Денний прийом їжі може принести користь психічному здоров’ю

Adoption
Date
  • 1179 Переглядів
Вчені з Жіночої лікарні Бригама розробили дослідження, яке симулювало нічну роботу, а потім перевіряло вплив денного та нічного прийому їжі порівняно з денним. Команда виявила, що серед учасників групи, яка харчувалася вдень і вночі, рівень настрою, схожого на депресію, підвищився на 26 відсотків, а рівень настрою, схожого на тривогу, на 16 відсотків. Учасники групи, яка харчувалася лише вдень, не відчули такого збільшення, що свідчить про те, що час прийому їжі може впливати на вразливість настрою.

5263_pochemu-nochyu-hochetsya-est_1615155124130882.jpg (50.09 Kb)

«Наші висновки свідчать про те, що вибір часу прийому їжі є новою стратегією, яка потенційно мінімізує вразливість до настрою в осіб, які відчувають порушення циркадного ритму, наприклад, у людей, які працюють позмінно, страждають від часових поясів або страждають від розладів циркадного ритму», — сказав автор дослідження Френк Шаєр, доктор філософії, директор програми медичної хронобіології у відділі сну та циркадних розладів Бригама. «Потрібні майбутні дослідження на змінних працівниках і клінічних популяціях, щоб точно встановити, чи можуть зміни в часі прийому їжі запобігти їх підвищеній вразливості до настрою. До того часу наше дослідження приводить нового «гравця» до столу: час споживання їжі має значення для нашого настрою".

Позмінні працівники становлять до 20 відсотків робочої сили в індустріальних суспільствах і безпосередньо відповідають за багато лікарняних послуг, роботу на заводах та інші важливі послуги. У змінних працівників часто виникає розбіжність між їхнім центральним циркадним годинником у мозку та щоденною поведінкою, наприклад циклами сну/неспання та голодування/їди. Важливо, що вони також мають на 25-40 відсотків вищий ризик депресії та тривоги.

«Змінні працівники, а також особи, які відчувають порушення циркадного календаря, зокрема зміна часових поясів, можуть отримати користь від нашого втручання в час прийому їжі», — сказала співавторка Сара Л. Челлаппа, доктор медичних наук. «Наші результати відкривають двері для нової стратегії сну/циркадного поведінки, яка також може принести користь особам, які мають розлади психічного здоров’я. Наше дослідження доповнює зростаючу кількість доказів того, що стратегії, які оптимізують сон і циркадні ритми, можуть сприяти зміцненню психічного здоров’я».

Для проведення дослідження Шеєр, Челлаппа та колеги залучили 19 учасників (12 чоловіків і 7 жінок) для рандомізованого контрольованого дослідження. Учасники проходили протокол примусової десинхронізації при тьмяному освітленні протягом чотирьох 28-годинних «днів», так що на четвертий «день» їхні поведінкові цикли були інвертовані на 12 годин, імітуючи нічну роботу та викликаючи циркадіанний дисбаланс. Учасники були випадковим чином розподілені в одну з двох груп за часом прийому їжі: група контролю денного та нічного прийому їжі, яка приймала їжу відповідно до 28-годинного циклу (в результаті їли як вночі, так і вдень, що є типовим для нічних працівників), і група втручання в їжу лише вдень, яка приймала їжу за 24-годинним циклом (в результаті їли лише вдень). Команда щогодини оцінювала рівень настрою, подібного до депресії та тривоги.

Команда виявила, що час прийому їжі значно вплинув на рівень настрою учасників. Під час змодельованої нічної зміни (4-й день) у учасників контрольної групи денного та нічного прийому їжі спостерігався підвищений рівень настрою, схожий на депресію, і рівень настрою, подібний до тривоги, порівняно з базовим рівнем (день 1). Навпаки, не було жодних змін у настрої групи втручання в денний прийом їжі під час імітованої нічної зміни. Учасники з вищим ступенем циркадних дисбалансів відчували більший настрій, схожий на депресію та тривогу.

"Час прийому їжі стає важливим аспектом харчування, який може впливати на фізичне здоров'я", - сказала Челлаппа. «Але причинно-наслідкову роль часу споживання їжі для психічного здоров’я ще належить перевірити. Потрібні майбутні дослідження, щоб встановити, чи можуть зміни в часі прийому їжі допомогти людям, які страждають від депресії та тривожних/пов’язаних із тривогою розладів».

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:


Теги: мама, сайт для мам, вагітність, дитина, пологи, дієта, прийом, настрою, дослідження, рівень, циркадний, робота, відсотків, Учасники, вчені, сон, їжа, прийом їжі


Система Orphus

ДИВІТЬСЯ ТАКОЖ:


Новини по темі

Увімкнене світло вночі може вплинути на ваш графік прийому їжі та додати кілька сантиметрів до вашої талії.

Нічник може призвести до збільшення ваги

Консультації | 14:00, 29.11.2022

Увімкнене світло вночі може вплинути на ваш графік прийому їжі та додати кілька сантиметрів до вашої талії.

Коронавірус SARS-CoV-2 безпосередньо вражає жирові клітини та специфічні імунні клітини, що знаходяться в жировій тканині, викликаючи запалення, яке п

Коронавірус вражає жирові клітини, - вчені

Хвороби | 01:30, 29.11.2022

Коронавірус SARS-CoV-2 безпосередньо вражає жирові клітини та специфічні імунні клітини, що знаходяться в жировій тканині, викликаючи запалення, яке потім може поширюватися на неінфіковані клітини «перехожих» поблизу.

Вчені кажуть, що після виалення мигдалин у дітей може збільшуватись вага.

Видалення мигдалин може сприяти набору ваги в дітей

Дитина | 19:00, 28.11.2022

Вчені кажуть, що після виалення мигдалин у дітей може збільшуватись вага.

Свербіж шкіри на носі зазвичай спричинений ксерозом, більш відомим просто, як суха шкіра. Хоча свербіж зазвичай несерйозний, він може викликати диском

Свербіж шкіри на носі: причини та лікування

Здоров'я | 14:00, 28.11.2022

Свербіж шкіри на носі зазвичай спричинений ксерозом, більш відомим просто, як суха шкіра. Хоча свербіж зазвичай несерйозний, він може викликати дискомфорт і роздратування.

Вагітним жінкам варто добре подумати, перш ніж випити чашку трав’яного чаю. Хоча деякі трави нешкідливі в малих дозах, є кілька, які можуть спричинити

Список трав, небезпечних під час вагітності

Вагітність та пологи | 08:30, 28.11.2022

Вагітним жінкам варто добре подумати, перш ніж випити чашку трав’яного чаю. Хоча деякі трави нешкідливі в малих дозах, є кілька, які можуть спричинити ускладнення під час вагітності, зокрема провокувати передчасні пологи. Трави, які використовуються

Вчені кажуть, що препарат для схуднення сибутрамін може змінювати те, як дві окремі області мозку реагують на шкідливу їжу.

Ліки для схуднення можуть змінити спосіб реакції мозку на шкідливу їжу

Консультації | 14:00, 27.11.2022

Вчені кажуть, що препарат для схуднення сибутрамін може змінювати те, як дві окремі області мозку реагують на шкідливу їжу.

Використовуй сухий шампунь. Кожен день користуватися сухим шампунем не рекомендується, але коли немає можливості помити голову і ти вже кілька днів хо

Як освіжити тіло, коли вдома немає води?

Здоров'я | 12:00, 27.11.2022

Використовуй сухий шампунь. Кожен день користуватися сухим шампунем не рекомендується, але коли немає можливості помити голову і ти вже кілька днів ходиш із брудним волоссям, то сухий шампунь допоможе трохи освіжити волосся і привести його до ладу.

Коментарі до новини


Додати коментар до публікації
Ваше Ім'я:    Ваш E-Mail:  


Код:
captcha

Введіть код: