергія | 01:20, 21.04.2024

Діатез - це не хвороба, а схильність організму. Якщо говорити протими словами, це реакція на ті чи інші подразники. І тут важливо виявити, на що саме реагує дитячий організм.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: