«Шкідливе» покарання: як не зламати психіку дитини

Adoption
Date
  • 256 Переглядів
Покарання - найскладніша і спірна тема у вихованні дітей. Одні батьки карають дітей за будь-яку провину, інші вдаються до них тільки в крайніх випадках. Спробуємо розібратися, які прийоми можна використовувати, і на що їх можна замінити.

7505_pokarannya.jpg (28.8 Kb)


Навіщо потрібне покарання?

Покарання - частина виховання: воно слідує за порушенням правил і домовленостей. Так дитина засвоює прийняті в суспільстві закони і норми. Воно повинно відповідати певним правилам:

1. Покарання повинно бути неминучим. Воно має сенс тільки в тому випадку, якщо невідворотно настає при порушенні заборони або домовленості.

2. Карати можна тільки за те, що дитина контролює. Не варто карати за те, що вона занадто повільна, неакуратно їсть або страждає від нетримання. Це - особливості, змінити які без допомоги дорослих не можна. Також не можна карати за випадкові провини, наприклад, коли дитина розбила тарілку або пролила воду. Запропонуйте прибрати за собою і обговоріть, що робити, щоб це не повторювалося.

3. Покарання повинно бути адекватне проступку. Не варто однаково вичитувати дитину за двійку і розбите вікно. За дрібні витівки - дрібні покарання, за серйозні проступки - солідна прочуханка.

4. Покарання не може стосуватися базових речей. Не можна відбирати у дитини особистий простір, їжу, його речі, право на прогулянки і зустрічі з друзями. Доцільніше обмежувати в розвагах: походи в кафе, поїздки або час на гаджети (телевізор). Кишенькові гроші забирати теж не варто. Але їх можна використовувати на покриття витрат у разі навмисного заподіяння шкоди (наприклад, якщо дитина спеціально зіпсувала річ).

5. Хвалити треба частіше, ніж карати. Позитивні підкріплення працюють краще, ніж негативні.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: рекомендації фахівців, прийоми виховання, вирішуємо проблеми, відносини в родині, покарання, заборонені прийоми


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Якщо ви помітили проблему у вимові малюка, з походом до фахівця краще не затягувати, інакше потім важче виправляти мову.

Як зрозуміти, що дитину треба відвести до логопеда

Дитина | 01:30, 20.01.2022

Якщо ви помітили проблему у вимові малюка, з походом до фахівця краще не затягувати, інакше потім важче виправляти мову.

Мова дитини розвивається як би сама по собі, коли lbnbyа наслідує батьків. І в цьому проблема.

Які помилки дорослих погано впливають на розвиток мови дошкільнят

Дитина | 00:30, 20.01.2022

Мова дитини розвивається як би сама по собі, коли lbnbyа наслідує батьків. І в цьому проблема.

На жаль, багато батьків, частіше за научення бабусь, залишають своїх малюків проплакатися. Мовляв, «нехай прокричиться», «розвине легені». Буває, таке

Вчені з'ясували, чому небезпечно залишати дитину на самоті, коли вона плаче

Дитина | 17:00, 19.01.2022

На жаль, багато батьків, частіше за научення бабусь, залишають своїх малюків проплакатися. Мовляв, «нехай прокричиться», «розвине легені». Буває, таке ігнорування малюка, що плаче, промотивоване виховними ідеями старшого покоління: «Не бери його на р

Часом, вимовляючи якусь фразу, ми навіть не замислюємося, які наслідки можуть мати наші слова, особливо якщо йдеться про дітей.

Фрази батьків, які травмують дитину

Дитина | 14:00, 19.01.2022

Часом, вимовляючи якусь фразу, ми навіть не замислюємося, які наслідки можуть мати наші слова, особливо якщо йдеться про дітей.

не рідко бувають ситуації в сім'ях, що як тільки дитина переступила поріг дитячого садка, вона починає часто хворіти. Низка нескінченних лікарняних у

Що робити, якщо дитина в дитсадку часто хворіє?

Дошкільнята | 10:00, 19.01.2022

не рідко бувають ситуації в сім'ях, що як тільки дитина переступила поріг дитячого садка, вона починає часто хворіти. Низка нескінченних лікарняних у мами, яка тільки вийшла на роботу, додають хвилювань усій родині (і начальству! теж). Що ж робити?

Є чимало ситуацій, де питання про вроджені фактори є дуже актуальним. Дякуємо науці: сьогодні вже для кожного з нас доступні дослідження, які, зробивш

Прийомні діти: небезпека вроджених факторів

Дитина | 09:00, 19.01.2022

Є чимало ситуацій, де питання про вроджені фактори є дуже актуальним. Дякуємо науці: сьогодні вже для кожного з нас доступні дослідження, які, зробивши генетичний аналіз вашої крові, заздалегідь попередять вас про ризик тих чи інших небезпечних захво

Фахівці з Common Sense Media опитали майже 3 000 дітей, аби вияснити, чим полюбляють займатися діти. Виявилося, що 70% з них кожен день слухали музику

Статистика: Що роблять діти, поки дорослі зайняті

Сімейні справи | 08:00, 19.01.2022

Фахівці з Common Sense Media опитали майже 3 000 дітей, аби вияснити, чим полюбляють займатися діти. Виявилося, що 70% з них кожен день слухали музику, більше половини щодня дивилися телевізор, а 45% використовували соціальні мережі.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: