Як виховати в дітях дбайливе ставлення до природи

Adoption
Date
  • 78 Переглядів
З кожним роком все більш актуальним стає питання екологічного виховання. Важливо, щоб у дитини була любов до природи, яку вона підкріплює турботою про навколишній світ. Гармонія дитини з природою збагачує психіку, удосконалює естетичний смак і в цілому сприяє загальному розвитку. У статті ми розповімо, як виховати в дітях дошкільного віку дбайливе ставлення до природи.

1841_16816-6221965-2-1561541171-728-f3bfb2dfec-1561700158.jpg (46.84 Kb)

Віковими особливостями дошкільнят є емоційна чуйність і вразливість, тому знання слід давати через співпереживання і співчуття. Для формування гуманного ставлення до природи важливо дати зрозуміти дитині, що людина пов'язана з навколишнім світом. Якщо будеш піклуватися про природу, це буде ще і турботою про майбутнє для людини. Природа - наш спільний дім, якому не можна завдавати шкоди.

Дітям необхідно пояснювати, що людина повинна сприяти природі і берегти її. Для цього дошкільнятам важливо дати найбільш повні знання про екологічну систему:

-вони повинні отримати уявлення про тварин і рослини як унікальних живих істот;
-важливо пояснити, яка є взаємозв'язок між рослинами і тваринами, що дозволяє їм співіснувати і приносити користь один одному;
-діти повинні зрозуміти, що зникнення окремих живих істот чи рослин призводить до порушення біологічної рівноваги в світі і у кожного з них є своя -екологічна ніша.

Як побудувати бесіду

Педагогам і батькам виховувати дбайливе ставлення до природи у дитини слід в різних формах, в тому числі і через бесіди. В процесі надання знань про екологічну системі важливо розмовляти з дітьми, задаючи їм конкретні питання про навколишнє середовище і направляючи їх на пошук відповідної інформації. Вона може бути знайдена за допомогою спостережень за рослинами і тваринами.

Вихователь розвиває в дітях спостережливість, формує уявлення про особливості рослин і тварин, в той же час прищеплюючи стійкий інтерес до природи. Для цього знайомство дітей з навколишнім світом має бути поступовим і постійним. Дитина повинна щодня відкривати для себе щось нове і прагнути поділитися цими знаннями. З дітьми слід обговорювати зміни, що відбуваються в природі, щоб вони навчилися встановлювати причинно-наслідкові зв'язки в тому, що відбувається в навколишньому середовищі. Але будь-які спостереження вимагають від дітей великої уваги та розумової активності. А для дошкільнят це досить важке навантаження, яка не може бути тривалим. Тому провідною формою виховання дбайливого ставлення до природи є ігрова діяльність.

Як виховати в дітях дбайливе ставлення до природи у формі гри

В екологічному вихованні дітей гра дозволяє їм легше засвоювати складні уявлення про природні явища. Наприклад, інформацію про навколишній світ дітям середнього та старшого дошкільного віку можна доносити через казку. Читаючи літературні твори з тематичними ілюстраціями, можна розподілити між дітьми ролі персонажів у казці. Це забезпечує залученість в історію і допомагає в легкій формі дати необхідні знання. Завдяки казкам діти краще розуміють, що робити по відношенню до природи добре, а які дії будуть поганими. Адже в дитячих творах є добро і зло, на яких робиться акцент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: як привчити, дитину, дитина, дошкільнята, шкільний вік, екологічне, виховання, дітей, гра, дозволяє їм, легше засвоювати складні уявлення, про природні явища, інформацію, про навколишній світ, дітям середнього та старшого, дошкільного віку, можна доносити


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Сьогодні «зі смартфоном в руках» народилося вже ціле покоління молоді. З дитинства вони знають, як поводитися з різними гаджетами.

Покоління «Великого пальця»: хто вони - ті, кого ми виховуємо?

Дитина | 09:00, 17.10.2021

Сьогодні «зі смартфоном в руках» народилося вже ціле покоління молоді. З дитинства вони знають, як поводитися з різними гаджетами.

Багато батьків-веганів намагаються привчати дітей до свого стилю життя. Правильно чи ні позбавляти маленьких людей вибору – окреме питання. Але переду

Як веганська дієта впливає на здоров'я дітей?

Дитяче харчування | 08:00, 17.10.2021

Багато батьків-веганів намагаються привчати дітей до свого стилю життя. Правильно чи ні позбавляти маленьких людей вибору – окреме питання. Але передусім таким батькам важливо знати про ризики такого раціону для дитячого організму.

Вчені описали, як лікували дитину, яка проковтнула магнітні кульки. Така ситуація може бути небезпечною для здоров'я та життя малечі.

Що робити, якщо дитина проковтнула магніт?

Дитина | 07:00, 17.10.2021

Вчені описали, як лікували дитину, яка проковтнула магнітні кульки. Така ситуація може бути небезпечною для здоров'я та життя малечі.

Катерина Шабельник говорить, що в її практиці стало більше дітей з ковідом. І серед них - дійсно більше маленьких дітей. «Якщо раніше ми працювали з п

Чи дійсно діти частіше почали хворіти на COVID - 19?

Дитина | 00:30, 17.10.2021

Катерина Шабельник говорить, що в її практиці стало більше дітей з ковідом. І серед них - дійсно більше маленьких дітей. «Якщо раніше ми працювали з підлітками 13-17 років, то зараз у мене особисто є найменший 2-місячний пацієнт», - розповідає вона.

Виписка з пологового будинку такий же важливий день для мами і малюка, як і день народження дитини. Що потрібно підготувати перед випискою, щоб цей де

Виписка з пологового будинку: речі, які потрібно підготувати

Дитина | 21:00, 16.10.2021

Виписка з пологового будинку такий же важливий день для мами і малюка, як і день народження дитини. Що потрібно підготувати перед випискою, щоб цей день пройшов гладко для молодої матусі?

У садку ваше чадо називають «золотою дитиною», бабуся стверджує, що «малюк, поки не прийшли батьки, поводився чудово», тато легко знаходить спільну мо

Чому діти найгірше поводяться з мамою: 3 причини

Дитина | 19:00, 16.10.2021

У садку ваше чадо називають «золотою дитиною», бабуся стверджує, що «малюк, поки не прийшли батьки, поводився чудово», тато легко знаходить спільну мову з сином ...А варто мамі залишитися з дитиною, як емоції вирують, нерви натягуються, і сльози гото

Не секрет, що за старих часів всіх, у кого ліва рука була активніша за праву, вважали психічно хворими. Що тільки не робили, щоб відучити дітей корист

Психологія для батьків: лівші і математика

Дитина | 17:00, 16.10.2021

Не секрет, що за старих часів всіх, у кого ліва рука була активніша за праву, вважали психічно хворими. Що тільки не робили, щоб відучити дітей користуватися лівою рукою - прив'язували до боку, боляче били по пальцях або змащували їх гіркими настоянк

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: