Ниття як форма спілкування дошкільнят в сім'ї

Adoption
Date
  • 800 Переглядів
Життєрадісні усміхнені діти - мрія батьків, але так буває не завжди: іноді або дуже часто наші діти ниють. Дитяче ниття - явище вкрай неприємне, витримувати його дуже непросто.

8288_nittya_ditini.png (280.56 Kb)


Чому діти ниють?

Уявімо: дитина протягом тривалого часу пхикає, канючить і набридає одними і тими ж фразами: «Мам, ну мам ...». Вона не кричить, не вимагає, не сміється і не розмовляє, а пхикаючим монотонним голосом «отруює» будь-який час доби. При цьому не важливо, де ви знаходитесь: вдома, на майданчику, в парку, в гостях, в громадському місці. Ніякі переговори не допомагають. Дитина ниє, і здається, що зробити з цим нічого не можна. Знайоме?

У дитячого ниття є конкретні причини:

1. Втома і погане самопочуття
Тільки що малюк радісно стрибав, а через хвилину вже пхикає, що втомився. Грань між хорошим настроєм і втомою помітити майже неможливо. Особливо під час походу по магазинах. Те, що дорослим здається різноманітним, діти сприймають як монотонність. Купувати продукти, приміряти одяг, вибирати подарунки - це так нудно. У сприйнятті дитини всі дії схожі один на одного, і їм немає кінця.

2. Потреба в увазі
Іноді ниття - це спосіб привернути увагу.

3. Ревнощі. Ви захопилися спілкуванням з малюком своєї подруги або молодшою дитиною. Ваш малюк нервує, хоче звернути увагу на себе і тому пускає в хід «ультразвук».

4. Реакція на сімейні проблеми. Довгий час всі були зайняті складною ситуацією: хвороба родича, розлучення, переїзд та ін. Здається, що дитина не помітила складнощів і благополучно все пережила, але ниття є сигналом психологічного неблагополуччя. Ниття - це спосіб звернути увагу на себе.

5. Демонстративність. За допомогою ниття дитина намагається показати, яка вона чудова. Реагуючи на ниття, дорослий обов'язково скаже, що малюк розумник, завжди добре себе веде, вміє робити щось особливе. Дорослий, закликаючи дитину до відповідальності, робить акцент на кращих його сторонах. Саме цього і чекає дитина: «Похвали мене, інакше я буду нити постійно».

6. Потреба в спілкуванні. Ви зайняті роботою, домашніми справами, розмовляєте з подругою, дивіться фільм, а малюкові хочеться спілкування. За допомогою ниття він говорить вам: обійми мене, поцілуй, поговори і пограй зі мною. Якщо з об'єктивних причин ви не можете цього зробити, запропонуйте щось цікаве трохи пізніше, попросіть почекати.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: рекомендації фахівців, ниття, дошкільнята, причини, відносини в родині, проблеми розвитку, дитина


Система Orphus

Цікаво також:


Новини по темі

Війна вплинула на кожного українця, навіть якщо мова про найменших. Діти часто не вміють правильно пояснити, що їх хвилює. Проте, якість їхнього сну м

Кожна п'ята дитина має порушення сну через війну

Дитина | 00:30, 16.05.2024

Війна вплинула на кожного українця, навіть якщо мова про найменших. Діти часто не вміють правильно пояснити, що їх хвилює. Проте, якість їхнього сну може багато розповісти про їхній психологічний стан.

Традиційно, з садочку дитину забирає мама, якщо вона не ходить на роботу, або бабуся. У більшості випадків, до садочку ходять діти, чиї батьки працюют

Що потрібно зробити батькам одразу після того, як вони забрали дитину з дитячого садка?

Дитина | 14:50, 15.05.2024

Традиційно, з садочку дитину забирає мама, якщо вона не ходить на роботу, або бабуся. У більшості випадків, до садочку ходять діти, чиї батьки працюють. Отже, забираючи дитину, як почуваються мама і тато? Вони втомлені, можливо, знервовані і їм буває

Дитина

Як впоратися з поганою поведінкою дитини?

Виховання | 10:30, 15.05.2024

Дитина "закатує" істерику в супермаркеті, або погрожує вам вигнати вас з дому, якщо ви не будете робити те, чого вона хоче? Схожих прикладів можна наводити багато, проте батьки мають знати, як вести себе і як донести до дитини, що вона поводиться не

Виховуючи доньку, батьки мають розповісти їй усі деталі дорослого життя, не соромлячись говорити про секс і стосунки з хлопцями/чоловіками, які старші

Що молодим дівчатам потрібно знати про стосунки з дорослими чоловіками і що таке вік згоди?

Психологія | 06:20, 15.05.2024

Виховуючи доньку, батьки мають розповісти їй усі деталі дорослого життя, не соромлячись говорити про секс і стосунки з хлопцями/чоловіками, які старші за них.

На жаль, в Україні більшість людей взагалі не знають, хто такі - біполярні люди. Як вони себе позиціонують, як з ними спілкуватися... І це дуже сумно.

Як розпізнати в дитини біполярний розлад?

Дитина | 09:30, 14.05.2024

На жаль, в Україні більшість людей взагалі не знають, хто такі - біполярні люди. Як вони себе позиціонують, як з ними спілкуватися... І це дуже сумно. Більше того, це можна виявити ще з дитинства. І батькам варто бути обізнаними у цьому питанні.

Через війну в Україні залишилося багато дітей, у яких більше немає батьків. Вони хочуть любові і тепла, материнських обіймів і батьківської підтримки.

Усиновлення в Україні стане простішим

Сімейні справи | 10:30, 13.05.2024

Через війну в Україні залишилося багато дітей, у яких більше немає батьків. Вони хочуть любові і тепла, материнських обіймів і батьківської підтримки. І якщо ви готові їм це подарувати, у нас є хороші новини.

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симпт

Реакція дітей після щеплення: міфи про алергію і справжні симптоми

Щеплення | 09:30, 13.05.2024

Іноді батьки хвилюються, коли в дитини після вакцинації піднімається температура, або з'являється почервоніння в місці прививки, але це звичайні симптоми і нормальна реакція організму. Саме вона і свідчить, що організм відреагував на вакцину.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: