Як виховати в дітях дбайливе ставлення до природи

Adoption
Date
  • 138 Переглядів
З кожним роком все більш актуальним стає питання екологічного виховання. Важливо, щоб у дитини була любов до природи, яку вона підкріплює турботою про навколишній світ. Гармонія дитини з природою збагачує психіку, удосконалює естетичний смак і в цілому сприяє загальному розвитку. У статті ми розповімо, як виховати в дітях дошкільного віку дбайливе ставлення до природи.

1841_16816-6221965-2-1561541171-728-f3bfb2dfec-1561700158.jpg (46.84 Kb)


Віковими особливостями дошкільнят є емоційна чуйність і вразливість, тому знання слід давати через співпереживання і співчуття. Для формування гуманного ставлення до природи важливо дати зрозуміти дитині, що людина пов'язана з навколишнім світом. Якщо будеш піклуватися про природу, це буде ще і турботою про майбутнє для людини. Природа - наш спільний дім, якому не можна завдавати шкоди.

Дітям необхідно пояснювати, що людина повинна сприяти природі і берегти її. Для цього дошкільнятам важливо дати найбільш повні знання про екологічну систему:

-вони повинні отримати уявлення про тварин і рослини як унікальних живих істот;
-важливо пояснити, яка є взаємозв'язок між рослинами і тваринами, що дозволяє їм співіснувати і приносити користь один одному;
-діти повинні зрозуміти, що зникнення окремих живих істот чи рослин призводить до порушення біологічної рівноваги в світі і у кожного з них є своя -екологічна ніша.

Як побудувати бесіду

Педагогам і батькам виховувати дбайливе ставлення до природи у дитини слід в різних формах, в тому числі і через бесіди. В процесі надання знань про екологічну системі важливо розмовляти з дітьми, задаючи їм конкретні питання про навколишнє середовище і направляючи їх на пошук відповідної інформації. Вона може бути знайдена за допомогою спостережень за рослинами і тваринами.

Вихователь розвиває в дітях спостережливість, формує уявлення про особливості рослин і тварин, в той же час прищеплюючи стійкий інтерес до природи. Для цього знайомство дітей з навколишнім світом має бути поступовим і постійним. Дитина повинна щодня відкривати для себе щось нове і прагнути поділитися цими знаннями. З дітьми слід обговорювати зміни, що відбуваються в природі, щоб вони навчилися встановлювати причинно-наслідкові зв'язки в тому, що відбувається в навколишньому середовищі. Але будь-які спостереження вимагають від дітей великої уваги та розумової активності. А для дошкільнят це досить важке навантаження, яка не може бути тривалим. Тому провідною формою виховання дбайливого ставлення до природи є ігрова діяльність.

Як виховати в дітях дбайливе ставлення до природи у формі гри

В екологічному вихованні дітей гра дозволяє їм легше засвоювати складні уявлення про природні явища. Наприклад, інформацію про навколишній світ дітям середнього та старшого дошкільного віку можна доносити через казку. Читаючи літературні твори з тематичними ілюстраціями, можна розподілити між дітьми ролі персонажів у казці. Це забезпечує залученість в історію і допомагає в легкій формі дати необхідні знання. Завдяки казкам діти краще розуміють, що робити по відношенню до природи добре, а які дії будуть поганими. Адже в дитячих творах є добро і зло, на яких робиться акцент.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: як привчити, дитину, дитина, дошкільнята, шкільний вік, екологічне, виховання, дітей, гра, дозволяє їм, легше засвоювати складні уявлення, про природні явища, інформацію, про навколишній світ, дітям середнього та старшого, дошкільного віку, можна доносити


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Часом, вимовляючи якусь фразу, ми навіть не замислюємося, які наслідки можуть мати наші слова, особливо якщо йдеться про дітей.

Фрази батьків, які травмують дитину

Дитина | 14:00, 19.01.2022

Часом, вимовляючи якусь фразу, ми навіть не замислюємося, які наслідки можуть мати наші слова, особливо якщо йдеться про дітей.

не рідко бувають ситуації в сім'ях, що як тільки дитина переступила поріг дитячого садка, вона починає часто хворіти. Низка нескінченних лікарняних у

Що робити, якщо дитина в дитсадку часто хворіє?

Дошкільнята | 10:00, 19.01.2022

не рідко бувають ситуації в сім'ях, що як тільки дитина переступила поріг дитячого садка, вона починає часто хворіти. Низка нескінченних лікарняних у мами, яка тільки вийшла на роботу, додають хвилювань усій родині (і начальству! теж). Що ж робити?

Є чимало ситуацій, де питання про вроджені фактори є дуже актуальним. Дякуємо науці: сьогодні вже для кожного з нас доступні дослідження, які, зробивш

Прийомні діти: небезпека вроджених факторів

Дитина | 09:00, 19.01.2022

Є чимало ситуацій, де питання про вроджені фактори є дуже актуальним. Дякуємо науці: сьогодні вже для кожного з нас доступні дослідження, які, зробивши генетичний аналіз вашої крові, заздалегідь попередять вас про ризик тих чи інших небезпечних захво

Фахівці з Common Sense Media опитали майже 3 000 дітей, аби вияснити, чим полюбляють займатися діти. Виявилося, що 70% з них кожен день слухали музику

Статистика: Що роблять діти, поки дорослі зайняті

Сімейні справи | 08:00, 19.01.2022

Фахівці з Common Sense Media опитали майже 3 000 дітей, аби вияснити, чим полюбляють займатися діти. Виявилося, що 70% з них кожен день слухали музику, більше половини щодня дивилися телевізор, а 45% використовували соціальні мережі.

Як показують дослідження вчених, розвиток дитини без іграшок проходить не тільки набагато швидше, але і краще. Особливо іграшки погано впливають на ро

Іграшки заважають дитині розвиватися

Розвиток дитини | 07:00, 19.01.2022

Як показують дослідження вчених, розвиток дитини без іграшок проходить не тільки набагато швидше, але і краще. Особливо іграшки погано впливають на розвиток дівчаток. Сьогодні ми вирішили розібратися, чому це так.

Карати дитину фізичними методами заборонено, але дітлахи не завжди засвоюють інформацію, видану батьками словесно. Як тоді бути у таких ситуаціях? Роз

Комаровський розповів, як правильно карати дитину

Виховання | 05:00, 19.01.2022

Карати дитину фізичними методами заборонено, але дітлахи не завжди засвоюють інформацію, видану батьками словесно. Як тоді бути у таких ситуаціях? Розповість доктор Комаровський.

Сьогодні ми пропонуємо взяти на замітку ось цей список, який пояснять вам, чого чекати, якщо ви чекаєте на двійню.

Що на вас чекає, якщо ви чекаєте на двійню?

Вагітність та пологи | 01:30, 19.01.2022

Сьогодні ми пропонуємо взяти на замітку ось цей список, який пояснять вам, чого чекати, якщо ви чекаєте на двійню.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: